Šampion NASCAR Jimmie Johnson přidal závody do svého programu

Jimmie Johnson se vrátí na trať NASCAR dříve, než si kdokoli myslel, že bude. Johnson a Legacy Motor Club, tým, který spoluvlastní, v úterý oznámili, že 7násobný šampion NASCAR bude závodit v závodě série NASCAR Cup na Circuit of the Americas v Austinu v Texasu 26. března a Coca-Cola 600 v Charlotte. v květnu.

Johnson odešel z NASCAR po sezóně 2020 a získal 83 vítězství, aby mohl pokračovat ve svých 7 šampionátech v 687 startech kariéry. Na konci minulé sezóny opustil jízdu IndyCar na plný úvazek, aby se vrátil do NASCAR jako majitel týmu. Vstoupil do letošního závodu Daytona 500, závodu, který vyhrál v letech 2006 a 2013, jako součást omezeného plánu pro tým. Když byl oznámen omezený harmonogram, byly zmíněny pouze Daytona 500 a Chicago Street Race v červenci. Ty byly navíc k jeho vstupu do letošního závodu 24 hodin Le Mans v rámci spolupráce Garage 56 s NASCAR a Hendrick Motorsports. S úterními oznámeními ho nyní čekají dva závody, než se v červnu vydá do Francie.

Johnson nikdy nezávodil na COTA, trati, která byla přidána do plánu poháru v roce 2021.

"COTA je na mém závodním 'bucket listu' velmi dlouho," řekl Johnson. "Ale moje načasování se o rok nebo tak nějak posunulo." Doufal jsem, že to bude v plánu IndyCar – a nebylo – a pak to přidali do plánu NASCAR, když jsem odjel.

"Podle všeho, co jsem slyšel, měli jezdci NASCAR závodění v COTA spoustu zábavy, takže říkat, že se na to těším, je slabé slovo."

Johnson čtyřikrát vyhrál Coke 600, nejdelší závod NASCAR; vyhrál celkem 8 závodů na Charlotte Motor Speedway.

"Coke 600 je jedním z těch premiérových závodů na programu," řekl Johnson. „Pro fanoušky je to opravdu jeden z největších dnů v motorsportu s Monakem (Formule 1), Indianapolis 500 IndyCar a pak nejdelším závodem NASCAR, který začíná odpoledne a končí v noci. Minulý rok jsem prožil další položku „bucket listu“ a mohl jsem závodit v Indy 500.“

Johnson se připojí k již plnému poli v COTA, které zahrnuje bývalé piloty F1 Kimiho Räikkonena a Jensona Buttona; Button a Johnson se spojili pro úsilí Garage 56 v Le Mans. Úsilí COTA a závod 600 bude sponzorovat Wyndham Resorts prostřednictvím své značky Club Wyndham.

Majitelé klubu Club Wyndham a fanoušci Legacy Motor Club vědí, co to znamená být součástí klubu. Znamená to najít místo, kde si můžete s přáteli a rodinou zavzpomínat na společné vášně,“ řekl Tom Shelburne, marketingový ředitel klubu Club Wyndham. “

VÍCE Z FORBESŠampion Formule 1 Jenson Button bude mít premiéru NASCAR v COTA

Wyndham je více než dvě desetiletí spojen s velvyslancem týmu Legacy Richardem Pettym.

Jsme nadšení z tohoto nového partnerství s týmem Legacy MC, které vyrostlo z našeho dlouhého vztahu s Richardem Pettym. Tato nová dohoda bude skvělá pro naše vlastníky, fanoušky závodů a naši firmu. Nemůžeme se dočkat, až uvidíme Club Wyndham na Chevroletu č. 84 Jimmieho Johnsona.“

Toto je poprvé, kdy bude značka Club Wyndham výrazně viditelná na závodním voze.

„NASCAR byl vždy skvělým místem pro identifikaci a rozvoj b2b vztahů,“ řekl Bruce Mosley, prezident obchodních operací Legacy Motor Club. „V Legacy MC se snažíme urychlit výsledky a vytvořit model, který překoná cokoli, co se v tomto prostoru dosud dělalo. Základ, který hodláme vytvořit, poskytne našim partnerům platformu 1+1 = 3 a přinese vysokou návratnost jejich cílů.“