Vikings Forge Record Comeback proti Colts po brutálním 1. poločase

Minnesota Vikings se zapsali do knihy rekordů NFL a dosáhli největšího návratu v historii ligy ve svém vítězství 39:36 nad Indianapolis Colts. Je to významný úspěch, který překonal památný 32bodový návrat Buffalo Bills z roku 1992, když porazili Houston Oilers ve velkolepém zápase play off.

Na stadionu US Bank zavládla radost a oslava, když 40yardová branka Grega Josepha proletěla přímo a pravdivě mezi branky a epopej zakončila vykřičníkem. Fanoušci byli v deliriu a hráči byli téměř stejně šťastní.

Bez ohledu na to, co se stane po zbytek sezóny, Vikingové 2022 budou mít vždy ve svém životopisu „The Comeback“.

Quarterback Kirk Cousins ​​byl nadšený na konci hry a jeho role při přihrávkách na 460 yardů a 4 touchdownech. "Něco takového se průměrným lidem nestává," Cousins ​​řekl. "Takže jsem hrdý."

Jakmile všichni 'útočníci zmizí v dálce, realita sobotního zápasu zasáhne domov. Drsná a odhodlaná hra ve druhém poločase je jedna věc, ale způsob, jakým se Vikingové projevili na začátku zápasu a způsob, jakým byl zápas v prvním poločase, byl něco úplně jiného.

Od úvodního výkopu až po poslední vteřiny to byla chmurná snaha a na to by se také nemělo zapomínat. Soupeř je jednoznačně jedním z nejhorších týmů NFL. Od té doby, co majitel Jim Irsay v listopadu vyhodil Franka Reicha a najal nezkušeného Jeffa Saturday, aby trénoval tým, Colts se obrátili v sérii trapných snah, které je přivedly na konec ligy.

Ano, Colts v této sezóně vyhráli 4 zápasy a jsou týmy jako Texans, Bears a Broncos, které mají horší výsledky, ale je těžké si představit tým, který by ve skutečnosti hrál hůř než Colts.

Ten tým přišel a 30 minut mlátil Vikingy. Od chvíle, kdy Dallis Flowers vrátil úvodní výkop 49 yardů, bylo jasné, že tým hlavního trenéra Kevina O'Connella není připraven ke hře. Vzhledem k tomu, že Vikings ve svém předchozím zápase proti Detroit Lions projevili podobnou nedostatečnou přípravu, je to velmi znepokojivé.

Jedna věc je na silnici zaostávat za vzmáhajícími se Lvy, ale něco jiného je nechat se doma zmlátit slabochy z Indianapolis.

V prvním poločase se prostě všechno pokazilo. Colts museli hrát téměř celý poločas, aniž by museli odbíhat Jonathana Taylora, ale byli schopni se pohybovat po poli nahoru a dolů, přičemž poškození způsobili Matt Ryan, Zack Moss, Deon Jackson a Michael Pittman. To není přesně ekvivalent NFL Murderers Row. Ryan je starý muž operující s výpary a ostatní jsou prostě Průměrní Joeové, kteří by neměli být schopni prosadit svou kolektivní vůli.

Speciální týmy žalostně selhaly, blokovaný punt vyústil v touchdown a Cousins ​​přispěl ke katastrofě v prvním poločase svým zachycením ve druhé čtvrtině, které vrátil volný safety Julian Blackmon o 17 yardů za touchdown.

Mezisezónní naděje, že Vikingové budou pokračovat ve sčítání výher a budou legitimním uchazečem o reprezentaci NFC v Super Bowlu, zmizely. Navzdory svým 10 předchozím výhrám ztratili cestu. Obrana se pravidelně tlačí a patřila k nejprodávanějším celkům v lize a nikdo ji nepovažoval za legitimní hrozbu, že v prvním nebo druhém kole play off prohrají.

Pak se ale odehrál druhý poločas a Vikings dokázali něco, co žádný jiný tým NFL nikdy předtím nedokázal. Cousins ​​byl odolný a docela brilantní v řízení týmu. Dalvin Cook spěchal na 95 yardů a jeho brilantní 64yardový touchdown poté, co zachytil přihrávku ze čtvrté čtvrtiny, byl charakteristickou hrou comebacku. KJ Osborn odehrál nejlepší hru své kariéry a Justin Jefferson byl jeho obvyklým velkolepým já.

Obrana se nakonec prosadila, protože linebacker Eric Kendricks měl 12 tackles a sack, Za'Darius Smith si vynutil 2 fumble, Danielle Hunter měla 1.5 sacku a Chandon Sullivan byl po celém hřišti. Mělo mu být připsáno skóre při remízovém touchdownu, když obnovil fumble a vrátil ho do koncové zóny, ale funkcionáři hru zastavili, protože si uvědomili, že Jackson byl dole kontaktem. Nebylo to ani blízko.

Bylo to vítězství, které si vysloužilo místo v knize rekordů a zajistilo si divizi. Nevymazalo to mnoho problémů, které tento tým má, ale je to problém, který bude žít roky.

Na tom se dá stavět, protože do konce základní části zbývají jen 3 zápasy.