Argentina vyhrála Mistrovství světa ve fotbale 2022, ale žeton fanoušků těžce upouští

Argentina vyhrála finále mistrovství světa ve fotbale 2022, ale cena žetonů národního týmu pro fanoušky po této příležitosti klesla.

Argentinská fanouškovská známka klesla o více než 40 % za 24 hodin

Letošní ročník mistrovství světa ve fotbale včera skončil jako Argentina porazil ve finále Francii na penalty a odnesl si domů nejprestižnější cenu ve fotbale (fotbal). Světový pohár, který se koná každé čtyři roky, soutěží nejsilnější národní týmy z každého kontinentu a je považován za nejpopulárnější sportovní událost na planetě. Poslední turnaj v roce 2022 hostil Katar.

Vítězství Argentiny je historické, protože přišlo 36 let a dvě poslední zármutky po posledním národním triumfu v soutěži. Co udělalo běh ještě legendárnějším, byl fakt, že byl Lionel Messiposlední šance vyhrát pohár. Messi, který je mnohými považován za největšího, kdo kdy zdobil tento sport, předtím v jeho kabinetu trofejí chyběl pouze na mistrovství světa.Vítězství na mistrovství světa v Argentině

Lionel Messi slaví s trofejí pro mistrovství světa ve fotbale 2022 | Zdroj: FIFA

Navzdory výhře, která byla tak plná příběhů, utrpěl během posledního dne krutý zásah Token fanoušků Argentinské fotbalové asociace (ARG). “Žetony fanoušků“ jsou digitální aktiva, která sportovní týmy razí na blockchainu, aby zvýšily zapojení svých fanoušků. S těmito tokeny se mohou fanoušci podílet na některých týmových rozhodnutích, získávat různé odměny a získat přístup k exkluzivním zážitkům.

Argentina vydala svůj žeton fanoušků loni a stala se prvním národním týmem, kterému se to podařilo. V době psaní tohoto článku se ARG obchoduje kolem 3.3 USD, což je za posledních 40.4 hodin pokles o 24 %. Níže uvedený graf zobrazuje nedávný trend hodnoty kryptoměny.

Tabulka cen tokenů pro fanoušky Argentiny

Vypadá to, že hodnota aktiva dnes prudce klesla | Zdroj: ARGUSD na TradingView

Vzhledem k tomu, že žetony fanoušků jsou vázány na konkrétní tým, je přirozené, že výkon týmu ve sportu ovlivňuje cenu žetonu. Nebylo tomu jinak ani s argentinským ARG, protože vítězství národa nad Chorvatskem v semifinále turnaje na začátku měsíce vedlo k tomu, že aktivum prudce vzrostlo a dosáhlo vrcholu nad 7 $.

V den finále cena trochu klesla, ale stále se pohybovala kolem 6 USD. Po vítězství Argentiny nad Francií však ARG tvrdě klesl, protože klesl pod 3 $. Od té doby se token vrátil zpět nad úroveň 3 $, ale stále má téměř polovinu své hodnoty z doby před finále. Zdálo by se, že okamžik slávy Argentiny nebyl býčí událostí, jak někteří možná očekávali, a byl spíše incidentem „prodej novinek“.