Egyptské góly Mohameda Salaha by mohly Liverpool posílit

Liverpool FC nezažil nejpříjemnější začátek sezony 2022/23. Z úvodních pěti zápasů Premier League vyhráli jen dva a proti místním rivalům Manchesteru United a Evertonu utrpěli špatné výsledky.

Hvězdný hráč Mohamed Salah dokázal v úvodním zápase sezóny vstřelit gól – nicméně neuspokojivá remíza 2:2 proti Fulhamu – a skóroval při porážce 2:1 s United na Old Trafford, což mu dává návrat dvou gólů v šesti zápasech. .

I když je to brzy a šest zápasů je jen malý vzorek, který se dá odehrát, jeho gólová návratnost je přibližně poloviční oproti obvyklé úrovni pro Liverpool.

Pokud jde o góly za 90 minut v Premier League, Salah se obvykle pohybuje kolem 0.60, ačkoli v minulé sezóně to bylo až 0.75 a ve své první sezóně v Liverpoolu dával průměrně jeden gól za 90 minut v lize.

V této sezóně je Salah na 0.33 gólu na 90', což je daleko pod jeho obvyklou úrovní. Ale to není všechno jeho zásluha a není zdaleka nejhorším hráčem v týmu, protože Liverpool jako tým utrpěl špatný začátek sezóny.

Manažeři klubů často naříkají nad mezinárodními přestávkami, protože kladou na hráče extra pracovní zátěž a narušují jejich rozvrh, pokud jde o tyto extra zápasy a cestování za nimi.

Trenér Liverpoolu Jürgen Klopp bude rád, když uvidí Salah dvakrát skórovat za Egypt v jejich přátelském utkání s Nigerem.

Egypt se v současné době snaží přebudovat pod novým hlavním trenérem Rui Vitóriou poté, co vynechal letošní zimní mistrovství světa v Kataru, a nový šéf uvedl, že je důležité mít Salaha ve svých řadách pro toto setkání a zápasy proti Nigeru a Libérii.

"Naším hlavním cílem od prvního kempu je dosáhnout souladu mezi technickým personálem a hráči," řekla Vitória před těmito přátelskými zápasy.

"Chci také pečlivě sledovat hráče, protože hrát s národním týmem je úplně jiné než na klubové úrovni."

Při prvním gólu Salaha proti Nigeru dostal míč do centrální pozice před obranou a pěkným pohybem sebral jeho značku, aby nechal míč proběhnout po těle, než ho srazil mimo sebe.

Poté zakončil, jak jsme viděli mnohokrát předtím, než později ve hře sebevědomě zastrčil penaltu.

Pro Kloppa bude povzbuzující vidět Salaha ukázat tak obratnost doteků a bystrost mysli. A mohl být ještě více potěšen, když viděl, že Vitória dala Salahovi zápas o Libérii.

Egypt vydal prohlášení, ve kterém se uvádí: „Technický personál egyptského národního týmu dal přednost odpočinku Mohameda Salaha a Mostafy Mohameda na přátelské utkání s Libérií poté, co se oba zúčastnili předchozího zápasu proti Nigeru.

Salah se nyní vrací do Liverpoolu v naději, že jim pomůže otočit sezónu, ale bude potřebovat pomoc. Stejně jako propad nezavinil pouze on, zotavení bude muset být také týmovým úsilím.

Hráč se statusem Salaha bude chtít vyhrávat trofeje, nejen pro ně být výzvou, a nebýt na mistrovství světa, bude doufat, že se v roce 2023 dostane na globální scénu klubového fotbalu, ideálně přes úspěch Liverpoolu v Lize mistrů.

Tato nedávná vzpruha pro Egypt by mohla být právě tou vzpruhou, kterou potřeboval, aby pomohl najít gólový nádech a pomohl Liverpoolu vyjít z této mezinárodní přestávky v pozitivnějším rozpoložení před přestávkou na mistrovství světa koncem tohoto roku.