Hodní, zlí a oškliví z vítězství Green Bay Packers nad Tampa Bay Buccaneers

Tom Brady je nejlepší quarterback v historii NFL – a pravděpodobně největší vítěz v historii sportu.

Aaron Rodgers je jedním z nejlepších rozehrávačů své generace.

Přesto se tyto dvě ikony setkaly jen zřídka.

Když Rodgers a jeho Green Bay Packers cestovali v neděli na setkání s Bradym a jeho Tampa Bay Buccaneers, bylo to teprve popáté, kdy se tito dva budoucí členové Síně slávy utkali.

Rodgers vyhrál první setkání v roce 2014, ale Brady zachytil poslední tři zápasy - včetně hry 2020 NFC Championship.

Rodgers a Packers však v neděli překonali Bradyho a Buccaneers. V den, kdy obě obrany dominovaly, Green Bay udělal dost brzy v útoku a pak udržel výhru 14-12.

Packers a Buccaneers jsou nyní oba 2-1 v mladé sezóně.

Zde je to dobré, špatné a ošklivé z vítězství Green Bay.

DOBRÝ

DOMINANTNÍ OBRANA: Brady neměl své tři nejlepší přijímače – Mike Evans (odpružení), Chris Godwin (podkolenní šlacha) a Julio Jones (koleno).

Přesto byla obrana Green Bay naprosto senzační, když držela Buccaneers celkem 285 yardů a 4.8 yardů na hru.

Green Bay si vynutil dva vypadnutí a oba získal zpět. Packers také dostali dva pytle od předního hráče Kennyho Clarka a jeden od vnějšího linebackera Rashana Garyho.

Buccaneers jeli 89 yardů v posledních minutách pro touchdown, který je stáhl na 14-12. Při přeměně dvou bodů však Tampa Bay měla trest za zpoždění hry, který posunul míč zpět do sedmičky.

Brady se pokusil trefit Russella Gage do pravého rohu koncové zóny pro remízu. Jenže obránce Green Bay De'Vondre Campbell míč srazil a Packers se prosadili.

ON JE BAAAAACK: Téměř 21 celých měsíců poté, co si David Bakhtiari roztrhl ACL, byl zpět na svém známém levém místě.

Bakhtiari hrál úvodní sérii, pak zbytek času mezičas s Yoshem Nijmanem.

Když si Bakhtiari 31. prosince 2020 roztrhl ACL, byl to pravděpodobně nejlepší levý hráč NFL. V té sezóně dal Pro Football Focus Bakhtiarimu známku blokování přihrávek 91.6, což bylo číslo 1 mezi útočnými řešeními.

Bakhtiari měl také svou nejlepší sezónu, pokud jde o blokování běhu. PFFPFF
dal mu známku 86.7, což bylo o 17 bodů více než kterákoli z jeho prvních sedmi sezón.

Bakhtiari prodělal od tohoto zranění nejméně tři operace kolena. A poté, co odehrál 27 snapů v týdnu 18 v loňském roce proti Detroitu, Bakhtiari nebyl znovu sehrán v žádné hře.

Tato brutální série skončila v neděli, což by měla být obrovská zpráva pro ofenzivní linii Green Bay, která se posouvá vpřed.

ROMEO DOUBS: Nováček Green Bay ve čtvrtém kole se dostal do rozšířené role poté, co se Sammy Watkins (podkolenní šlacha) v sobotu dostal na seznam zraněných náhradníků a Christian Watson (podkolenní šlacha) nemohl hrát.

Doubs skončil s týmem high eight recepce na 73 yardů a jeho první přistání v kariéře. Doubs zachytil všech osm přihrávek hozených jeho směrem a při úvodním touchdown drive Packers zachytil tři přihrávky na 35 yardů a skóre.

TOHLE A TAMTO: Keisean Nixon si vynutil fumble a sestřelil punt na lince 1 yardu. … Rodgers začal hru 15-z-16 na 171 yardů a dva touchdowny a žádné zachycení. První poločas zakončil s ratingem quarterbacka 143.3. … Široký přijímač Packers Allen Lazard obnovil kop ze 13 sekund. … Campbell skončil se 14 tackly, tackle for loss a pass defense.

ZLÉ

OTVÍRACÍ JÍZDY
IVES
:
Obrana Green Bay nebyla na začátku hry nijak zvlášť dobrá.

Packers povolili přistání Minnesoty a Chicaga na svých úvodních nájezdech zápasu v týdnech 1 a 2. Poté Tampa Bay zahájila nedělní zápas 10 hrami a 48yardy, které vedly k gólu Ryana Succopa z pole.

Obrana Green Bay byla po většinu zápasu pevná. Ale rané problémy Packers je třeba napravit.

ZAJIŠTĚNÍ KULIČKY: Packers vedli koncem druhé čtvrtiny 14-3 a dosáhli 5yardové linie Tampy Bay.

Při třetím gólu Aaron Jones zachytil vnitřní sklon a probíjel se směrem ke koncové zóně. Jones dosáhl čáry 2 yardů, pak byl převrtán náčiním Buccaneers Vita Vea.

Jones šmátral a bezpečnostní Logan Ryan se zotavil v koncové zóně.

Místo toho, aby se zvýšil alespoň o 14, náskok Green Bay zůstal na 11.

TOHLE A TAMTO: Horní rohový obránce Packers Jaire Alexander odešel v první čtvrtině se zraněním třísel a už se nevrátil. … rozehrávač Tampy Bay Tom Brady dokončil v prvním poločase 13 ze 14 přihrávek. … Packers běželi míčem 25krát na pouhých 67 yardů, v průměru 2.7 yardů na přenos.

OŠKLIVEC

DRUHÝ POLOČINOVÝ PŘESTUPEK: Útok Green Bay ve druhém poločase byl hrozný.

Sedm držení Packers ve druhé polovině bylo punt, punt, interception, punt, punt, punt, punt.

Poté, co se hlavní trenér/kapelant hry Green Bay Matt La Fleur v prvním poločase vylepšil o defenzivu Tampy Bay, útok LaFleura se ve druhém poločase nemohl nijak rozjet.

FOX: Greg Olsen je jedním z nejlepších mladých analytiků v televizi. Ale jeho šéfové ve FOX jsou bezradní, pokud se domnívají, že diváci mají zájem vidět „spot cam“ zaměřený na Olsena.

V neděli bylo v Tampě 90 stupňů. Lidem bylo teplo. Chápeme to.

Divákům ale rozhodně nebylo třeba znovu a znovu ukazovat, jak Olsenova košile obstojí v dusných teplotách v Tampě Bay.