Nový rekord návštěvnosti NWSL Playoff byl nastaven dvakrát za jednu noc

V neděli postoupilo šest týmů poprvé v historii ligy do posezónní ligy National Women's Soccer League. Houston a San Diego hostily čtvrtfinálové zápasy v neděli večer a oba ve stejnou noc vytvořily rekord všech dob play off.

Fanoušci Houstonu se objevili v rekordním počtu

Čtvrtý nasazený Houston Dash hostil šestý nasazený KC Current na PNC Stadium v ​​4:00 centrálního času. Fanoušci v Texasu i mimo něj odměnili oba kluby prodejem zápasu. Informoval o tom NWSL dav v Houstonu dosáhl 21,284 XNUMX fanoušků, vyprodání utkání a nový rekord v návštěvnosti ligy.

Houston inkasoval gól Kansas City brzy předtím, než záložník Sophie Schmid vstřelil první gól v historii play off Dash. KC Current skóroval v 10. minutě nastaveného času a postoupil do semifinále proti OL Reign. Semifinále na hřišti Lumen Field v Seattlu, WA, začne v neděli 7. října v 30:23 východního času na CBS Sports Network.

Minulý týden Dash oznámil, že prodali více než 14,000 XNUMX vstupenek která již překonala svůj dosavadní rekord domácí návštěvnosti 13,025 12 stanovený 2015. července XNUMX proti Chicago Red Stars.

Současný útočník Kansas City Lo'eau LaBonta skóroval brzy v prvních pěti minutách a dostal hosty do vedení. Záložník Houstonu Sophie Schmid nasadil domácí na palubovku ve 27. minutě. Kate Del Fava skórovala v 10. minutě nastaveného času a zajistila tak vítězství Kansas City.

The Current postoupil do semifinále proti vítězům NWSL Shield a nejlépe nasazeným OL Reign. Semifinále na hřišti Lumen Field v Seattlu, WA, začne v neděli 7. října v 30:23 východního času na CBS Sports Network.

VÍCE Z FORBESKomisař NWSL diskutuje o Yatesově zprávě na Světovém kongresu sportu SBJ

San Diego Wave Získejte titul NWSL Attendance Title

Mezitím třetí nasazený San Diego Wave hostil na západním pobřeží šestý nasazený Chicago Red Stars. The Wave překonali nedělní rekord Houstonu s domácím publikem 26,215 32,000 fanoušků. Ve své první sezóně drží San Diego rekord v návštěvnosti play-off a pravidelné sezóny (17 XNUMX nastaveno XNUMX. září).

Podobně jako v zápase v Houstonu začala vlna na zadní patě poté, co chicagský forvard Yuki Nagasato otevřel skóre. Emily van Egmondová vstřelila vyrovnání pro San Diego v 67. minutě a Vítěz NWSL Golden Boot 2022 Vítězný gól vstřelil Alex Morgan 20 minut po přestávce.

Morgan and the Wave nyní postupují do semifinále proti druhému nasazenému týmu Portland Thorns v neděli 23. října v 5:00 východního času na CBS Sports Network.