Výhra Scottieho Schefflera ve výši 13.2 milionu dolarů vytvořila rekord jednosezónního turnaje PGA Tour

Scottie Scheffler měl ve svém třetím roce na PGA Tour nezapomenutelnou sezónu. Čtyřikrát vyhrál – včetně svého prvního velkého titulu na Turnaji mistrů – vystoupal na 1. místo ve světovém žebříčku a vytvořil rekord ve výdělku téměř 13.2 milionu dolarů.

S play-off PGA Tour začátkem tohoto týdne ukončil Scheffler plán pravidelné sezóny jako teprve čtvrtý golfista v historii s více než 10 miliony dolarů na turnajových výhrách, k Jordanu Spiethovi, Vijayi Singhovi a Tigeru Woodsovi. Spieth nastavil předchozí hranici 12 milionů dolarů v roce 2015, zatímco Woods je jediným hráčem, který několikrát překonal hranici 10 milionů dolarů (v letech 2005, 2007 a 2009).

Scheffler získal 2.7 milionu dolarů za vítězství na Masters a dalších 2.1 milionu dolarů za každé své vítězství na turnaji World Golf Championships-Dell Technologies Match Play a Arnold Palmer Invitational. Získal téměř 1.5 milionu dolarů za vítězství na WM Phoenix Open, jen těsně před tím, než skončil na druhém místě na US Open. Scheffler měl během sezóny 2021-22 tři druhá místa, což znamená, že byl na prvních dvou místech v téměř 1/3 ze svých 22 startů.

Kromě svých turnajových výher získal Scheffler bonus 4 miliony dolarů za umístění na vrcholu celoročního Comcastu.CMCSA
Business Tour Top 10 umístění. Celkem si 10 nejlepších hráčů v pořadí pravidelné sezóny FedExCupu rozdělí bonus 20 milionů dolarů. Scheffler také získal další 1 milion dolarů za to, že se zúčastní celoroční soutěže Aon Risk Reward Challenge, jedinečné soutěže, která sestavuje dvě nejlepší skóre z každé zúčastněné akce, ve které hráč soutěží.

Scheffler má nyní šanci zdvojnásobit svou celkovou sezonu, protože vítěz letošního FedEx Cupu obdrží 18 milionů dolarů, včetně 17 milionů v hotovosti (další 1 milion dolarů je odložen na jejich důchodový účet).

Nejlepších 125 hráčů v kvalifikaci na FedExCup si vysloužilo místo v play-off PGA Tour, které začíná turnajem FedEx St. Jude Championship na TPC Southwind v Memphisu 11.-14. srpna. Odtud 70 hráčů postupuje do BMW Championship ve Wilmington Country Club (Delaware) ve dnech 18.-21. srpna. 30 nejlepších postupuje na turnaj Tour Championship 25.-28. srpna v East Lake Golf v Atlantě.