Philadelphia Union stále vede na východě, ale v útoku proti Montrealu chybí špička

Philadelphia Union zůstala v čele Východní konference Major League Soccer po remíze 1:1 s CF Montreal.

Bod je také vede před Los Angeles FC v celkovém pořadí, se západním pobřežím, které se v neděli utká s FC Cincinnati.

Toto byla hra, ve které se Unie snažila co nejlépe využít svých útočných příležitostí a nedokázala proměnit žádnou z dobrých pozic na hřišti, které dosáhli, na gólové šance.

Tým Jima Curtina byl v této sezóně prvními průkopníky v MLS a zaslouženě, po několika výkonech plných rychlých, pronikavých protiútoků a dobré obranné organizace a proaktivity v celém týmu.

Na začátku sezóny se umístili na vrcholu tabulky, přestože byli týmem s nejnižším průměrným držením míče v úvodních osmi zápasech kampaně 2022.

Jejich první zápas sezóny – remíza 1:1 proti Minnesotě United – je jediným zápasem, ve kterém skončili s vyšším procentem držení míče než jejich soupeři (viděli 53 % míče).

Důvodů pro tato nízká čísla držení je několik. Prvním z nich je jejich důvěra v defenzivní organizaci týmu od brankáře po útočníky, což znamená, že jsou více než rádi, že mohou soupeři mít míč.

Když soupeři hrají ze své vlastní obranné třetiny, Union se bude snažit vynutit chyby, díky čemuž se stali v poslední třetině jednou z nejaktivnějších nátlakových stran spolu s New York Red Bulls.

Jindy, když soupeři staví hru kolem půlící čáry, má pocit, že čeká na další tah, čeká na chybu nebo zbloudilou přihrávku.

Dalším důvodem nízkého držení míče je, že jakmile dojde k vynucení chyby, útoky jsou rychlé – ať už začínají od brankáře Andreho Blakea nebo od tvůrce hry Daniela Gazdaga.

Přihrávky mohou být přímé, často vyhledávají jednoho ze dvou útočníků v kosočtverečné formaci 4-4-2 nebo kohokoli, kdo náhodou zaujal pozici v širokém prostoru.

Pokud se hráči v držení míče správně rozhodnou a přihrávky jsou rychle zahrány do útočných oblastí, může to vytvářet dobré šance.

Proti Montrealu unii chyběla ostrá hra, pokud jde o závěrečný míč nebo střelu. Vedlo to k mnoha antiklimatickým útokům a jediný skutečný výstřel přišel z penalty.

Julian Carranza byl faulován Kamalem Millerem poté, co ho poslal do nebezpečné pozice v prostoru přihrávkou Gazdaga. Argentinský forvard zapůjčený z Interu Miami se ujal penalt a poslal brankáře Montrealu Sebastiana Brezu na špatnou cestu.

Možná nebylo mnoho dalších unijních nápadů, i když šance tu byly.

Křížek Leona Flacha za stavu 0:0 zasyčel za Mikaelem Uhrem a Carranzou. Pokud by jeden z útočníků vydržel, měli by velkou šanci skórovat a sám Flach si možná bude přát, aby sám trefil branku, když se dostal do dobré pozice.

Podobný centr od Uhreho se později v utkání vyhnul Carranzovi, který byl jen pár centimetrů od druhého gólu domácích.

Montreal vyrovnal přes poločasový náhradník Kei Kamara, který dokázal zasáhnout na centr Romella Quiota. Byla to příležitost, kterou Unie sama nedokázala co nejlépe využít.

Union si vytvořil málo střel v otevřené hře, ale nechyběly k tomu. Díky tomu to bylo spíše jako ztráta dvou bodů než zisku bodu.

Curtin popsal druhý poločas jako nudný pro oba týmy a řekl, že jeho strana „driblovala, když jsme měli přihrávat, a přihrávala, když jsme měli driblovat“.

Philadelphia Union může být v čele žebříčku, ale ještě se necítí jako nejlepší tým MLS.

To je pro tým hodně pozitivní, stejně jako negativní. Mít stále prostor pro zlepšení a zároveň být na špici tabulky není špatná pozice.