Tom Brady a Tampa Bay Buccaneers nemusí mít šťastný konec

Tampa Bay Buccaneers mohou být přesně tím, kým jsme si mysleli, že jsou.

Když Buccaneers vstoupili do svého zápasu 12. týdne na sérii dvou výher proti Cleveland Browns 3-7, většina lidí měla Tampu Bay ukotvenou na snadné vítězství.

Až na to, že tady je problém – pro Buccaneers 2022 nebylo nic snadného.

Přestože se zdálo, že má během čtvrté čtvrtiny kontrolu s vedením 17-10, Tampa Bay nějak dokázala umožnit Browns vedeným Jacobym Brissettem pozdní skóre v regulaci a případné vítězství v prodloužení.

Buccaneers propadli o skóre 23:17, což je sedmý čas, kdy tým v této sezóně zaznamenal 19 nebo méně bodů v zápase. Tampa Bay při vstupu do hry dosahovala v průměru 18.3 bodu na zápas — 27. v NFL — tak Buccaneers vlastně zabodovali méně než jejich průměr.

Prohra také jen tak náhodou připomněla, že Tom Brady poprvé prohrál zápas poté, co jeho tým vedl v posledních dvou minutách základního pravidla alespoň o sedm bodů.

"Sedmnáct bodů to nepomůže," řekl Brady po prohře. "Celý rok to bylo stejné." Nedostáváme dost bodů. Každá hra je individuální výhra nebo prohra a prohráváme příliš mnoho. Bylo příliš mnoho her, kde jsme nebyli na správné stránce, a to musíme napravit."

Buccaneers jsou prostě tým, kterému chybí extra výbava. Za stavu 5:6 vedou slabou divizi NFC South. Navzdory průměrnosti Tampy Bay pravděpodobně vyhrají divizi a uspořádají minimálně zápas play off.

A to vypadá jako jejich strop.

Buccaneers mohou vyhrát play off, ale nezdá se, že by to byl tým osudový.

Jak poznamenal Skip Bayless z Fox Sports, letošní verze Buccaneers prostě postrádá energii a naléhavost.

Greg Auman z Fox Sports poukázal na to, jak nešikovný byl útok opět po jejich první jízdě při třetím sjezdu. Stojí za zmínku, že Tampa Bay měla šest tří-a-outů mimo jejich dva touchdown drive.

Brady stále hraje na vysoké úrovni. Pětačtyřicetiletý hráč hodil dvě přihrávky na přistání – bez otoček – a zaznamenal solidní hodnocení přihrávek 45. Běžící hra ve skutečnosti zaznamenala druhý zápas v řadě efektivity, průměrně 97.6 yardů na přenos za den.

A stále to nestačilo na jeden z nejhorších týmů AFC.

Buccaneers mají stále stejné klíčové části z kádru šampionátu před pouhými dvěma lety. Mají Chrise Godwina, Mikea Evanse, Leonarda Fournettea – ten prohrál proti Browns kvůli zranění – a Bradyho. Chybí jim ale také tvůrci hry jako Rob Gronkowski a Antonio Brown a na jejich ofenzivní jednotku to mělo drastický dopad po celou sezónu.

Situaci ještě více zkomplikovalo zranění startujícího centra Ryana Jensena a útočné řady, které se vrátily jen dva startující z minulé sezóny. Věci se nezlepšily, když začal pravý zápas Tristan Wirfs utrpěl zranění kotníku a v prodloužení byl vyřazen ze hřiště.

Brady byl okamžitě vyhozen při další hře týmu — poslední útočné hře zápasu o Tampu Bay.

"Je to hrozné," řekl Brady o Wirfsově zranění. "Je to hrozné pro nás, je to hrozné pro něj." Je to pro nás skvělý hráč. Ostatní kluci budou muset odvést dobrou práci, ale je těžké ho nahradit.“

Zatímco Wirfs se mohl vyhnout vážnému zranění – testy na zlomený kotník vyšly negativní — stále to nezmírňuje nedostatky Buccaneers jako týmu, kterému do konce základní části zbývá pouhý měsíc.

Mimo Bradyho vítěznou jízdu proti Los Angeles Rams v týdnu 9 – tým Rams, který tuto sezónu vynechá play-off – je to tým Tampy Bay, který celou sezónu vypadal bez života.

Ohledně Bradyho budoucnosti po této sezóně jsou hlavní otázky, přičemž quarterback tvrdí, že odchod do důchodu není v jeho bezprostřední budoucnosti.

Ale jak se každý týden hromadí a s každým zápasem je to tak velký boj jako ten poslední, může někdo skutečně vidět, jak se Brady vrací na další sezónu tento? Pokud se Brady skutečně vrátí ve věku 46 let, bude volným hráčem. Je těžké si představit, že sedminásobný šampion Super Bowl prochází další sezónou frustrace v Tampě Bay, když může jít jinam pro lepší šanci získat další prsten.

Buccaneers se mohou propašovat do play off, ale jejich strop se zdá být velmi nízký. Jednoduše řečeno, pro tento tým neexistuje žádná rychlá oprava – ani obrat.

A co je nejdůležitější, možná v Tampě Bay nakonec pro Bradyho není šťastný konec.