Maroko porazilo Portugalsko a stalo se první africkou nebo arabskou zemí, která postoupila do semifinále

Maroko v sobotu postoupilo do semifinále mistrovství světa, porazilo Portugalsko 1:0 a stalo se první arabskou a africkou zemí, která se probojovala do osmifinále v historii turnaje.

Klíčová fakta

Jediný gól zápasu vstřelil Maročan Youssef En-Nesyri, který ve 42. minutě hlavičkoval centr od Yahyi Attiyat Allah.

Maroko, které minulý týden zaznamenalo další šokující vítězství nad Španělskem ve čtvrtfinále, se drželo proti Portugalsku, i když jeho hvězdný útočník Cristiano Ronaldo vstoupil do zápasu těsně po poločase – byl vynechán z předchozích dvou zápasů týmu.

Maroko bylo také nuceno v posledních minutách hrát dolů jednoho hráče poté, co Walid Cheddira získal červenou kartu ve třetí minutě nadstavby poté, co obdržel dvě žluté karty během několika minut od sebe.

Po vítězství týmu fanoušci oslavovali s vlajkami nejen Maroka, ale i Palestiny a hostitelské země Katar.

Tečna

Portugalský trenér Fernando Santos lavice Ronaldo na začátku zápasu řekl: "S naším kapitánem není žádný problém" a že "nemá žádný problém s mým rozhodnutím." Po dominantní výhře týmu 6:1 nad Švýcarskem v osmifinále začátkem tohoto týdne Ronaldo, 37letý bývalý hvězda Manchesteru United a Realu Madrid, poblahopřál svým spoluhráčům na Instagramu. zveřejnit, přičemž své vítězství nazvali „luxusní exhibicí týmu plného talentu a mládí“ – i když video záznam ze zápasu ho zastihlo, jak vypadá viditelně frustrovaný a říká: "spěchá, aby mě potopil." Ronaldův náhradník, 21letý Goncalo Ramos, zaznamenal hattrick při výhře Portugalska nad Švýcarskem.

Co sledovat

Obhájce titulu Francie se ve finálovém zápase čtvrtfinále utká v sobotu ve 2:XNUMX ET proti soupeřící Anglii, přičemž vítěz se ve středu utká v semifinále s Marokem. Argentina, který v pátek těsně udržel ve čtvrtfinálovém zápase proti Nizozemsku poté, co si Nizozemci vynutili prodloužení, budou hrát Chorvatsko, který vyhrál svůj zápas s Brazílií – týmem favorizovaným na vítězství v turnaji – v dalším semifinálovém zápase mistrovství světa v úterý. Finále mezi vítězi těchto zápasů je na programu v neděli 18. prosince.

Další čtení

World Cup Shocker: Chorvatsko vyřadilo oblíbenou Brazílii, i když Neymar vyrovnal Pelého gólový rekord (Forbes)

Sigh Of Relief: Argentina přežije ohromující návrat Nizozemska a dostane se do semifinále mistrovství světa (Forbes)

Na co se dívat ve finále mistrovství světa: Messiho poslední vzdor, Neymar vs. Pelé, Marocký běh na věky a další (Forbes)