Scottie Scheffler vydělal v pěti turnajích více než Jack Nicklaus ve své kariéře na PGA Tour

Scottie Scheffler vyhrál tři z posledních pěti turnajů PGA Tour, kterých se zúčastnil, udělal něco, co Jack Nicklaus nikdy neudělal: vystoupal na první místo v Oficiální světový golfový žebříček. Dobře, je třeba poznamenat, že golfové OWGR ve skutečnosti začalo až v roce 1986, kdy Nicklaus vyhrál svůj rekordní 18. a poslední major ve věku 46 let.

Zatímco oficiální golfové žebříčky se nyní mohou měnit každý týden, v dobách Nicklausovy největší slávy to tak úplně nebylo. Ale Zlatý medvěd byl každý rok od roku 1 do roku 1968 uznáván jako hráč č. 1977 v každoroční výroční Světové profesionální golfové hry Marka McCormacka na konci roku. Nicklaus nakonec během své kariéry v Síni slávy na PGA Tour vydělal přes 5.7 milionu dolarů.

Scheffler, 25, tento celkový počet zastínil za šest týdnů. Ano, výhry profesionálního golfu dnes zjevně převyšují ty minulé, ale přesto otevírají oči.

Scheffler inkasoval 2.1 milionu dolarů za přesvědčivé vítězství na turnaji World Golf Championships Dell Technologies Match Play, jen něco málo přes tři týdny poté, co za vítězství na Arnold Palmer Invitational získal více než 2.1 milionu dolarů. Mladý Texasan, který se stal profesionálem v roce 2018, si také minulý měsíc vydělal téměř 1.5 milionu dolarů vítězstvím v play-off na Waste Management Phoenix Open – jeho prvním titulem na PGA Tour.

Během šesti týdnů se Scheffler nejen vyšplhal na vrchol oficiálního světového golfového žebříčku, ale také inkasoval téměř 6.2 milionu dolarů na výhrách.

"Myslím, že doháním trochu ztraceného času, možná posledních pár týdnů," řekl Scheffler, který mimochodem také vydělal více než 6 milionů dolarů během svých prvních 70 startů na PGA Tour před průlomovým vítězstvím v Arizoně. "Opravdu nevím, co říct." Teď se mi točí hlava, abych byl upřímný."

Scheffler samozřejmě patří mezi favority sázkařů, kteří míří do turnaje Masters 7.-10. dubna, kde Nicklaus vyhrál rekordně šestkrát. Scheffler skončil v první dvacítce ve svých pouhých dvou vystoupeních v Augustě National, včetně děleného 20. místa v loňském roce.