Princeton rozčiluje stát NC, Staley chválí NSU

Šestnáct týmů postoupilo v pátek po výhrách v prvním kole na ženském basketbalovém turnaji NCAA 2023. Dosavadní první kolo mělo daleko ke křídě nebo k záruce, že postoupí vyšší pecka. Podívejte se na výsledky prvního kola, největší příběhy a nadcházející plán pro ženskou skupinu.

Princeton Stuns NC State

Největší zklamání z první části úvodního kola přišlo v podobě výhry Princetonu 64:63 nad NC State. Starší strážkyně Grace Stone srazila vítěznou trojku s pěti sekundami zbývajícími ve čtvrté čtvrtině.

„Celý rok jsme byli v těsných zápasech a je to hra, kterou trénujeme znovu a znovu. To je trefa, kterou jsem předtím udělal ve hře,“ řekl Stone na pozápasové tiskové konferenci s lehkým smíchem. "Myslím, že moji spoluhráči ve mě mají veškerou důvěru ve svět a věděl jsem, že kdybych tuto střelu minul, dostali by útočný odskok."

Nebyla potřeba žádná prkna, protože Stone všechny tři vyčerpala a zakončila svou noc s 22 body, s Kaitlyn Chen v čele týmu. Princeton měl po první čtvrtině náskok jednoho bodu, ale zabral i druhou a do poločasu vedl 41:35.

Wolfpack, který v minulé sezóně postoupil do elitní osmičky, vstoupil do turnaje NCAA jako sedmička, což je nejméně od sezóny 2016-17. NC State zaznamenal 20 střídání ve hře a pouze čtyři útočné doskoky v zápase.

„Naše děti, pomyslel jsem si, hrály tvrdě. Bojovali a já musím odvést lepší práci, abych byl upřímný, v průběhu a dělat lepší rozhodnutí, abychom se dostali do lepší pozice, abychom zápas dohráli,“ řekl po zápase hlavní trenér NC State Wes Moore.

Princeton Tigers nastoupí v neděli v Utahu v 7:00 ET.

VÍCE Z FORBESJak začíná březnové šílenství, je čas, aby ženy hrály o peníze

Dejte trochu respektu státu Norfolk

Šampioni reiningové NCAA Jižní Karolína byli jedním ze tří nasazených hráčů, kteří postoupili, spolu s Virginia Tech a Stanford. Hlavní trenér Gamecocks Dawn Staley velmi chválil soupeře a jediný tým Historically Black College nebo University (HBCU) v turnaji.

"Řeknu to dnes, abychom se mohli připravit na příští rok," řekla Staley na pódiu během své tiskové konference po zápase, "Stát Norfolk není 16 semen." Jen chci, abys věděl, že nejsou,“ řekl Staley. Basketbalová legenda také navštívil šatnu NSU pozvednout druháčku dopředu Kierru Wheelerovou. Wheeler a NSU udrželi Aaliyah Boston na sedmi bodech a devíti doskocích.

Gamecocks se v neděli utkají s jižní Floridou (8), která postoupila po výhře 67:65 nad Marquette (9).

Clarkova show

Iowa(2) porazila Southeastern Louisianu (15) 95-43 v prvním kole. Semifinalistka Naismith Player of the Year Caitlin Clark zakončila zápas s 26 body, 12 asistencemi a třemi doskoky, které chyběly na triple-double v prvních třech čtvrtletích zápasu. Zpráva ESPN o ženském basketbalu Informovala o tom Alexa Phillipou Clark je prvním hráčem, který za 20 let nasbíral 10+ bodů a 23+ asistencí na turnaji NCAA.