Proč bude Španělsko těžit z dlouhých vyčerpávajících zápasů Kataru 2022

Podle šéfa rozhodčích FIFA Pierluigiho Colliny nebylo obrovské množství času přidané na zápasy mistrovství světa v Kataru 2022 „nic nového“.

„[Na posledním mistrovství světa] v Rusku [2018] se stalo zcela normální, že čtvrtý rozhodčí ukázal na tabuli sedm, osm, devět minut,“ řekl médiím, „doporučili jsme našim rozhodčím, aby byli velmi přesné při výpočtu času, který má být přidán na konci každého poločasu, aby se kompenzoval čas ztracený kvůli specifickému druhu incidentu.

„Čeho se chceme vyvarovat, je mít zápas s 42, 43, 44, 45 minutami aktivní hry. To není přijatelné. Kdykoli dojde k incidentu, jako je ošetření zranění, střídání, pokutový kop, červená karta nebo oslava gólu – chci to zdůraznit, protože pro jeden tým je to chvíle radosti, pro druhý možná ne – ale může to být trvat jednu nebo jednu a půl minuty.

"Tak si představte, že za poločas padnou dva nebo tři góly a je snadné ztratit pět nebo šest minut a tento tým musí být na konci kompenzován."

Ať už to byl nezvykle vysoký počet zastavení v úvodních kolech her nebo jen Collinovy ​​pokyny byly plněny s větší mírou přesnosti, v letošních hrách ve skupinové fázi byl čas běžet déle než kdy jindy.

Vidět, jak hodiny odbíjely 100 minut, bývalo něco, co se stávalo pouze v případě, že hra běžela do prodloužení.

Ale v Kataru 2022 byl průměrný čas prvních sedmi zápasů přes jedno století.

Zápasy Anglie vs Írán a Argentina vs Saúdská Arábie se blížily ke dvěma hodinám.

Je těžké tvrdit, že snahy o více skutečného hraní fotbalu nejsou nejlepší a Collinově direktivě tleskali odborníci jako Jamie Carragher z CBS Sport.

"Užíváme si množství času, které přidávají úředníci na mistrovství světa v Kataru 2022," napsal na Twitteru, "ve fotbale se ztrácí příliš mnoho času."

Pokud byste si však vybrali turnaj, abyste si to vyzkoušeli, zdá se, že toto vydání přehlídky FIFA je zvláštní možností.

Zimní rozpis soutěže znamená, že již rozpis zápasů je zhuštěný a hráči mají mezi zápasy kratší období na zotavení.

A nejen to, mnoho hráčů na turnaj přijíždí bez mezery od domácích sezón, které také měly kvůli turnaji nabitější program než obvykle.

Před začátkem mistrovství světa FIFPRO, mezinárodní hráčská unie, která zastupuje 65,000 XNUMX profesionálních fotbalistů po celém světě, varovala před dopadem na pohodu hráčů.

Zástupce generálního sekretáře Simon Colosimo při projednávání zprávy s názvem FIFA World Cup 2022: The Player Workload Journey, která varovala před možným zraněním mnoha hráčů, řekl: „Údaje zdůrazňují mentální a fyzickou zátěž, které kvůli tomu čelí mnoho hráčů národního týmu. přeplněný zápasový kalendář, který řádně nezohledňuje jejich zdraví a výkon.

„Nepochybuji, že každý tým předvede na mistrovství světa ohromnou show navzdory náročným okolnostem. Všichni profesionální fotbaloví zainteresovaní však musí přeorientovat své priority, aby zajistili, že hráči budou mít prospěch z vyváženějšího kalendáře a budou moci podávat nejlepší výkony v klíčových okamžicích své kariéry.“

Vzhledem k tomu, že směrnice nevykazuje žádné známky zániku, vyvstává otázka, kdo by z toho mohl mít prospěch?

zisk Španělska

Když musíte zvládnout 100 namísto 90 minut, fyzická námaha, kterou může strana zvládnout, se podstatně sníží.

Je těžší tlačit na soupeře v držení se stejnou intenzitou po tak dlouhou dobu a bylo patrné, že zatímco některé týmy se snažily tým obtěžovat s míčem, bylo to spíše pro kontrolované dávky.

„Únava“ byla uváděna jako faktor komentátory analyzujícími neuspokojivé druhé zápasy Anglie a Walesu.

Jedna strana však vyniká tím, že těží z trendu delších her; Španělsko.

Pod Luisem Enriquem hrála tato strana stylem založeným na dominanci držení míče a odvádění soupeřů do zapomnění.

To bylo dokonale demonstrováno při výhře 7:0 nad Kostarikou, kde dosáhlo neuvěřitelných 81.3 %, což je nejvíce ve hře na mistrovství světa od roku 1966.

Počítání přihrávek bylo ještě směšnější, Španělsko dokončilo 976 přihrávek, což bylo téměř desetkrát více než jeho soupeři.

Proti tvrdším týmům, než je Kostarika, byste si představovali, že statistiky budou méně jednostranné, ale stále byste si mysleli, že budou monopolizovat míč.

Jak turnaj postupuje, přimět druhý tým honit se za míčem více bude významnou výhodou, zvláště pokud již vydal více energie než obvykle.

Je třeba poznamenat, že naposledy, když Španělsko zvítězilo, před více než deseti lety v Jižní Africe, byl triumf postaven na stejných principech.

Tým měl na cestě k vítězství v průměru 64.5 % držení míče, i když pouhých osm gólů je často ve srovnání s ostatními mistry méně příznivé.

Nesporné však bylo, jak účinná byla filozofie předávání Tiki Taka, která umožnila Španělům ovládnout hry.

To by mohl být kritický faktor pro to, aby se znovu vydali do Kataru.