Gavin Bottger získal první vítězství na turnaji Dew Tour a ve finále mužského parku podržel zlatého olympijského medailistu Keegana Palmera

Možná byl nejmladším bruslařem v poli, ale 15letý Gavin Bottger prokázal, že na dovednostech záleží víc než na zkušenostech, když vyhrál v sobotu finále mužského skateboardového parku Dew Tour.

Bottgerovo nejvyšší skóre 88 bylo stanoveno hned při jeho první jízdě a dalších 11 bruslařů v poli mělo těžký úkol jej překonat.

K vrcholům Bottgerova běhu patřil kickflip backside 360 ​​přes box skok do McTwist v hlubokém konci (který mu vynesl cenu za nejlepší trik soutěže), kickflip Indy přes bok, kickflip footplant na MTN DEWROSA
může obsahovat přední část slob plant na plexi nástavci Toyota, jednostopou zadní část 360, kabinu heelflip 360 Indy a variantu 360 karoserie.

Bottger měl po svém vítězství těžké vyjádřit své emoce slovy. "Teď ten pocit nedokážu vysvětlit," řekl mi a svíral svou trofej. "Je to bláznivé. Je to tak nemocné."

Druhý skončil Brazilec Luiz Francisco a třetí Australan Keegan Palmer.

Francisco, který byl v pořadí na startu osmý, původně vlastnil první místo v pořadí díky svému běhu, který zahrnoval varial flip Indy, hardflip Indy přes bok, double kickflip melon přes box jump a kickflip 50-50 on. funkce MTN DEW.

Bottger ho ale ve své první jízdě překonal a vedení se nikdy nevzdal.

Bottger a Palmer se umístili na 11. a 12. místě ve finále pro 12 bruslařů a způsob, jakým se soutěž odehrávala, vytvořila poutavý příběh, protože Palmer měl šanci vyhrát ve finále soutěže.

Palmer zkomplikoval život rozhodčím jízdou, která zahrnovala alley-oop Indy air, noseblunt pull-in na nástavci Toyota, Madonna, allley-oop kickflip Indy to fakie a dvě 540. Po napjatém období zvažování však Bottger zůstal na vrcholu a získal své první vítězství na Dew Tour a druhé pódium.

„To byl můj nejlepší běh, jaký jsem měl; to bylo vše, co jsem plánoval,“ řekl Bottger po soutěži. Sledování Palmera, jak odchází do poslední jízdy bez šance na odpověď, bylo „super nervy drásající“.

"Mohl by to snadno udělat," řekl Bottger. "Je opravdu dobrý."

Devatenáctiletý Palmer získal loni v létě zlato na olympijských hrách v Tokiu, kde debutoval skateboarding. Minulý týden skončil těsně mimo pódium na X Games, kde Bottger bral stříbro.

"Jsem rád, že jsem měl za sebou soutěž a nepřijel jsem přímo z olympiády [na Dew Tour]," řekl mi Palmer po svém sobotním třetím místě.

Zlatý olympijský medailista měl také velkou chválu na své kolegy z Dew Tour, včetně svého kamaráda „Gavo“ (Bottger).

"Je těžké to vůbec popsat, kámo; všichni tihle chlapi se tady trhají,“ řekl Palmer. "Gavo, Luiz, Cory [Juneau], [Alex] Sorgente...úroveň bruslení je právě teď mimo rocker."

Na loňském Dew Tour to byl Bottger, kdo byl na Palmerově pozici a měl šanci sesadit týmového kolegu Red Bullu Ziona Wrighta, který se raketově dostal na první místo s charakteristickým během – takový, o který se v tréninku ani nepokusil – a raketově se dostal na první místo. místo. Jeho zadek 540 nad sopkou při jeho úplně prvním zásahu – trik, o který se nikdo jiný nepokusil – přivedl místo k šílenství.

Místo ještě hučelo, když se jeho kolega z Red Bullu Bottger zastavil, aby dostal šanci odpovědět. Bottgerův běh – který skončil nájezdem Cab heelflip Indy chvatem na zadní ocasní šuvit – byl dostatečně technický a čistý na to, aby vyvolal vážné napětí, když se rozhodčí uvažovalo, ale nakonec nedokázal předstihnout Wrighta a skončil třetí se Švédem Oskarem. Rozenberg skončil druhý.

Wrightovo vítězství mu vyneslo místo v americkém olympijském mužském parku skateboarding týmu, protože Dew Tour sloužila jako poslední kvalifikace před hrami.

Bottger byl členem většího amerického skateboardového národního týmu před hrami v Tokiu, ale Wrightovo překvapivé vítězství na Dew Tour znamenalo, že Bottger nemohl získat dostatek bodů, aby se kvalifikoval do čtyřčlenného olympijského parku parku.

Bottger byl opět jmenován do amerického skateboardového týmu 2024 a řekl, že hry v Paříži 2024 jsou „určitě“ jeho cílem.

Bottgerovi rodiče, Renee a Scott, původně ze South Lake Tahoe, přestěhovali rodinu do oblasti San Diega, aby se Bottger mohl soustředit na svou rozvíjející se kariéru skateboardingu. Získal titul ve finále amatérského parku Dew Tour v roce 2018, kde byl ve věku 11 let také nejmladším v oboru.

Bottger byl dříve v týmu Powell-Peralta, ale odešel v roce 2019. Tento praštěný bruslař je také sponzorován průmyslovými těžkými vahami Volcom, Spitfire, Independent a samozřejmě Red Bull.

Ačkoli Bottgerova první profesionální soutěž byla v roce 2018, ještě se nestal profesionálem pro Real Skateboards. Dlouho tomu tak nemusí být.