Vikings Rally Minulé účty ve hře roku 2022

Vítězná série pro Vikingy je sedm a stále se počítá, ale nebylo to žádné vítězství. Místo toho Vikingové vešli do domu tyranů, tři čtvrtiny týrali a pak se spoléhali na dovednost, rychlost, drzost a houževnatost, aby dosáhli úžasné výhry 33:30 nad Buffalo Bills.

Už se o ní mluví jako o hře roku, a pokud jde o drama, hodnotu šoku a dokonalou dovednost, může se velmi dobře ukázat jako nejlepší hra hraná v základní sezóně 2022.

Bills a jejich fanoušci si tento zápas docela užívali, když se blížila čtvrtá čtvrtina. Na konci třetí třetiny vedlo Buffalo 27:10 po gólu Tylera Basse. Vypadalo to, že zápas dopadne ve prospěch domácích.

Ale ve hře po výkopu běžel Dalvin Cook 81 yardů pro touchdown, čímž předběhl Bills až do koncové zóny v nejdelším běhu své kariéry. Desetibodový deficit mířící do čtvrtého čtvrtletí byl mnohem lepší než 10.

CJ Ham se dostal do endzóny ze 3 yardů a zbývalo 4:34, což dalo Vikingům skutečnou naději. Měli být v rozmezí tří bodů, ale Greg Joseph udělal extra bodový pokus z pravého kolmice, takže manko zůstalo na 27-23.

Jakmile obrana Vikingů vynutila tři-a-out, hra začala vážně. Minnesota zahájila jízdu na vlastní 24 a Vikings čelili 4th-a-18 z jejich vlastních 27 na 2minutové varování. Tehdy se Justinu Jeffersonovi (10-193-1) povedl životní úlovek, když vstal, zatímco byl přikrytý, prošel jednou rukou při chycení přihrávky Kirka Cousinse, když spadl na zem, a nikdy nedovolil, aby se míč dotkl. terra firma. Hra získala pro Vikingy 32 yardů.

Jak cesta pokračovala, Vikingové, další povolení Cousins-to-Jefferson dalo Vikingům 1st-a-gol na 3. Bills odmítli pustit Vikingy do endzóny, a když byl Cousins ​​zastaven na 4.thpři hře asi šest palců od brankové čáry a zbývalo 41 sekund, zdálo se, že se Billové udrží.

Vikingové neměli žádné oddechové časy, ale Billovi by se nedali pokleknout, protože Josh Allen by dostal snap ve své vlastní koncové zóně. Namísto toho, aby Allen vzal snap a vklínil se o yard nebo dva, upustil snap a linebacker Eric Kendricks ho získal v koncové zóně a získal skóre.

I když tato zázračná událost vypadala jako vítězný touchdown, nebylo tomu tak. Bills jeli pro zápas-tying field goal v poslední hře pravidla. Buffalo těžilo z chyby úředníka při jízdě, protože Bills byl připsán za klíčové přijetí Gabe Davise, když míč dopadl na zem. Replay nebyl zapojen, ale NFL připustil, že by měl být.

Kapitáni Kevina O'Connella při hodu mincí zavolali ocasy, což dalo Vikingům míč na začátku prodloužení. (Poznámka pro sebe – vždy volejte ocasy.) Vikingové znovu řídili pole a zdálo se, že vyhrají touchdownem, když měli 1.st-a-gól ​​z 2-yardové čáry. Obrana Buffala se však ještě jednou zvedla a O'Connell se musel spokojit s Josephovým field goalem.

Při následném držení míče se zdálo, že se Bills blíží buď k dosažení branky z pole, nebo k vítězství ve hře touchdownem, ale Allen hodil míč do provozu a Patrick Peterson se podruhé zachytil ve hře, aby dal Vikingům další W. .

Byla to radost pro tým, který je nyní 8-1, ale před výhrou v západním New Yorku stále dostával nižší hodnocení. Pozorovatelé veteránů se ptali, proč Vikings nedokázali vyhrát žádný zápas kromě svého zahájení sezóny o více než jedno skóre, a také se ptali, koho porazili.

Po 17bodovém comebacku proti jednomu z nejlepších týmů ligy na silnici Vikingové odpověděli alespoň na jednu z těchto otázek.

Nikdo nebyl šťastnější než Peterson, který si v Minnesotě užívá znovuzrození, a rád reagoval na kritiky. "Nesnažíme se jim dokázat, že se mýlí." Chceme jen dokázat, že máme pravdu pokaždé, když vstoupíme na hřiště,“ řekl Peterson. „Pokud nejsme dobrý fotbalový tým, jak byste se mohli vrátit z tohoto deficitu? Teď se na nás podívej."

Vikingové jsou dobrý tým a právě teď vypadají jako skvělý. Ale každý týden je v NFL nový test, a než Vikings vykopnou v týdnu 11 proti Cowboys, bude sláva jejich triumfu nad Bills jen vzpomínkou. Budou to muset znovu dokázat na US Bank Stadium a v následujících týdnech.

Cílem je být začátkem února nejlepším týmem. Je jen slepý optimismus říkat, že přesně to se stane, ale více než v polovině sezóny se zdá, že Vikingové mají více než jen malou šanci na dosažení tohoto cíle.