Minnesota Vikings dosáhli 5 přímých vítězství, ale program je mnohem těžší

Vypadalo to, že to pro Vikings bude snadný zápas, protože hostili tým Arizona Cardinals, který vedl 3-4 a měl jednu z nejměkčích obran v lize.

Arizona se vzdala 176 bodů a zdálo se, že odběhnutý Dalvin Cook a rozšířený Justin Jefferson budou moci volně a snadno proběhnout do druhé úrovně.

Ano, přítomnost obránce Kylera Murrayho s velkými penězi a jeho Dosažený strop 12.6 milionu dolarů a ještě větší příjem DeAndre Hopkins a jeho číslo 15.7 milionu dolarů znamenaly, že bude testována obrana. Nebyl však důvod si myslet, že by Vikings tohoto soupeře nedokázali poměrně snadno překonat.

Ještě jeden faktor upoutal pozornost Vikingů a jejich fanoušků. Cardinals neporazili Vikingy v Minnesotě od roku 1977, kdy byl prezidentem Jimmy Carter. Cardinals stále nazývali St. Louis domovem a tento zápas se hrál venku na starém Metropolitan Stadium. Bud Grant byl stále hlavním trenérem Purple, zatímco quarterback v tomto vítězství 27-7 Cardinals byl Fran Tarkenton vs. Jim Hart.

To bylo dávno a verze Cardinals z roku 2022 dala Vikingům vše, co chtěli, přes 60 minut. Vikings však využili dvou zákroků Murrayho a tlumeného puntu, který se proměnil v zotavení Minnesoty a vyhráli 34:26.

Vikings se vrátili ze svého bye weeku, aby dělali to, co pravidelně dělali během prvního roku Kevina O'Connella jako hlavního trenéra NFL. Nehrají dominantní fotbal, ale dělají dost pro to, aby vyhráli. Tento tým 6-1 je pevně na prvním místě v NFC North a po prohře v týdnu 2 s neporaženými Philadelphia Eagles vyhrál pět zápasů v řadě.

O'Connell kázal, že jeho tým dělá maličkosti, které vedou k vítězství, tím, že kontroluje poslední minuty prvního poločasu, hraje dobře ve hře kopání a drží se dál od nákladných penalt. Vikings neuspěli ve všech těchto oblastech proti Arizoně, ale přesto dokázali vyhrát.

Vikings byli na začátku lepším týmem, ale Murray hodil 6yardovou TD přihrávku na Hopkinse a do konce prvního poločasu zbývalo 47 sekund. Placekicker Greg Joseph měl v závěrečné hře poločasu zablokován dlouhý pokus o gól z pole, a co je důležitější, ve čtvrté čtvrtině mu chyběl bod navíc, který by Vikingům zajistil vedení o dva góly. Byli také požádáni o 10 penalt, které vedly ke ztrátám 86 yardů.

Úspěch Minnesoty v červené zóně jim však umožnil tyto nedostatky překonat. Proti Arizoně skórovali ve všech pěti příležitostech v červených zónách, včetně 17yardového běhu Kirk Cousins ​​TD, aby zahájili skórování.

Počínaje zápasem 9. týdne ve Washingtonu je program mnohem těžší a jejich slabiny v obraně budou jistě testovány – pokud nebudou odhaleny.

Poté, co se Vikingové střetnou s Commanders, cestují do Buffala, hostí Cowboys a následují domácí zápasy proti Patriots a Jets.

Tento úsek programu bude hozenou rukavicí, alespoň ve srovnání s tím, čemu čelili do této chvíle v sezóně. Bude to vyžadovat, aby Vikingové řídili hodiny na konci prvního poločasu a na začátku druhého, ukázali zlepšení ve hře kopání a vyhnuli se penaltám, které způsobily tolik problémů proti Arizoně.

Vítězný vzorec pro O'Connella byl stanoven a jeho tým zcela koupil. Proti kardinálům nebyli schopni následovat předepsanou cestu a přesto vyhráli.

Jde o to vrátit se ke scénáři na dalších pět týdnů a využít každou pauzu, kterou dostanou, aby zůstali týmem na prvním místě – a týmem s velkými posezónními aspiracemi.