Xavi Hernandez touto změnou opět prokázal profesionální herní management v FC Barcelona

Xavi Hernandez opět předvedl vynikající herní management se změnami, které provedl během strhující výhry FC Barcelona 3:2 venku na hřišti Levante v La Lize v neděli večer.

Navzdory tomu, že rozdali tři penalty, hlavička Luuka de Jonga z posledního vydechnutí hluboko v přestávce znamenala, že Blaugrana dokázali dosáhnout svého prvního triumfu na Estadi Ciutat de Valencia od roku 2018 pod otěží Ernesta Valverdeho.

Barca měla od té doby také čtyři trenéry, ale byla to opět důmyslná změna od Xaviho Hernandeze, jeho druhé za čtyři dny, která otočila rovnováhu utkání na hlavu, když byly žetony dole.

Ve čtvrtek proti Eintrachtu Frankfurt v vášnivém Deutsche Bank Parku Katalánci prohrávali 1:0 také ve čtvrtfinálovém utkání první ligy Evropské ligy.

Ve druhém poločase pak Xavi přivedl Ousmane Dembeleho a Frenkieho de Jonga, kteří zvrátili osud Blaugrana a zahájili tah, který viděl Ferrana Torrese vyrovnat. Z tohoto důvodu nyní Barca tento týden na Camp Nou nastoupí do odvety s vyrovnanou rovnováhou a se zcela jiným rozpoložením, než kdy byla stále vzadu.

Toto cameo stačilo k tomu, aby dvojice včera večer začala. Ale znovu, když Barca zaostávala 1:0 a Levante se chystalo odpálit druhou penaltu, která se minula, Xavi změřil, jak by mohl prodloužit sérii 14 zápasů bez porážky Barcy na 15 a představil Pedriho a Gaviho.

V žádném okamžiku se tato dvojice spojila, aby našla Dembeleho, který pak zaznamenal svou 11. asistenci v sezóně zápas Karima Benzemy a Lionela Messiho když Pierre-Emerick Aubameyang hlavičkoval domů svůj centr.

Jen o čtyři minuty později se Gavi vydal na senzační slalom po pravém křídle Dembeleho a vybral si Pedriho, aby umístil svůj třetí gól v pěti zápasech, když Barca dokončila svůj comeback.

Bohužel třetí penalta pro Levante znamenala, že domácí vyrovnali skóre, ale kulka Luuka de Jonga po smrti znamenala, že Barca odjela domů se třemi body.

"Vynaložili jsme obrovské úsilí, ale v prvním poločase jsme nehráli dobře," poznamenal poté Xavi. "Musíme být sebekritičtí." Ve druhém poločase jsme byli lepší a máme Luuka a [Marca Andrého] ter Stegena, kteří dělají rozdíl."

„[Jsou to] tři zlaté body, abychom se udrželi v boji, jsme stále druzí a nemůžeme proklouznout. Aniž bychom hráli dobře, vyhráli jsme,“ uzavřel trenér.

Ale právě díky jeho bystrému hernímu managementu má Barca stále šanci v La Lize a zůstává favoritem na kontinentu.