Ousmane Dembele pochybný pro El Clasico poté, co bylo hlášeno pomalé zotavení

Útočník FC Barcelona Ousmane Dembele nyní pochybuje, že by se mohl vrátit na zápas El Clasica 19. března proti Realu Madrid poté, co bylo oznámeno, že jeho zotavení ze zranění postupuje pomaleji, než se očekávalo.

Číslo '7' je mimo hru od 28. ledna, kdy se 26 minut na hřišti Girony v La Lize srazil s úderem stehna a při výhře 1:0 ho nahradil pozdější střelec Pedri.

Původně se uvádělo, že Francouz by mohl být mimo hru po dobu pěti týdnů, z nichž by se stalo šest, pokud by se mohl vrátit na nedělní výlet do Athletic Club v Bilbau.

Zprávy z AS v pondělí řekl, že Pedri, který se také snaží dostat přes vlastní klepání do stehna, mohl také podniknout cestu do San Mames a dostat 20-25 minutové cameo ke konci zápasu.

K dvojici na seznamu zraněných se připojuje Robert Lewandowski, a zatímco všichni tři muži byli kolektivně připsáni donu Blaugranovi ještě jednou na Clasico 19. března v La Lize, která by mohla rozhodnout o boji o titul, RAC1 a Mundo Deportivo nárok že Dembele je pochybný i pro toto příslušenství.

RAC1 říká že Dembeleho zotavování jde pomaleji, než se původně očekávalo, přičemž Barca raději jednala opatrně.

Zatímco Dembele je na mítinku Athletic Club definitivně vyloučen, jeho účast proti Madridu už také není jistá.

Pokud se Dembelemu skutečně nepodaří dostat se na seznam kádru pro El Clasico, mohl by využít reprezentační přestávku k dalšímu odpočinku a poté se konečně 1. dubna vrátit proti Elche do ligy.

O několik dní později se Barca znovu utká s Madridem v jednom ze svých největších zápasů sezóny a pokusí se ji udržet na mrtvém bodě nebo je ještě jednou porazit v semifinálovém druhém zápase Copa del Rey s ohledem na výhodu 1:0 získanou v utkání. Bernabeu minulý týden na prvním setkání.

V nepřítomnosti Dembeleho Xavi zkoušel Raphinhu a Ferrana Torrese na křídlech se smíšenými výsledky.

V neděli však Raphinha vstřelil jediný gól zápasu proti Valencii, který vystřelil Barcu do devítibodového vedení v čele tabulky.