Parris Todd a Hunter Johnson nasbírali další stříbro na APP Daytona Pickleball Open

Více než 1,100 profesionálů a amatérů se sjelo na Daytona Beach, aby soutěžili Association of Pickleball Professionals Daytona Beach Open. Akce se konala ve velkém Pictona v zařízení Holly Hill, komplex se 49 kurty dostatečně velký na to, aby mohl hostit tak obrovský turnaj.

Tato událost byla druhou APP pro tour událostí sezóny 2023 a sloužila jako kvalifikace „Golden Ticket“ do USA Pickleball Nationals v Indian Wells v listopadu.

Tato událost také sloužila jako výkop pro nové divize Super Senior Masters Pro turné APP. APP se vždy zaměřovala na seniorské profesionály (50+) a nyní přidává profesionální divizi 60+, aby dále posílila jejich soutěžní úroveň.

Pojďme si akci zrekapitulovat.

--------

Rekapitulace profesionální dvouhry mužů:

Do losování mužské profesionální dvouhry se přihlásilo nejméně 58 hráčů; 28 nejlepších se kvalifikovalo do hlavního slosování a dalších 30 hráčů se utkalo o čtyři místa v kvalifikaci. Pět z osmi nejlepších nasazených postoupilo do čtvrtfinále, k nimž se přidali překvapující postupující #22 Ronan Camron a nedostatečně nasazený #28 Rob Nunnery, který v prvním kole vyřadil Jakea Kusmidera z 5. místa před svým čtvrtfinále.

#3 Yates Johnson porazil #8 Jhonnatana Alvareze Medinu, aby oplatil svou prohru v semifinále dvouhry Punta Gorda a postoupil do finále skupiny vítězů. Tam se utkal se svým bratrem č. 1 Hunterem Johnsonem, šampionem v Punta Gorda, který v druhém semifinále překonal č. 4 Rylera DeHearta. V sourozenecké bitvě Yates naštval Huntera, aby zaručil místo v zápase o zlatou medaili.

V úžasném vytrvalostním výkonu kvalifikant Max Manthou, čtyřletý tenisový dopisovatel z University of Washington, vyhrál tři zápasy, aby se dostal do hlavního losování, prohrál v prvním kole a poté odehrál sedm zápasů útěchy, aby se dostal do finále Loser's Bracket. /Zápas o bronzovou medaili před pádem na Huntera Johnsona. Cestou 4letý Manthou trumfl několik zkušených profesionálů v Sobek, Brown, DeHeart (který ho porazil dříve během dne) a poté Daescu, aby skutečně učinil prohlášení.

Ve finále se oba bratři znovu utkali v mistrovské neděli. Těsnější zápas už hrát nemohli; Hunter vyhrál svůj „úplný“ zápas v tie-breaku, čímž si vynutil jednozápasové play-off na 15, vítěz bere všechny hry, které vyhrál 15-13. Nasazená jednička převažuje ve dvouhře již druhý turnaj za sebou.

Gold: Hunter Johnson. Stříbro: Yates Johnson. Bronz: Max Manthou.

--------

Rekapitulace profesionální dvouhry žen:

Sedm z osmi nejlépe nasazených ženských profesionálek ​​postoupilo do čtvrtfinále dvouhry, přičemž jedinou nenasazenou vetřelkou byla #21 Danielle Bauersová, bývalá tenistka University of Iowa pocházející z oblasti Atlanty. Odtud dva nejlepší nasazené postoupily do očekávaného finále, kde #1 Salome Devidze vyřadila #3 Megan Fudgeovou v jednom semifinále a trojkorunový vítěz Punta Gorda nasazený #2 Parris Todd vyřadil #4 Alix Truong ve druhém. Devidze, která zmeškala první turnaj sezóny, hledala příležitost vyjádřit se proti velkému lednovému vítězi, ale finále vítězů #1 vs #2 obsadila Todd 8,9, což jí zaručilo účast v zápase o zlatou medaili.

Todd, který je držitelem titulu „Nejlepší Pickleball Pro, který nehraje v PPA ani MLP“, hledá další příležitost, jak se na Devidze prosadit jako #1 v APP. Todd je v Pro Pickleball relativně nová a odehrála zhruba polovinu akcí, které Devidze odehrála v roce 2022, takže má stále co dohánět, ale další výhra proti jejímu nejlepšímu rivalovi o korunu jen pomůže.

Devidze odskočil ve finále skupiny útěchy, překonal Fudge 3,6 a sesadil Megan na bronzovou medaili a získal Salome další šanci na titul. Tato výhra se neobešla bez kontroverze, protože na sociálních sítích kolovalo video, na kterém Devidze v zápase provedl docela spornou linku. Devidzeová už má zaslouženou pověst špatných line callů a její soupeřka nebyla příliš potěšena. Dokud se profesionální turné rozhodnou pro jediného Ref (který hlavně dorovnává skóre a hledá porušení kuchyně), bude se to dít i nadále.

Ve finále Todd ovládl základní bitvu a dokráčel k vítězství 1,4. Může být #2 v žebříčku, ale zatím je v roce 2023 jasná #1 v APP.

Gold: Parris Todd. Stříbro: Salome Devidzeová. Bronz: Megan Popletalová.

--------

Rekapitulace profesionální čtyřhry mužů:

Vždy to bude zábavná událost, když kvalifikant v prvním kole vyhraje 4 nejlepší nasazené. To se stalo, když kvalifikační tým mužské čtyřhry a #30 nasazeni Etienne Blaszkewycz & Kaden Seward naštval 3. nasazený tým Eden Lica & Rob Nunnery 7,10. Nepostoupili o mnoho dále, ztratili své další dva a skončili brzy ve skupině poražených.

Z horní poloviny losování nasazený tým č. 2 Stefan Auvergne & Brendon Long využil brzkého rozrušení a postoupil do finále skupiny vítězů. Ve spodní polovině nasazený tým dvojčete Hunter & Yates Johnson č. 5 naštval 4. nasazené ve čtvrtfinále, poté nasazený tým č. 1 Andrei Daescu & Kyle Yates, aby se dostal do finále skupiny vítězů. Tam porazili Auvergne/Long a zaručili si tak místo v zápase o zlatou medaili, ale nasazená jednička Daescu & Yates bojovala z losování Consolation a dvakrát porazila bratry Johnsonové a získala zlato.

Gold: Daescu/Yates. Stříbro: Johnson & Johnson. Bronz: Auvergne/Long.

(Zábavný fakt: pokaždé, když na platformě Forbes napíšu „Johnson & Johnson“, pokusí se označit symbol J&J NYSE).

--------

Rekapitulace ženské profesionální čtyřhry:

Nejlepší nasazený tým Simone Jardim a Parris Todd držel pohromadě od prvního podniku APP v sezóně a postoupil do nedělního zápasu o zlatou medaili za své potíže, aniž by prohrál hru. Mezitím si ostatní top týmy z Punta Gorda vyměnily partnery a měly různé výsledky pro své potíže. Megan Fudge se tento víkend spojila se Susannah Barr a znovu skončila v zápase o zlatou medaili. Popletalův medailový partner z minulého měsíce Alix Troung se spojil s kolegyní Monicou Paolicelli ze Severní Virginie, ale ve čtvrtfinále spadl. Bronzová medailistka z minulého měsíce Bobbi Oshiro se spojila s veteránem Lee Whitwellem a zopakovali si bronzovou medaili.

Ve finále nasazené jedničky vyhrály svůj druhý titul v ženské profesionální čtyřhře za sebou, prohrály první zápas 1-11, ale pak došly k výhře (9),9 nad Fudge & Barr. Vítězství přineslo Toddovi druhou etapu možného druhého trojnásobku v řadě a Jardimovi, který kdysi odešel do důchodu, získal další titul v třpytivé krabičce na trofeje.

Gold: Jardim/Todd. Stříbro: Popletal/Barr. Bronz: Oshiro/Whitwell.

--------

Rekapitulace smíšené profesionální čtyřhry:

Může to trvat trochu, než se hodnocení smíšené čtyřhry APP otřese, protože někteří hráči s nejvyšším hodnocením mají překvapivě nízké hodnocení ve čtyřhře. Semifinále smíšeného profesionála představovalo dva nejvýše nasazené týmy (č. 1 Jardim & Daescu a č. 2 Todd & Hunter Johnson), ale přidaly se k nim týmy č. 8 a č. 17, aby dosáhly šokových výsledků.

Osmička Oshiro & Long naštvala Todda & Johnsona z horní poloviny, čímž narušila Toddovy šance na trojnásobnou korunu. Jardim & Daescu č. 8 drželi podání proti začínajícímu týmu č. 1 Ewa Radzikowska & Marshall Brown, ale nedokázali překonat Oshiro & Long ve finále vítězů. Spokojili se s bronzem.

V zápase o zlatou medaili prohráli srdeční děti Oshiro/Long ve dvou přímo s nejvýše nasazeným týmem Todd/Johnson, aby si vynutili vítěze jedné hry, který bere vše, ale přeskupili se, aby vyhráli 15-6 a získali zlatou medaili. .

Gold: Oshiro/Long. Stříbro: Todd/Johnson. Bronz: Jardim/Daescu.

--------

Rychlá rekapitulace soutěže Senior Pro

· Muži, Senior Pro, dvouhra: #1 Mark Palus se ubránil závěrečné prohře ve skupině vítězů, aby získal #3 Lance Cowarta pro zlato a vylepšil své stříbro z Punta Gorda.

· Muži, seniorská profesionální čtyřhra: Dr. Mircea Morariu se spojil s Paulem Olinem a získal svou druhou zlatou medaili za sebou ve čtyřhře Senior Pro.

· Ženy Senior Pro Dvouhra: Aye Unnoppet, lépe známá jako „Pocket Doc“ na turné, získala titul ve dvouhře jako nasazenou #3.

· Ženy, seniorská profesionální čtyřhra: Nasazené #2 Jenny Klitch a Eva Welsher vyhrály ve finále vítězky nasazené #1 Mary Helen Atkins a Anna Shirley, ale nedokázaly je znovu porazit a získat zlato.

· Smíšená seniorská profesionální čtyřhra: #1 Eva Welsher a Jaime Oncins De Oliveira vybojovali několik nerozhodných výsledků a získali zlato. Welsher minulý měsíc vyhrál zlato nad Oncinsem De Oliveriou, ale tento měsíc se spojil s Jaime a vytvořili výkonný smíšený tým.

--------

Rychlá rekapitulace soutěže Super Senior Pro

„Super Senioři“ debutovali v APP tento víkend a odehráli tři losování více než 60 profesionálních dvojic. Zde jsou výsledky:

• Muži, Super Senior Pro, čtyřhra: Barry Waddell a Steve Dawson získali zlato jako semena č. 1.
  • Ženy, super seniorská profesionální čtyřhra: Yvonne Ting a Moira Roush zvítězily v soutěži a získaly titul jako jedničky.
  • Smíšená super seniorská profesionální čtyřhra: Linda Thompson a Scott Moore dostáli své jedničky a získali zlato.