Xavi se vyjadřoval k Raphinhově střídajícímu vzteku a zranění Pedriho po Thrilleru FC Barcelona-Manchester United

Manažer FC Barcelona Xavi Hernandez se vyjádřil k Raphinhově vzteku kvůli střídání a zranění Pedriho. Thriller play off Evropské ligy proti Manchesteru United.

Brazilec vyrovnal na 2:2 v prvním zápase na Camp Nou a také si připsal asistenci při otvíráku Marcose Alonsa.

Je pochopitelné, že nedokázal skrýt svůj vztek nad tím, že byl asi 10 minut od konce, na který se Xaviho po zápase po patové situaci nachytal Ferran Torres.

"Rozumím Raphinhou hněvu." Udělal jsem to pro dobro týmu, nikdy nedělám změny, abych na někoho cílil,“ prohlásil Xavi.

"Omluvil se mi, ale nemusí." Vždy žádám své hráče o ambice a on byl [ambiciózní]. Taky mi to vadilo, když mě vystřídali,“ vysvětlil legendární záložník a přikývl na své vlastní hráčské časy.

„Omluvil se mi a řekl jsem mu, že je vše v pořádku. Můžete to vidět jako něco negativního, ale já to vidím naopak.“

Pro Xaviho bylo znepokojivé, že jeden z jeho nejlepších tvůrců hry v centru parku, Pedri, před poločasem zaklepal a o druhém zápase na Old Trafford mohl pochybovat.

"Všiml si nepohodlí v kvadricepsech." Uvidíme, jak na tom zítra bude a co řeknou testy,“ prohlásil Xavi.

Manažer chválí opozici a nazval United „tvrdě pracující a fyzicky skvělý tým“.

„Oba týmy měly šance. Hlavně my jsme dokázali vstřelit vítězný gól. Už jsem řekl, že o remíze se rozhodne na Old Trafford a tak to bude,“ tvrdil Xavi.

„Dobře na nás tlačili. Je to tým, který vyhrává mnoho fyzických soubojů. Bylo pro nás těžké dostat míč ven, ale po prohře jsme pokračovali v dobrém tlaku. United mají skvělé fotbalisty. Trvám na tom: hráli jsme skvělý tým,“ zdůraznil Xavi.

Ačkoli Xavi cítil, že by Barca měla dostat penaltu, 2-2 zde bylo pravděpodobně spravedlivé skóre ve hře, kde United ovládli konec prvního poločasu a Barca závěrečné fáze druhého.

Xavi však opět prokázal vynikající manažerské schopnosti ve způsobu, jakým zvládl Raphinhovo chování, a bezpochyby povzbudil křídelníka, aby hrál ještě lépe, než bylo vidět v ukázce, která mu přinesla dosud největší ovace od katalánského publika. čtvrtek večer.