Hodnocení hráčů a co jsme se naučili

FC Barcelona má náskok osmi bodů od Realu Madrid v čele La Ligy poté, co v neděli večer na Camp Nou porazila Sevillu 3:0 díky gólům Jordiho Alby, Gaviho a Raphinhy.

Zde jsou některá hodnocení hráčů a to, co jsme se naučili z nerozhodného výsledku.

Marc-Andre Ter Stegen

Většinu hry jsem neměl co dělat, kromě toho, že byl ostražitý na pár protiútoků, které neznamenaly nic, a musel znovu spustit hru Barcy, když mu byl míč přihrán zpět. Sotva ho prověřila pozdní hlavička, když už Barca byla hodně vepředu. 7

Jordi Alba

Srazil krásný míč pro Raphinhu poté, co byl Busquets odvolán a převzal kapitánskou pásku. Po čtvrthodině měl smůlu, že bráněným centrem nenašel v šestnáctce Lewandowského a z následného rohu hrozil další jeho míč. V 35. minutě předvedl nebezpečný zákrok, když se objevil v nebezpečí, odpálil míč po pravé straně Sevilla. Jedním z jeho pozdních centrů z prvního poločasu byl téměř vlastní gól Nemanji Gudelje a svůj otvírák kolem hodiny si plně zasloužil. Porvidoval asistenci pro Raphinhu a dá Alejandru Baldeovi spoustu poziční rivality v této show. 9 – MUŽ ZÁPASU

Andreas Christensen

Další solidní výkon od Dána, který je vždy cool a vyrovnaný. Pomohl ušetřit Pedriho potenciální ruměnce, když „osmička“ ztratila míč ve středu pole v prvním poločase. 8

Ronald araujo

V 17. minutě se přiblížil hlavičkou z rohu. Blížil se poločas, i když byl vyvěšen ofsajdový praporek, aby zablokoval nebezpečnou přihrávku Sevilly přes šestnáctku. Sklidil potlesk za dvojité potápění na Ivanu Rakitičovi. Do druhého poločasu nastoupil i přes ošklivý zákrok a byl silný až do konce. 8

Jules Koundé

Hra na pravé straně umožňuje Francouzovi dostat se vpřed a být dobrodružný. Byl architektem jednoho z nejslibnějších tahů Barcy v první polovině, který se dobře spojil s Raphinhou, ale Lewandowski byl příliš pomalý ve snaze přivést Gaviho do akce. Našel Raphinhu dlouhým lobovaným míčem, který mu umožnil nastavit Gaviho. 8

Sergio Busquets

Po ošklivém brzkém faulu nastoupil brzy pro Francka Kessieho, takže neměl dost času ovlivnit zápas. Doufejme, že jeho klepání není příliš vážné vzhledem k nabitému kalendáři Barcy, který je před námi. Podle Cadena SER, jeho tábor řekl, že kapitán může být mimo dva až tři týdny. N / A

Frenkie de Jong

Měl jasný brzký začátek kontroly tempa, ale začal prohrávat bitvu ve středu pole v dobrých 10 minutách pro Sevillu s kolem 35 dolů na hodinách. Po přestávce byl lepší a hrál Albu, aby asistovala Raphinhovi. 7

pedri

Vždy jsem se snažil propojit hru a provléci finální míč, ale v prvním poločase byl docela anonymní. Měl mnohem lepší sekundu 45 a měl větší vliv na hru. 7

Gavi

Ožil tím, že v prvním poločase téměř asistoval Lewandowskému. Ve vzdušných soubojích byl málokdy na poražené straně navzdory své nízké výšce. Pěkně otevřel pole na jeden brejk, který byl ukončen špatným rozhodnutím Raphinhy. Loic Bade málem usekl hlavu, ale smetl to. Byl neustálou hrozbou a odměnou byl jeho gól v 70. minutě, jeho první v dresu „6“, když ho Raphinha našel na zadní tyči. 8

Robert Lewandowski

Měl tiché zahájení 15 minut před tím, než je do hry přivedli Alba a Gavi. Téměř proměnil přihrávku hlavou dolů od 18letého hráče, ale pak znovu spadl, dokud raketa téměř minula Bona uvnitř jeho levé tyče a byla odražena hvězdou marockého Kataru 2022. Měl to udělat lépe, když dostal otěže na nebezpečný pozdní tah v první polovině a potřeboval najít Gaviho dříve. Stejná logika platila pro další Alba kříž po přestávce. Ačkoli byl blízko s pozdním nízkým přímým kopem, jeho představení nebylo moc o čem psát. 6

Raphinha

Brazilcovo sebevědomí opět roste, pokud jde o snahu převzít soupeře, i když se mu zpočátku nedařilo. Xavi se na něj zlobil, když dělal málo z toho, že Gavi otevřel park ve středu pole a po půlhodině mu to sundal po pravém křídle. Nastoupil do druhého poločasu s pružinou v kroku a posunul se více do středu, když Kounde kryl pravou stranu, ale znovu zatrhl Xaviho, když promarnil další broskvoň z Alba kříže na zadní tyč. Sám se vykoupil chytrou asistencí pro Gaviho a mohl být hrdinou, když se krátce poté hrál přes vrchol, kdyby jeho úsilí nekleslo. Vyhrál nebezpečný přímý kop na hranici střely a dostal gól, který si jeho odolnost zasloužila. Ferran Torres zatleskal. 8

Náhradníci

Franck Kessie

Rychlé nohy a skvělá přihrávka na Raphinhu vyvolaly v davu jásot. Zachytil nebezpečný zákrok ve vlastním pokutovém území v kouzlu, kdy byla Sevilla lepším týmem, který se blížil k poločasu. Poskytl krásnou a chytrou asistenci Albovi na vnější stranu nohy, čímž završil jeho nejlepší výkon pro Barcu od svého přestupu z AC Milán na bezplatný přestup. 8

Ansu Fati

Nepodařilo se mu porazit svého muže při rychlém rozbití levého křídla, ale měl sice málo času, aby se dostal do hry. 6

Ferran Torres

Odehrál špatný míč do vápna a blížilo se k 90. ​​minutě, což byl jeden z mála přehmatů v krátkém portrétu. 6

Marcos Alonso, Alejandro Balde

N / A

Co jsme se naučili…

Kapitánovi Jordimu Albovi lze věřit, že povede vojáky v Busquetsově nepřítomnosti, ale Xavi se nyní musí rozhodnout, zda může pokračovat se svým čtyřčlenným středem zálohy a má luxus osmibodového polštáře, aby mohl v případě potřeby vyzkoušet nové věci.

Kessie mu dala v tomto ohledu něco k přemýšlení a Raphinha uvedl svůj argument, že je stálým pravým křídlem a že Xavi by možná nepoužil Gaviho jako falešného místo v rejigu.

Hráči Barcy teď mají vyhrál výzvu, kterou jim dal Xavi a užijí si dva dny odpočinku. Poté je Villarreal za týden pryč.