Rivalové Philadelphia Eagles a New York Giants se popáté střetnou v play-off NFL

Jako rivalové NFC East hrají Philadelphia Eagles a New York Giants proti sobě dvakrát každou základní sezónu. Domácí stadiony týmů jsou od sebe asi 100 mil, takže zápasy jsou mezi jejich zuřivými fanoušky vždy velmi očekávané.

Přesto se tato dychtivost tento týden posunula na jinou úroveň a míří do sobotního nočního zápasu v divizním kole play off NFL. Týmy proti sobě stojí v posezóně teprve počtvrté a oba mají aspirace na Super Bowl.

Eagles (14-3) jsou nasazenou jedničkou NFC a již dvakrát v této sezóně porazili Giants, když 1. prosince vyhráli na hřišti 48:22 a v lednu vyhráli doma 11:22. 16 ve finále základní části. V posledních 8 zápasech porazili Giants 11krát.

Philadelphia dostala minulý týden loučení, což bylo užitečné vzhledem k tomu, že se rozehrávač Jalen Hurts zotavoval z výronu pravého ramene, kvůli kterému musel vynechat dva zápasy (obě prohry) a omezil ho v posledním zápase základní části. Hurts by měl začít v sobotu večer. Během základní části házel na 3,701 22 touchdownů a 760 touchdownů a běžel na 13 yardů a XNUMX touchdownů.

Giants jsou mezitím 10-7-1 a 6. místo konference. Minulý víkend naštvali třetího hráče Minnesoty 3:31 jako rozehrávače Daniela Jonese se stal první quarterback, který ve hře play off NFL hází alespoň 300 yardů a běží alespoň 70 yardů. Pro New York to byl druhý zápas play off a první vítězství v play off od roku 2011.

Giants jsou 7.5bodoví poražení, podle do BetMGM, ale franšíza doufá, že bude moci fungovat jako týmy z let 2007 a 2011, které skončily 10-6 a 9-7 a vyhrály Super Bowl.

Zde je pohled na čtyři zápasy Giants a Eagles v posezóně:

27. prosince 1981 – Giants porazili Eagles 27-21 ve Philadelphii

Toto bylo první vystoupení Giants v play off od 1963, tři roky předtím, než NFL oznámila, že se sloučí s konkurenční ligou amerického fotbalu. Orli mezitím měli ztracený v předchozím roce v Super Bowlu.

Během zahájení sezóny 1981 Eagles porazili Giants 24-10, což je začátek série šesti výher. Giants se ale 22. listopadu pomstili, když porazili Eagles 20:10, čímž začala série čtyř proher pro Philadelphii. Eagles vyhráli své finále základní části, aby si zajistili výhodu domácího hřiště pro zápas play off na divokou kartu.

Přesto Eagles před koncem první čtvrtiny vedli 20-0 a v poločase 27-7. Philadelphia running back Wilber Montgomery se ucházel o dva touchdowny ve druhé polovině, ale Giants se dočkali svého prvního vítězství v play-off od roku 1958. Quarterback Giants Scott Brunner házel tři touchdowny, zatímco running back Rob Carpenter měl 33 carpentů na 161 yardů.

"Toto je největší den mé fotbalové kariéry," Carpenter, kterého Giants získali výměnou s Houston Oilers dříve v sezóně. řekl reportéři poté. "Byl den, kdy jsem se narodil, den, kdy jsem se oženil, a potom dnešek."

7. ledna 2001 – Giants porazili Eagles 20:10 v New Yorku

Giants porazili Eagles dvakrát během základní části, skončili 12-4, vyhráli NFC East a vstoupili do play-off na pozici č. 1. Eagles mezitím šli 11:5 a porazili Tampu Bay Buccaneers 21:3 v play-off na divokou kartu, aby si vytvořili zápas s Giants.

Při úvodním výkopu běžel navrátilec Giants Ron Dixon 97 yardů pro touchdown a Giants už své vedení nikdy nevzdali.

Obři pod tlakem Eagles quarterback Donovan McNabb celý den, šestkrát ho vyhodil a donutil ho prohrát fumble. McNabb dokončil 20 ze 41 na 181 yardů a jeden touchdown, 10 yardů a zbývalo 1:56, aby snížil deficit Eagles na 20-10. Koncem prvního poločasu také hodil interception, kdy se obrana Giants Jason Sehorn vrátila na 32yardový touchdown.

Další víkend Giants rozdrtili Minnesotu Vikings 41-0, zachytili tři přihrávky a drželi plodný útok Vikings na 54 rushing yardů a 78 passů. Ale v Super Bowlu Baltimore Ravens porazili Giants 34:7, když rozehrávač New Yorku Kerry Collins hodil čtyři zákroky.

7. ledna 2007 – Eagles porazili Giants 23:20 ve Philadelphii

Eagles vyhráli NFC East popáté za šest let a do play off vstoupili na sérii pěti vítězných zápasů, kdy si začínající rozehrávač Donovan McNabb sedl se zraněním pravého kolena. Giants mezitím začali rok 6-2, ale skončili 8-8 a zajistili si šesté a poslední místo v play off.

Zápas divizního kola byl zavřít po celou dobu. Eagles se koncem třetí čtvrtiny ujali vedení 20-10 po gólu Davida Akerse ze 48 yardů, což je nejdelší zásah v historii týmového play-off, ale Giants odpověděli skórováním 10 bodů ve čtvrté čtvrtině.

Po touchdown passu Giants quarterbacka Eliho Manninga za stavu 5:08, který zůstal nerozhodný, dostali Eagles míč zpět na svou 34yardovou čáru. Při závěrečné jízdě dokončil quarterback Jeff Garcia obě své přihrávky, zatímco Brian Westbrook se šestkrát nesl, čímž posunul Eagles na 20yardovou čáru New Yorku s 1:05 zbývá. Eagles pak běželi podle času a rozhodli se opustit hru, aby o ní rozhodl Akers.

Akers pak zahrál a kopal 38yardový field goal se zbývajícími třemi sekundami. Příští týden však Eagles prohráli 27:24 s New Orleans Saints, čímž skončila jejich sezóna.

11. ledna 2009 – Eagles porazili Giants 23:11 v New Yorku

Giants byli úřadujícími šampiony Super Bowlu a vyhráli NFC East s bilancí 12:4, i když do play off vstoupili třemi prohrami v posledních čtyřech zápasech, včetně prohry 20:14 s Eagles 7. prosince.

Eagles mezitím šli 9-6-1 a byli nasazenou šestkou NFC, jen stěží se dostali do play-off. Přesto porazili Vikings 6-26 v play-off na divokou kartu a připravili zápas s Giants.

Zápas se odehrál za větrného počasí Podmínky a byl neortodoxní v tom, že týmy kombinovaly pouze dva touchdowny, ale měly šest branek z pole a pojistku. Na konci prvního poločasu dal Akers gól z pole, aby dostal Eagles do vedení 10-8, ale kicker Giants Jay Carney kontroval 36yardovým field goalem při prvním držení druhého poločasu.

Odtud Giants znovu neskórovali, zatímco Eagles skórovali na dva Akersovy branky z pole a 1yardovou touchdownovou přihrávku od McNabba na tight enda Brenta Celeka.

Vítězství si zajistilo páté vystoupení Eagles ve hře NFC Championship za osm let. Ale Eagles prohráli 32:25 s Arizona Cardinals, kteří nakonec v Super Bowlu prohráli s Pittsburgh Steelers.