Novak Djokovič získal titul v Tel Avivu v prvním zápase od Wimbledonu

Novak Djokovič je zpět v kruhu vítězů.

Od té doby hraje na svém prvním turné letos v létě vyhrál Wimbledon35letý Srb a nejlepší nasazený hráč porazil v neděli nasazeného č. 2 Marina Cilice 6:3, 6:4 a zajistil si trofej Tel Aviv Watergen Open. Jednadvacetinásobný grandslamový šampion na cestě za 21. titulem kariéry neztratil ani set a zaostával za ním pouze Jimmy Connors (89). Roger Federer (103), Ivan Lendl (94) a Rafael Nadal (92).

Djokovič se vítězstvím stal prvním mužem, který v této sezóně vyhrál titul na tvrdých, antukových (Řím) a travnatých kurtech. Vyhrál 20 z posledních 21 oficiálních zápasů s jedinou prohrou na Nadal ve čtvrtfinále Roland Garros.

Djokovič je nyní na 7. místě světového žebříčku, protože nezískal body za vítězství ve Wimbledonu poté, co mu ATP odebrala body poté, co představitelé Wimbledonu zakázali ruským a běloruským hráčům.

Minulý týden hrál na Laver Cupu v tom, co bylo Federerna rozlučkové akci, kde Srb prohrál s Kanaďanem Felixem-Augerem Aliassimem ve dvou setech poté, co zničil semifinalistku US Open Frances Tiafoeovou. Team World porazil v akci Team Europe a zajistil kapitánovi Johnu McEnroeovi první vítězství nad svým rivalem, kapitánem Team Europe Bjornem Borgem.

Djokovič neztratil ani set na halovém hard-court ATP 250, kde proti sestavě nebezpečných soupeřů nikdy neměl potíže. Pětatřicetiletý hráč získal v roce 35 svou třetí korunu na tour a 2022. v kariéře.

Čilič čelil při vstupu do finále jen čtyřem brejkbolům, ale Djokovič soustavně ohrožoval soupeřovo podání ze zadní části kurtu, přičemž při prvním podání dominoval ve vlastních hrách na podání. Srb se v prvním setu nesetkal s brejkbolem, a když se při podání setu ocitl v problémech s dvojkou, odpověděl esy zády k sobě.

Nejlepší nasazený hráč se pak podruhé v zápase zlomil, aby zahájil druhý set, přičemž hluboký návrat se opět vyplatil. Tato výhoda se ukázala jako dostatečná, protože Djokovič získal korunu po hodině a 35 minutách.

Djokovič nyní vede nad Čiličem, šampionem US Open z roku 2014, 19-2 všech dob. Třináct z jeho 19 vítězství proti bývalé světové trojce přišlo ve stejných setech. Navzdory prohře to byl pro Čiliča, který 3. září oslavil 34. narozeniny, dobrý týden.

"Byl to pro mě fantastický týden při oslavě mých narozenin," řekl Čilič během předávání trofeje. "Dříve jsem neměl příležitost oslavit to s tolika lidmi, ale příště budu kupovat drinky všem!"

Djokovič příští týden zamíří na Astana Open v Kazachstánu a také plánuje, že se na konci měsíce utká s Paris Indoors. Má také v plánu hrát v novém Světová tenisová liga v Dubaji v prosinci.