Dallas Mavericks se snaží ukončit hry

Dallas Mavericks nemohou uzavírat zápasy. V sobotu večer viděl Dallas 16bodový náskok před Oklahoma City Thunder s 5:41, který se jim ve čtvrté čtvrtině vypařil před očima. Mavericks prohráli v prodloužení 117:111

Podobný scénář se odehrál v této sezóně při třech prohrách Dallasu. Vybudují si náskok, sundají nohu z plynu a najdou způsob, jak se na hry vykašlat. Pokud se Maverickům brzy nepodaří vyvinout uzavírací instinkt, budou i nadále promarňovat příležitosti.

„Podívejte se, [jak] jsme dostali skvělé příležitosti, ale chybí nám jen střely,“ řekl po prohře Thunder hlavní trenér Mavericks Jason Kidd. "Nehrajeme žádnou obranu, a to je velká část našeho problému." Bez ohledu na to, kdo hru uzavírá, pokud nedostanete zastávky nebo pokud necháte míč řídit, a pokud nechráníte lak, je to v této lize těžké.“

Kidd šel s sestavou Luka Doncic, Spencer Dinwiddie, Reggie Bullock, Dorian Finney-Smith a Christian Wood za konečných 3:42 čtvrté čtvrtiny. Wood, kterého se Kidd rozhodl ponechat v roli Šestého muže, vstoupil do hry a odehrál s touto skupinou pouze osm minut.

Navzdory malé velikosti vzorku měla sestava během těchto osmi minut útočné hodnocení 138.9 a obranné hodnocení 100. Tato čísla se nepromítla proti Oklahoma City, protože Thunder uzavřeli poslední minuty čtvrté čtvrtiny na 17- 2. Kidd nebyl ohromen výsledkem.

"Dnes večer jsme nešli s Timmym [Hardaway Jr.]." Nechali jsme tam C-Wooda s tou skupinou a nedopadlo to dobře ani na jednom konci, a to je něco, v čem musíme být lepší. Myslím, že se bojíme útoku, ale převzali jsme velení nad touto hrou a po šesti minutách to začalo jít jiným směrem. Prostě jsme neskončili."

Sestava, která zápas uzavřela, nyní v této sezóně odehrála dohromady 12 minut a má hodnocení útoku 103.8 a hodnocení obrany 134.8. Kidd rychle poukázal na to, že hrát Wooda v poražené sestavě nefunguje, ale Wood nebyl pro Dallas jediným problémem.

Luka Doncic hrál špatně, přestože naplnil box skóre svým druhým triple-double za sebou, když zaznamenal 31 bodů, 16 doskoků a 10 asistencí. Poté, co v této sezóně předvedl několik kvalitních obranných výkonů, Doncic vypadal na této straně míče jako odškrtnutý.

Stále však měl příležitost vyhrát zápas v regulaci, ale minul 17 stop dlouhého skokana. Večer zakončil faulem v prodloužení s plus-minus-25. Byl na podlaze po celou dobu Thunder run, aby vyrovnal zápas ve čtvrtém a dostal se do vedení v prodloužení.

"Je to na mně," řekl Doncic. „Tým jsem nevedl. Nestřílel jsem. Ta hra je na mě. Neudělal jsem to, co bylo potřeba udělat, abych vyhrál."

Prohrávat těsné zápasy tak brzy se stává znepokojivým trendem. Thunder nejsou tahouni, protože dvakrát týdně porazili Los Angeles Clippers, ale nejsou soupeři. Ani New Orleans Pelicans, když Zion Williamson, Brandon Ingram a Herb Jones. Přesto Pelikáni s nedostatečnou posádkou podobně srazili Mavericks.

Dokonce i prohra na zahájení sezóny proti Phoenix Suns byla hrozná. Zatímco Suns vypadají připraveni na návrat do posezónní sezóny, Mavericks vedli 41 minut a udusili 22bodový náskok.

Pokud existuje jeden úspěch v pozdním zápase, na který se Dallas může dívat, je to jeho výhra 129:125 v prodloužení proti Brooklyn Nets. Zatímco Mavericks neměli nechat zápas dojít do prodloužení, dokázali se prosadit v extra kádru a najít cestu k vítězství.

Sezóna je stále mladá a je jasné, že Kidd stále vrtá v sestavách a pracuje na svém scénáři, aby zjistil, co funguje a co ne. Ale spíše dříve než později bude muset na podlaze sestavit produkt, který dokáže postavit a udržet vodítka, místo aby je důsledně vyhazoval.

"Když se podíváte na začátek sezóny, měli jsme vedení ve čtvrté a my je rozdáváme," řekl Kidd. "Je to něco, na co se musíme podívat." Podíváme se na jinou sestavu uzavírající hru; prostě to nedopadlo dobře."