Rafael Nadal zvládl zranění břicha, aby se dostal do semifinále Wimbledonu a udrží naděje na grandslam při životě

Během úvodních fází jeho čtvrtfinále ve Wimbledonu proti Američanovi Tayloru Fritzovi to vypadalo, že Rafael Nadal by mohl ze zápasu odejít.

Obtěžovaný zraněním břicha se posadil na židli s hlavou v dlaních. Zavolal trenéra. Jeho rodina a přátelé v jeho hráčském boxu vypadali znepokojeně. Nadal nevypadal správně.

Ale pokud se tenisoví fanoušci za poslední dvě desetiletí něco naučili, pak je to nikdy nepodceňovat Rafaela Nadala. Nikdy ho nepočítejte.

36letý Španěl odskočil a nakonec porazil Fritze v pěti setech 3-6, 7-5, 3-6, 7-5, 7-6(4) během 4 hodin a 20 minut, aby se dostal do semifinále Wimbledonu. . Nadal letos vyhrál 19 hlavních zápasů v řadě poté, co poprvé v kariéře vyhrál Australian a French Open ve stejném kalendářním roce. Nadal se v roce 4 zlepšil na 0:2022 v pětisetech.

"Je zřejmé, že to bylo těžké odpoledne proti skvělému hráči, takže všechna čest Taylorovi, že hraje skvěle během celé sezóny," řekl Nadal.

„Z mé osobní stránky to nebyl vůbec jednoduchý zápas, takže jsem velmi rád, že jsem byl v semifinále, ne? To je vše."

Nadal má nyní na kontě dvě výhry ze svého třetího Wimbledonského titulu a 23. majora. Jeho hlavní rivalové Novak Djokovič a Roger Federer mají nerozhodně 20 za každého. Čeká ho ale složitá cesta vpřed.

Nadal na otázku o svém zranění břicha odpověděl: "No, tělo je obecně v pořádku." Samozřejmě v břiše něco nejde dobře. Být upřímný. Jo, musel jsem najít způsob, jak sloužit trochu jinak. Jo, spoustu chvil jsem si říkal, že možná ten zápas nedohraju, ale kurt, ta energie je něco jiného. Tak děkuji."

Nadal se v pátek po Kyrgiosovi v semifinále utká s australskou hvězdou Nickem Kyrgiosem. se prosadil v přímých setech nad Cristianem Garinem z Chile. Nadal drží nad Kyrgiosem náskok 6:3 a vyhrál tři za sebou, ale ve Wimbledonu mají rozdělené dva zápasy.

"Za prvé, doufám, že budu připraven hrát, to je první věc," řekl Nadal. „Pak je Nick skvělý hráč na všech površích, ale především tady na trávě. Prožívá skvělou sezónu na travnatém hřišti. Bude to velká výzva a musím jít na 100 procent, abych měl šance, a o to se budu snažit."

V tiebreaku dostal Nadal brzký minibrejk brutální střelou, na kterou se Fritz vrhl, než ji zasáhl dlouho. Rychle se dostal do vedení 5:0.

Zabil forhendovou vítěznou čáru a za stavu 9-3 získal spoustu zápasových bodů. Zavřel to při svém podání forhendovým winnerem a poté potkal Fritze u sítě.

Nadal se během svého skvělého roku 2022 vypořádal s mnoha zraněními, včetně zlomeniny žebra, která ho omezila, když v březnu prohrál s Fritzem ve finále Indian Wells. Během French Open pak musel dostat injekce, aby mu znecitlivělo chodidlo, aby na něm mohl hrát, protože vyhrál svůj 14. titul na Roland Garros a 22. grandslamovou korunu.

Přesto řekl, že se po příchodu do Wimbledonu cítil mnohem lépe a v prvních čtyřech kolech vypadal stejně silně jako vždy.

Nadal se dostal do vedení 3:1, ale brzy po začátku zápasu zjevně nebyl sám sebou. Fritz vyhrál pět her v řadě – a 11 z posledních 12 bodů – a uzavřel tak první set.

Ve druhém setu Nadal vykazoval známky toho, že se vypořádal se zraněním v dolní části břicha. Posadil se na židli, položil si hlavu do obličeje a vypadal podivně.

Za stavu 4:3 odešel z kurtu za trenérem a pravděpodobně dostal nějaké léky proti bolesti. Poté, co se přeskupil, uzavřel druhý set a trefil vítězný bekhendový volej, aby vyrovnal zápas v každém setu.

Když Nadal ve třetím setu nastříkal široký forhend na dvojnásobný set, Fritz se zmocnil vedení o dva sety ku jedné.