Týmové novinky a startovní sestava

FC Barcelona musí porazit Galatasaray na stadionu Nef v Istanbulu, aby postoupila z osmifinále Evropské ligy do čtvrtfinále.

Po bezbrankové remíze 0:0 na Camp Nou minulý týden, kde svěřenci Xaviho Hernandeze nedokázali skórovat poprvé za 93 dní a 16 střel přicházelo vniveč, se Katalánci budou snažit vyhnout prodloužení a penaltám na nepřátelské půdě, která se často opakovala. byl popsán jako „peklo“ jedním okem na nedělním setkání s Realem Madrid v El Clasicu.

Xavi údajně nadával svým svěřencům v poločase v prvním zápase za jejich pokles v intenzitě, díky němuž v poslední době často zdravě porazili soupeře a vstřelili čtyři góly, naznačil, že klíče k vítězství leží v tvrdé práci „s a bez. míč".

"Je to finále," řekl trenér. "Nemůžeme uklouznout, je to všechno nebo nic." Potřebujeme větší intenzitu než v první etapě."

"První polovina se mi nelíbila," přiznal. "Ve druhém poločase jsme byli lepší, ale ne klinicky."

"Proti Osasuně," proti které Katalánci v neděli v La Lize vyhráli 4:0, " jsme zápas brzy ukončili, protože jsme měli intenzitu a rychlý oběh míčů a zítra to musí být stejné," poznamenal Xavi.

"Minulý týden jsme neudělali svůj domácí úkol a teď musíme vyhrát venku na tvrdém stadionu s fanoušky, kteří opravdu podporují tým, jeden z nejlepších v Evropě." Je to stejná situace jako proti Neapoli,“ poukázal na to, že Barca doma remizovala 1:1, a proto potřebovala velký výsledek na cizí půdě, který přišel v cestě 4:2.

Pro Xaviho však tlak na výsledek, aby si udrželi naděje na stříbro v této sezóně, není problém. "Líbí se mi to," řekl. „Jsem soutěživý, vítěz. Stejně tak i hráči. To jsou situace, které máme rádi. Je to příležitost. Ze zápasu Neapole jsme vyšli posíleni a nyní můžeme udělat totéž.

"Hlavním cílem je být zpět v Lize mistrů, ale toto je evropská soutěž a my chceme ukázat, že můžeme soutěžit v Evropě," zdůraznil Xavi a nazval Evropskou ligu "skvělou soutěží".

Barcu se v ní pak bude snažit udržet Marc Andre ter-Stegen v brance podporovaný zadní linií Jordiho Alby, Gerarda Piqueho, Ronalda Arauja a Sergina Desta.

Ve středu zálohy bude pivot Sergio Busquets diktovat hru za Pedrim a Frenkie de Jongem jako Ferran Torres, Pierre-Emerick Aubameyang tvoří přední linii útoku.