Párování Luky Doncice a Kyrieho Irvinga by mohlo být „smrtelné“ pro Mavericksův trestný čin

Dallas Mavericks se po rušném pětizápasovém road tripu po západním pobřeží vracejí domů, aby odehráli svůj poslední zápas v American Airlines Center před přestávkou NBA All-Star. Dallas zakončil cestu ztrátami, ale vyhrál své tři prostřední zápasy. Cesta však zahrnovala mnohem víc než jen výhry a prohry.

dallas vyměněn za osminásobného rozehrávače All-Star Kyrieho Irvinga před týdnem. Nejen, že tým přidal Irvinga, ale také se do sestavy vrátil Luka Doncic po vynechání čtyř zápasů s pohmožděním pravé paty. Tým a fanoušci doufají, že dvojice Doncic a Irving se v posezóně vyplatí.

"Je to jen náš první společný zápas, ale myslím, že je tak zábavné hrát s tímhle chlapem," řekl Doncic o hraní s Irvingem poté, co Mavericks propadli v sobotu večer proti Sacramento Kings v prodloužení 133:128. "Je to úžasný basketbalový hráč. Myslím, že to bude opravdu zábava. Dnes, první zápas, to byla opravdu zábava."

Dončič nasbíral 27 bodů při 55% střelbě ve ztrátě. Za 41 minut měl také devět doskoků a pět asistencí. Irving vedl Mavericks ve skórování s 28 body při 52.4% střelbě, přičemž získal sedm doskoků a sedm asistencí za 42 minut.

Ve svých třech zápasech s Mavericks má Irving za 25.7 minut na zápas průměr 48.1 bodu při 4.7% střelbě, 7.3 doskoku, 38 asistencí a krádeži.

"Jsem rád, že jsme to dostali z cesty," řekl Irving o tom, že poprvé sdílel slovo s Doncicem. "Ale když jsem tam byl, cítil jsem se opravdu výjimečně, pokud jde o příležitosti, které jsme měli na obou koncích parketu, abychom se jeden od druhého skutečně naučili a získali jen více sebevědomí."

Nové dynamické duo Dallasu bude mít další dva zápasy – doma proti Minnesotě Timberwolves a na silnici proti Denver Nuggets – aby si vybudovalo více důvěry, než se oba tento víkend připraví na Utkání hvězd. Poté je to poslední etapa základní části.

Mavericks jsou aktuálně na čtvrtém místě v neustále se měnícím pořadí Západní konference s bilancí 31-27. Dallas je dva zápasy zpět od Kings o třetí místo a 2.5 zápasu před Oklahoma City Thunder, který je desátým nasazeným a drží poslední místo v play-in. Utah Jazz, který je momentálně mimo play-off, jsou tři zápasy zpět od Mavericks.

Aby se Dallas trochu oddělil, musí začít sbírat výhry. Hlavnímu trenérovi Jasonu Kiddovi se líbilo, co viděl ze své nové zadní hřiště v jeho prvním zápase. Doufá, že se Doncic a Irving budou moci vyvíjet společně a přidat do útoku týmu novou vrstvu ofenzivní síly.

„Bylo to hladké; je to basketbal,“ řekl Kidd. „Myslel jsem, že ti dva odvedli neuvěřitelnou práci – oba zvedli míč, oba hráli bez míče. Nyní jde jen o to, získat minuty a vidět, která místa se jim líbí nebo na kterých se velmi pohodlně hraje. Myslím si, že výběr s těmi dvěma pro nás bude opravdu dobrý."

Přidání Irvinga účinně restartovalo sezónu Mavericks. Dallas má nyní vedle své superhvězdy druhou All-Star a možná stále hledá další pomoc na trhu výkupů. Jejich úsilí o přestavbu má tým potenciálně připravený na další hlubokou jízdu v play-off.

"Je to stále proces učení, ale myslím, že by to pro nás mohlo být opravdu smrtelné," řekl Doncic o hře dvou mužů s Irvingem. "Myslím, že je těžké hlídat nás oba." Takže bude méně dvojníků a do práce se pustíme jen my.“