Hry v běžné sezóně jsou sníženy o MLB Ghost Runner – a možné cílové skóre v NBA OT

Kings and Clippers hráli minulý pátek večer sedmé dvojité prodloužení sezóny NBA.

Ale to není to, co ti, kteří zůstali dlouho vzhůru na obou pobřežích a sledovali zápas, si vzpomenou na divoké vítězství Kings 176:175, což byl druhý zápas s nejvyšším skóre v historii po trojité výhře Pistons 186:184 nad zápasem v prodloužení. Nuggets 13. prosince 1983.

Nadšení vyjádřené na Twitteru se vrátilo do dob, kdy se lidé na Twitteru bavili dobrými věcmi a zdálo se, že je sdíleli i ti na kurtu, přičemž Russell Westbrook – který debutoval v Clippers – označil oba týmy za „bláznivý“ zápas. být dobře odpočatý po All-Star Break.

"Z pohledu fanouška vidím, jak by bylo zábavné sledovat tento zápas," řekl trenér Kings Mike Brown.

Ať už z gauče nebo z arény/stadionu, vždy je zábavné sledovat něco mimořádně vzácného nebo bezprecedentního. Takže samozřejmě NBA možná bude chtít zajistit, aby se maratonský maraton z minulého pátečního večera už nikdy neopakoval.

Podle Bleacher ReportNBA zvažuje implementaci „cílového skóre“ – známého také jako „Elam Ending“ – pro hry v prodloužení. Zdá se, že problémem jsou vysílání, která profukují přes přidělené okno, a také pracovní zátěž pro hráče. Šest hráčů bylo minulý pátek na hřišti minimálně 40 minut, zatímco Westbrook hrál více než 39 minut.

Bohužel se zdá, že jde o pokus NBA vyrovnat se Major League Baseball tím, že eliminuje vzdálenou možnost být svědkem jedinečně nezapomenutelné události během jinak všedního zápasu pravidelné sezóny. Maraton Kings-Clippers se konal 11 dní poté, co Společný soutěžní výbor MLB odhlasoval trvalé pravidlo, podle kterého se na začátku každé další směny od COVID-wracked sezóny 2020 umístil automatický běžec na druhou základnu.

Zatímco myšlenka v roce 2020 – dokončit hru co nejdříve a minimalizovat interakci uprostřed pandemie – byla ušlechtilá a pochopitelná, v normálních dobách je to přehnaná reakce. poznamenal Jay Jaffe z Fangraphs průměrná extra-směnová hra byla o odstín více než 11 směn v roce 2019, kdy pouze 2.3 procenta her trvala 12 a více směn.

Přinejmenším to je pravidelnější než zápas s dvojnásobným prodloužením v NBA, který se v minulé sezóně také odehrál jen sedmkrát – méně než polovina jednoho procenta všech zápasů.

Eliminace možnosti, jakkoli mizivé, vidět epickou hru s více přesčasy, je další způsob, jak minimalizovat pravidelnou sezónu, která je už tak drasticky zmenšena, pokud jde o důležitost. NBA je dobře v éře „řízení zátěže“, ve které mají hráči pravidelné noci volno. Jen čtyři hráči se zúčastnili všech 82 zápasů v minulé sezóně, oproti 21 hráčům v předchozí celé sezóně 2018-19.

A zdá se, že myšlenka honit se za velikostí pravidelné sezóny se vypařila s Warriors 2015-16, kteří vytvořili rekord se 73 výhrami, ale prohráli s Cavaliers ve finále NBA. Jen pět týmů vyhrálo alespoň 60 zápasů za posledních pět celých pravidelných sezón a letos to nikdo nedokáže.

Pravidelná sezóna Major League Baseball, kdysi nejsmysluplnější sportovní závod na dlouhé tratě, se rovněž ztrácí. Pole play-off se v posledním roce rozšířilo na 12 týmů, když 111-výherní Dodgers vypadli v LDS, zatímco Phillies s 86 výhrami vyhrál vlajku NL. A jen 15 hráčů odehrálo v posledních dvou sezónách alespoň 160 zápasů, což je pokles oproti 23 během sezón 2018-19.

Implementace ghost runner na dlouhou dobu je další způsob, jak odstranit význam z běžné sezóny a rána pro ty, kteří rádi chodí na hřiště nebo si zapínají televizi v naději, že uvidí něco, co ještě nikdy neviděli.

Nejdelší zápas v historii baseballu, 33směnový maraton International League mezi Pawtucket a Rochester v roce 1981, byl předmětem knihy „Bottom of the 33rd“ v roce 2011. Na McCoy Stadium v ​​Pawtucket je namalován řádkový displej připomínající tento zápas. . GoogleGOOG
vyhledávání „Brewers White Sox 25 směn“ a „Mets Cardinals 25 směn“ přinese desítky dlouhých příběhů ohlédnutí za dvěma nejdelšími hrami MLB za posledních 100 let.

Teď, když novinka odezněla, vzpomene si někdo, jak skončí extra-směnová hra v roce 2023 a dále? Kings-Clippers slugfest by mohl za pár desetiletí inspirovat funkci o 3,000 slovech, stejně jako rekordní hra Pistons-Nuggets na ESPN.com v roce 2005. Vzpomene si někdo na náhodnou hru určenou Elam Endingem? Téměř jistě ne, ale alespoň se nebudou konat žádné dvojité prodloužení, které by končilo po plánovaném vysílacím okně.