Hodní, zlí a oškliví z vítězství Green Bay Packers nad Dallas Cowboys

Mike McCarthy znechuceně hodil sluchátka.

Aaron Rodgers vyskočil tak vysoko jako 38letý člověk, zapumpoval pěstí a prohnul se.

McCarthyho návrat do Green Bay byl zmařen. Série porážek Packers skončila.

Kicker Mason Crosby zahrál 28yardový field goal a zbývalo 3:09 v prodloužení v neděli, čímž Packers zvedl k nepravděpodobné výhře 31-28.

Green Bay se zlepšil na 4:6, ukončil svou první sérii pěti porážek od roku 2008 a prozatím zachránil sezonu. Dallas, který si nechal uniknout 14bodový náskok ve druhém poločase, klesl na 6-3.

Tady je to dobré, špatné a ošklivé z vítězství Green Bay nad Dallasem.

DOBRÝ

CHRISTIAN WATSON: Výběr nováčka Packers ve druhém kole byl po většinu své první sezóny velkým zklamáním, protože se potýkal se zraněními a pády.

Watson po operaci kolene vynechal velkou část tréninkového kempu. Vynechal tři zápasy se zraněním hamstringu – a z posledních dvou zápasů vypadl s otřesem mozku a zraněním hrudníku. A do nedělního zápasu vstoupil s pouhými 10 úlovky.

Ale Watson měl v neděli svůj coming out večírek, kdy zaznamenal první tři touchdowny své kariéry a poprvé v roce 2022 dal Packers do života.

Watson porazil jediné pokrytí a vytáhl 58yardovou přihrávku TD od Aarona Rodgerse, když ve druhé čtvrtině zbývalo 4:54, čímž zápas vyrovnal na 7-7. Na začátku čtvrté čtvrtiny se Watson uvolnil a vytáhl 39yardový TD od Rodgerse, který stáhl Packers během 28-21.

A Watson běžel přes 2 ½ minuty do konce a ukořistil 9yardového TD od Rodgerse, který vyrovnal zápas, 28-28.

Watson měl pár raných kapek, které se ukázaly jako nákladné. Ale více než se vykoupil třemi touchdowny, které udržely Green Bay ve hře.

Poté, co byl Watson několik měsíců neviditelný, ukázal, proč Green Bay postoupil do druhého kola a použil 34th celková volba v dubnovém draftu na wideout ze státu Severní Dakota.

RUDY FORD: Ford vstoupil do dne, když v této sezóně odehrál jen 12.48 % defenzivních snapů. Ale s rohovým obráncem Ericem Stokesem se zraněnou rezervou se Ford posunul do základní sestavy a zazářil.

Packers přesunuli automat Rasul Douglas do cornerbacku, bezpečnostního Darnella Savage do slotu a Forda do bezpečí. Ford pokračoval v největší hře své kariéry s párem zákroků, které vedly ke 14 bodům.

Když v polovině druhé čtvrtiny vedl Dallas 7:0 a čelil třetímu gólu z jedenáctky Green Bay, Ford zachytil obránce Dallasu Daka Prescotta a vrátil to 11 yardů.

Cowboys byli v tu chvíli v dosahu skórování a chystali se dostat do vedení o dva skóre. Ale Fordova obrovská hra to změnila – a dynamiku hry.

Jen o tři hry později Aaron Rodgers trefil Christiana Watsona 58yardovým touchdownem, který vyrovnal zápas na 7-7.

Pak, když do poločasu zbývalo 2:30, Ford zachytil Prescotta podruhé a vrátil to 34 yardů do Cowboys 24. O tři hry později měl Aaron Jones 12yardový touchdown, aby Green Bay vedl 14-7.

VZTAHUJÍCÍ ICH POCTU: Packers před zápasem vzdali hold Miku McCarthymu a vedle nadpisu „Vítejte zpět“ umístili fotku svého bývalého hlavního trenéra na JumboTron.

McCarthy dovedl Packers k šampionátu Super Bowl v sezóně 2010. A McCarthy, který trénoval v Green Bay v letech 2006-18, byl druhým nejdelším trenérem v historii týmu za Earlem „Curlym“ Lambeauem (1921-'49).

McCarthy ale nebyl jediným bývalým trenérem nebo hráčem Packer, který nyní působí v Dallasu a který byl před zápasem uznáván.

Mezi další patřili trenér ofenzivních řad Joe Philbin, trenérský asistent Scott Tolzien, trenér defenzivních obránců Al Harris, asistent trenéra speciálních týmů Rayna Stewart, asistent hlavního trenéra Rob Davis, trenér linebackerů Scott McCurley, koordinátor defenzivních rozehrávek Joe Whitt Jr., asistent útočné řady trenér Jeff Blasko a trenér kontroly kvality Ryan Feder.

TOHLE A TAMTO: Green Bay běžel na 207 yardů na 39 nosičích — působivých 5.3 yardů na pokus. Packers udali tón brzy se 13 náběhy na 65 yardů v první čtvrtině (5.0) a po celý den bušili. … Isaiah McDuffie, který nahradil zraněného De'Vondreho Campbella, měl na týmovém maximu 13 zápasů. … Aaron Rodgers odehrál svůj nejlepší zápas v sezóně, dokončil 14 z 20 přihrávek na 224 yardů, tři přistání a žádné zachycení. Rodgers také skončil s hodnocením pasažéra 146.7. … Allen Lazard chytil 36 yardů v prodloužení, které připravilo Crosbyho vítězný kop.

ZLÉ

KRYT toho MUŽE: Green Bay neměl žádné odpovědi na CeeDee Lamb v Dallasu.

Lamb skončil s 11 recepcemi na 150 yardů a pár touchdowny. To bylo poprvé v této sezóně, kdy Lamb v zápase překonal hranici 100 yardů.

Lamb měl ve druhé čtvrtině příjem TD na tři yardy, který dal Dallasu vedení 7:0. Pak koncem třetí čtvrtiny Lamb bičoval cornerbacka Jaireho Alexandera za 35yardový TD, který dostal Cowboys do vedení 28-14.

Lamb je jedním z nejnebezpečnějších wideoutů v lize. Ale Cowboys po tom nejsou nijak zvlášť nadaní a Packers si měli dát zpomalení Lamb za svou nejvyšší prioritu.

BODY OBRATU: Green Bay měl za celou sezónu 13 jen 2021 obratů. V roce 15 jich mají již 2022.

V polovině druhé čtvrtiny byl Rodgers vyhozen DeMarcusem Lawrencem a Jayron Kearse se zotavil. Bylo to potřetí, co Rodgers v této sezóně neuspěl a Packers prohráli všechny tři.

Pak ve třetí čtvrtině Amari Rodgersová zašlápla a ztratila punt (více o tom níže).

Packers 2022 mají malý prostor pro chyby a obraty se ukázaly jako extrémně nákladné.

TOHLE A TAMTO: Bezpečnost Johnathan Abram, hráč, který Green Bay podepsal tento týden, byl povolán, aby uspořádal výkop ve druhém čtvrtletí. Tento trest přinutil Packers k zahájení jízdy na vlastní 10yardové čáře. … Dallas běžící zpět Tony Pollard měl 115 spěchajících yardů, zatímco Green Bayovy boje proti běhu pokračovaly.

OŠKLIVEC

AMARI RODGERS: Druhý rok wide receiver Green Bay byl v poslední době jedním z nejvíce zklamaných výběrů Packers ve třetím kole draftu. Rodgers má na svém kontě pouhých osm úlovků v kariéře a na začátku tohoto roku přišel o práci navracejícího kopačky Green Bay. Ale Packers pokračovali v klusání Rodgerse na návraty puntů, i když do hry vstoupil v průměru pouhých 7.0 yardů na návrat a mocně se potýkal s bezpečností míče. Loajalita Green Bay k Rodgersovi se v neděli opět ukázala jako drahá.

V polovině třetí čtvrtiny Rodgers popáté v této sezóně zavadil o punt a Sean McKeon z Dallasu se zotavil na Packers' 45. O čtyři zápasy později Tony Pollard vystřelil doprostřed a 13yardový touchdown run dal Dallasu 21 -14 vedení.

Keisean Nixon nahradil Rodgerse při návratech puntů po zbytek hry. Do té doby však byla škoda napáchána.