Neznámý stav Kawhi Leonard dává nůžky do očistce

V současné době v 10-7, Los Angeles Clippers procházejí poněkud pěší sezónou, což vzhledem k úrovni očekávání v kampani 2022-2023 není dobrá věc.

Kawhi Leonard, který vynechal celý loňský rok kvůli zranění ACL, se v této sezóně zúčastnil pouze čtyř zápasů a vyprodukoval skromné ​​počty 10.5 bodu a 4.8 doskoků, když dostal své tělo zpět do normálu sezóny NBA.

I po návratu Leonarda je však spravedlivé se ptát, zda jsou Clippers stále považováni za jednoho z favoritů pro reprezentaci Západní konference ve finále příštího června.

Během několika posledních let Clippers ovládli trh dvousměrných křídelních hráčů v naději, že vytvoří jeden z nejvíce zaměnitelných systémů v celé lize. I když se to ještě neuskutečnilo, samotná myšlenka nebyla nikdy špatná. Existují platné strategické výhody v tom, že má více hráčů schopných hrát na více pozicích, což umožňuje Clippers snadno přepínat mezi velkým a malým míčem v útoku a hrát plynulou střídavou těžkou obranu na druhém konci hřiště.

V praxi je to trochu složitější.

S tolika útočníky na soupisce byl hlavní trenér Ty Lue nucen omezit minuty na řadu těchto získaných hráčů. Nicolas Batum a Robert Covington, dva hráči, kteří by ve většině týmů dostali 20-25 minut poměrně snadno, v současnosti hrají 17.9 a 13.1 minuty, což je hodně daleko od toho, kde bývali.

Covington odehrál pouhých 8.9 minuty v posledních pěti zápasech, které dostal u soudu, a zkušený forvard má potíže s hledáním stabilní produkce při nestabilním rozložení minut. Tento 31letý hráč trefuje pouhých 36.7 % svých ran a obrací míč velkým tempem na někoho, kdo je téměř výlučně používán jako střelec, který vykazuje TOV % 17.1 za rok.

Je pravda, že jde o malou velikost vzorku, protože v sezóně odehrál pouhých 131 minut, ale stojí za to to sledovat, protože Covington vypadá ve své nové roli, že není tolik využíván. Pamatujte, že Covington startoval ve 460 z 547 her v kariéře. Je zvyklý hrát velké, rozhodující minuty.

Pokud jde o hvězdného útočníka Paula George, byl stejně jako minulý rok pověřen úkolem být vedoucím střelcem týmu. George nikdy nebyl superstar Tier 1, ale během let odvedl celkově obdivuhodnou práci při vyplňování jako první možnosti. Ve 32 letech se však musíte divit, kolik let mu zbývá, než nad ním začne viset pokles ve hře.

Pozitivní je, že George v této sezóně prokázal zlepšenou efektivitu díky tomu, že ze svého profilu střel snížil své sklony ke střední vzdálenosti. Všiml si také nárůstu míry trestných hodů, tříbodové sazby a více využil svých příležitostí dostat se na okraj. All-Star má 23.6 bodů, 6.0 doskoků a 4.3 asistencí na zápas.

Jako kolektivní tým mají Clippers před sebou velkou výzvu, pokud se chtějí v dohledné době stát šampiony NBA. Jejich útok je na posledním místě v lize a předposlední v procentu útočného odskoku. To poškozuje jejich počet střel v průběhu hry a znemožňuje jim to získat body druhé šance. Soupeři dávají o sedm střel za zápas více než Clippers, což je velká nevýhoda.

Tým je také na posledním místě v držení míče, a to i přesto, že přivedl bývalého All-Star Johna Walla, aby posílil místo rozehrávače.

Jaký je tedy další krok pro Clippers vzhledem k jejich aspiracím?

Možná je načase uvažovat o přechodu od několika kusů. Střídmé používání Covingtonu je luxus, který si nemohou dovolit, a mohli by využít větší velikost uvnitř, protože Ivica Zubac a Moses Brown jsou jejich jediní dva opravdoví velcí muži.

Kromě toho musí najít způsob, jak urychlit přestupek, který běžně vypadá pomalu a bez inspirace. V tempu jim patří 22. místo a soupeři dobře vědí, že se jich v přechodu bát nemusí, protože to není častý jev. Tady by se jim slušelo uvolnit Normana Powella trochu víc. Nejen, že je Powell jedním z nejlepších střelců, které NBA může nabídnout, ale je to také velký tříbodový střelec. Hrát s ním pouhých 24.9 minut na zápas se zdá být plýtvání.

Konečně potřebují vědět, jakou verzi Leonarda dostanou z dlouhodobého hlediska. Pokud má být celý rok v sestavě a mimo ni, je prakticky jakýkoli pokus o finále zbytečný.

Mohlo by se to chápat jako přílišné zjednodušení, že jejich dalším krokem bude zdraví jejich nejlepšího hráče, ale pro budoucnost celé franšízy je to naprosto klíčové. Nejen pro letošní rok, ale dlouhodobě.

Pokud se Leonard nestane hráčem, jakým býval, nebo pokud se potřeba správy zátěže bude dále zvyšovat, budou si Clippers muset položit několik docela velkých otázek.

Pokud není uvedeno jinak, všechny statistiky prostřednictvím NBA.com, PBPS statistiky, Čištění skla or Basketbalové reference. Všechny informace o platu prostřednictvím Spotrac. Všechny kurzy přes Sázková kancelář FanDuel.