Duch Ayrtona Senny září na víkendovém sprintu Grand Prix Brazílie

Velká cena Brazílie je předposledním závodem sezóny 2022 formule XNUMX, kde již bylo rozhodnuto o mistrovství jezdců i konstruktérů. Je to také poslední závodní víkend s poněkud kontroverzním formát sprintu. Zde se v pátek po FP1 koná kvalifikace a v sobotu se jede sprint na zhruba třetinovou vzdálenost (po druhém tréninku), který nakonec určí startovní rošt pro neděli. Účinně přidává druhou rasu – druhý okamžik zhasnutí, což je ο moment v závodech F1 – místo třetího (emotikony zívat) cvičení.

Říkám kontroverzní, protože existuje mnoho kritiků tohoto experimentálního formátu, v neposlední řadě je to dvojnásobný mistr světa Max Verstappen.

„Neděláte zastávku v boxech, takže jen nasadíte pneumatiku, která vydrží vzdálenost. Ve skutečnosti neuvidíte mnoho předjíždění, pokud není auto mimo pozici. Takže to pro mě není tak zábavné,“ řekl Verstappen ESPN.

Jiní mají pocit, že jezdci ve sprintu neriskují, protože malý počet bodů nestojí za to riskovat špatnou výchozí pozici pro neděli. A pak tu máte tradicionalistické fanoušky F1, kteří se brání jakýmkoliv úpravám, jak to vždycky bylo. Nejhlasitěji byli o svatozáři, když byla představena, a od té doby zachránila několik životů. Jako fanoušek tohoto sportu si myslím, že formát sprintu dodává víkendu více vzrušení. A během posledních dvou sezón Brazílie dokázala, že se všichni kritici mýlí.

V roce 2021 jsme viděli, že kandidát na šampionát Lewis Hamilton dostal penalizaci motoru, kvůli které startoval ve sprintu z P20. Vtrhl přes pole, aby dokončil P10 v předehře toho, co mělo přijít v neděli. Ten večer jsem napsal příteli a řekl, že Hamilton se chystá dát kliniku. To je přesně to, co udělal, prošel všemi z P10 na P1 a zachránil své naděje na mistrovství. Hodně z toho výkonu samozřejmě pocházelo z toho, že máme úplně novou pohonnou jednotku Mercedesu. Tisk často neuznává, jak velký nárůst výkonu je letos například Verstappen v Belgii. Bez ohledu na to, formát sprintu nám poskytl jeden z nejlepších výkonů formule XNUMX, jaké jsem kdy viděl. A tento víkend se to opakuje.

Páteční kvalifikace

Páteční kvalifikace nám dala hodně o čem mluvit. Začalo to za mokra se všemi jezdci na středních pneumatikách (inters), jak začala Q1. Když trať většinou vyschla, rychle to přešlo na kluzky, i když hrozila hrozba deště. Do Q3 jsme se dostali za sucha, ale déšť s největší pravděpodobností přijde během této poslední jízdy, protože v boxové uličce už bylo cítit kropení. Zdálo se, že nejlepší strategií bylo zajet rychlé kolo na slickech, než bude trať příliš mokrá. Ten počáteční čas na kolo na slickech by byl a množství rychlejší než jeden na inters. Mohlo se stát, že to suché kolo nezajedete, což znamená, že byste s ostatními zajeli do boxů a udělali jedno nebo dvě kolo na mokru. Tento scénář poskytl výhodu týmům nejblíže konci boxové uličky – týmům jako Haas – protože jste mohli být první ve frontě a čekat na začátek relace.

První v této frontě byl Kevin Magnussen následovaný Red Bully a Ferrari. Ale jedno z těchto aut nebylo jako ostatní. Tým Ferrari se rozhodl „rozdělit strategie“ tím, že poslal Sainze na slicky a Leclerca na inters. Zeptal se svého inženýra, jestli je jediné auto na interes. Ano, Charlesi. Jen ty. Byl to matoucí hovor od týmu, který si nemůže dovolit dělat takovéto chyby. Vlastně to ani nebylo riziko. Protože pokud by se trať ukázala být příliš mokrá na slicky, bylo dost času na to, abychom přijeli na start a zajeli soutěžní čas. Nebylo možné získat žádnou výhodu, kdyby začalo pršet. Leclerc by byl první, kdo stanovil čas na inters... ale rozhodně ne poslední. A odtamtud se to jen zhoršilo, když se stále rozhodl zajet letmé kolo s inters na suché dráze, přičemž zdržel Pereze a zničil si kolo. Leclerc nakonec nedal čas a skončil P10.

Jak déšť mírně zesílil, řidiči se zoufale snažili zajet co nejrychlejší čas, než budou muset přejít na inters, což by opravdu nemělo smysl. Russell zamkl v první zatáčce a odešel do štěrku, aby se dostal na pláž. Tato červená označila relaci. Vzhledem k tomu, že déšť už skoro dorazil, byla nulová šance zajet rychlejší kolo na inters oproti tomu, co už bylo nastaveno na slickech. Celý vesmír F1 sledoval, jak hodiny odtikávají na Q3 s Kevinem „KMag“ Magnussenem na vrcholu časových výkazů. Byl to skutečně jeden z nejlepších momentů sezóny F2022 1, kdy KMag a Haas získali první pole position a sledovali tým, jak slaví, jako by právě vyhrál šampionát. Kolektivní sentiment na Twitteru F1: O tom je sport F1.

Sobotní závod ve sprintu

Když Magnussen startoval do závodu ve sprintu z pole position (s tím musel vést), dánský jezdec měl vedle sebe Verstappena s Russellem a Norrisem ve druhé řadě. Všichni startovali na měkké pneumatice, kromě Verstappena a Latifiho, kteří startovali na střední. KMag měl skvělý start a zhruba první kolo vedl závod. Ale ve skutečnosti nezávodil s Red Bullem, Mercedesem nebo Ferrari. Verstappen, Russell a Sainz se tedy dostali přes několik prvních kol a stal se z toho závod mezi třemi nejlepšími týmy. To je opravdu to, na co jsme celou sezónu čekali. Došlo k předjíždění. Byla tam akce kolo-k-kolo. Hodně se riskovalo a bylo hodně kontaktů. Sprint v Brazílii byl jedním z nejlepších závodů, jaké jsme za celý rok viděli. Tečka. Byl to ostrý kontrast s nejhorším (nejnudnějším) závodem sezóny v Mexiku před pár týdny.

Verstappen se na středních pneumatikách zjevně trápil; během tréninků se potýkal s nedotáčivostí, takže to nebylo nutně pneumatikami. Russell zůstal v DRS první hrst kol a nakonec se ujal vedení na zadní rovince. Rychle se vzdálil a vedl zbytek závodu, aby si zajistil své první vítězství ve F1. Sainz a Hamilton také předjeli Verstappena a sestoupili ho na P4, i když Sainz dostane trest za motor. To staví oba Mercedesy na zítřek do první řady. Magnussen skončil P8 a získal poslední dostupný bod ve sprintu.

V závodě se střetli týmoví kolegové Aston Martin a Alpine a nebylo to hezké. Alonso a Ocon se spojili, což způsobilo poškození obou vozů. Alonso nakonec přišel o část předního křídla, úlomky se při tom rozsypaly na boxovou rovinku a Oconovo auto po závodě začalo hořet v boxové uličce. Vettel měl lepší tempo a snažil se předjet Strolla na zadní rovince, ale byl vytlačen z trati do trávy. Stroll dostal za tento neuvážený a amatérský krok 10sekundovou penalizaci. Skutečnost, že se Stroll i Alonso ocitli v takových situacích v Austinu a Brazílii, nevypadá dobře pro budoucí spoluhráče. Možná si jeden druhého zaslouží. Ale pokud to bude pokračovat, sportovní komisaři možná budou muset použít tvrdší tresty.

Strategie nedělního závodu

Tým Mercedes má potenciál získat své první vítězství v sezóně. To by také mohlo být Russellovo první oficiální vítězství v závodě F1. Dokud to neposerou. Protože Verstappen bude připraven vrhnout se, pokud budou stříbrné šípy bojovat mezi sebou, na rozdíl od týmové práce. Není pochyb o tom, že tým nastavuje strategii nejen získat vítězství, ale také dojet do cíle jedna-dva a předjet Ferrari v hodnocení konstruktérů. Zítra je o co hrát, jak na trati, tak zpět v továrně Mercedesu. Totéž řekl Hamilton.

Ideální strategií z mého pohledu je, aby Hamilton podporoval Russella ve vítězství (za předpokladu, že má tempo) a držel Red Bully a Ferrari. Russell startuje z pole position a v první zatáčce bude mít výhodu. Ve chvíli, kdy mezi sebou Hamilton a Russell bojují, stává se to příležitostí pro jejich soupeře. Pokud se dokážou předem dohodnout, že jde o Russellův závod, který prohraje, nejenže jim to dává největší šanci na vítězství jedna ku dvěma. Hamiltona to ale nastavuje na rok 2023, kde se snaží vyhrát osmý titul mistra světa a Russell (realisticky) chce jen vyhrávat závody. Russell mu bude dlužit.