Saúdská Arábie způsobila seismický šok z mistrovství světa v Argentině

Saleh Al-Shehri ze Saúdské Arábie oslavuje se svými spoluhráči poté, co vstřelil gól na 1:1 během zápasu skupiny C FIFA World Cup Qatar 2022 mezi Argentinou a Saúdskou Arábií na stadionu Lusail 22. listopadu 2022 v Lusail City v Kataru .

James Williamson – Ama | Getty Images Sport | Getty Images

Saúdská Arábie způsobila jedno z největších rozrušení v historii mistrovství světa, když Salem Al-Dawsari svým úžasným sólovým úsilím zajistil vítězství 2:1 nad Argentinou ve skupině C na stadionu Lusail Iconic Stadium.

Čas se zastavil, když Al-Dawsari sebral míč z oblohy a otočil se do dvou argentinských obránců, než jeho zakončení zakroutil mimo dosah obránce Aston Villy Emiliana Martineze, čímž vznikl jeden z největších momentů všech finále mistrovství světa.

Lionel Messi dal jednomu z předturnajových favoritů vedení z penalty po sporném rozhodnutí VAR (10), ale Saleh Al-Shehri vyrovnal pouhé tři minuty ve druhé třetině a připravil všemocné rozrušení.

Výsledek ukončil 36 zápasů bez porážky Argentiny, která se před třemi lety táhla k porážce proti Brazílii, ale toto byl největší den v historii saúdskoarabského fotbalu.

"Tohle hodně bolí." Snili jsme o tom, že začneme mistrovství světa vítězstvím,“ řekl Messiho spoluhráč Lautaro Martinez. "Ale stalo se a teď musíme trénovat a myslet dopředu."

„Tento zápas jsme prohráli vlastními chybami, především ve druhém poločase. Jsou detaily, které rozhodují a my musíme své chyby napravit.“

Když Argentina v roce 1990 naposledy prohrála svůj úvodní zápas ve skupině Světového poháru v roce 51 – proti Kamerunu – dostala se až do finále, kde prohrála s Německem, ale to bude pro Jihoameričany jen malá útěcha právě teď po porážce s národem na XNUMX. světový fotbal.