Nejlépe hodnocené Američanky Jessica Pegula, Coco Gauff, Madison Keysová se chystají na Deep Run na Australian Open

V každém z posledních tří let se jedna Američanka dostala do finále Australian Open.

Sofie Kenin vyhrál titul v roce 2020 a Jennifer Bradyová a Danielle Collinsová se dostal do finále v roce 2021 a 22.

Vzhledem k tomu, že turnaj v roce 2023 začíná v pondělí, světová č. 3 Jessica Pegula, 28, č. 7 Coco Gauff, 18, a č. 10 Madison Keysová, 27, se zdají být připraveny prosadit se hluboko pod vodou. Collins, další velký hitter, je na 14. místě.

Obhájce titulu Ash Barty šokoval tenisový svět tím, že v březnu odešel do důchodu, což znamená, že v roce 2023 bude nový šampion.

"Myslím, že Američanky hrály v poslední době opravdu dobře, především Jessica Pegula," řekla analytička ESPN Mary Joe Fernandezová ve středu na konferenčním hovoru s reportéry.

"Jsem opravdu ohromen jejím zlepšením, jejím odhodláním," dodal Fernandez. "Určitě je na ní na Australian Open třeba dávat pozor."

Pegula, který vedl americký tým, který minulý týden vyhrál smíšený tým United Cup v Sydney, se v prvním kole utká s Jaqueline Cristian z Rumunska.

Tje dcerou majitelů Buffalo Bills Terryho a Kim PegulaPegula se v roce 2022 dostal do čtvrtfinále tří majorů – Australian Open, French Open a US Open – pokaždé prohrál s konečným vítězem. Vyhrává WTA 500 United Cup v Austrálii, kde v semifinále porazila světovou jedničku Igu Świątek 1-6, 2-6.

"Myslím, že rychlost kurtu, na kterém hrála s Igou Świątek, byla velkým faktorem," řekl Patrick McEnroe z ESPN. „Myslím, že Australian Open bude docela rychlý, ale obvykle to tak rychlé není, takže pro mě je to pro ni určitý faktor X, protože si myslím, že když je kurt trochu pomalejší, tak to pro ni bude trochu těžší. aby hrála ten typ pronikavé hry, kterou umí hrát tak dobře."

Gauffovou, která minulý týden vyhrála turnaj v Aucklandu, čeká těžký test prvního kola proti Kateřině Siniakové, která ji v listopadu porazila ve finále Billie Jean King Cupu. V Melbourne nikdy nepřekonala čtvrté kolo.

"Je to stále jen teenager a stále se zlepšuje a pracuje na své hře," řekl Fernandez o Gauffovi. "Myslím, že je otázkou času, než prorazí na majoru." Už byla ve finále na French Open, takže je to dobré.“

McEnroe dodal: „Myslím, že pro Coco je to letos o tom, že bude lépe zvládat svůj rozvrh, bude vrcholit na největších turnajích, protože není pochyb o tom, že klepe na dveře.“

Keysová, která loni v semifinále podlehla Bartyové, se v prvním kole utká s Ruskou Annou Blinkovou, Collinsová narazí na Ruskou Annu Kalinskou. Další Američanka Amanda Anisimová, která je na 29. místě světového žebříčku, se v prvním kole střetne s Ukrajinkou Martou Kostyuk.

"Byl jsem opravdu šťastný, když jsem viděl, jak dobře hrála Madison Keysová na United Cupu," řekl Fernandez. „Vyhrála pět zápasů a na Austrálii má vždy dobré vzpomínky, vždy se zdá, že tam dole hraje dobře. Takže je to potenciál.

"Pak uvidíme Danielle Collinsovou, loňskou finalistku." Tento týden je v přípravném turnaji silná. Je-li horká, dávejte pozor; jeden z nejlepších bekhendů ve hře. Určitě tam může napáchat nějaké škody."

Potenciální čtvrtfinále žen jsou: Swiatek vs. Gauff v odvetném zápase loňského finále French Open, které vyhrála Swiatek, a Pegula vs. č. 6 Maria Sakkari v horní polovině skupiny; a Jabeur vs. č. 5 Aryna Sabalenka a č. 4 Caroline Garcia vs. č. 8 Daria Kasatkina ve spodní polovině.

Dalším velkým zápasem prvního kola je dvojnásobná vítězka Australian Open Victoria Azarenková proti Keninové, která získala titul v Melbourne Parku v roce 2020.

"Pro [americké] muže i ženy bylo opravdu vzrušující sledovat, jak se zlepšují, dostávají se do top 10 a nyní mají opravdu pocit, že do těchto grandslamů jdou opravdu s odhodláním," řekl Fernandez.