Mikaela Shiffrinová po slibném začátku vypadla ze své poslední samostatné akce na zimních hrách v Pekingu

Topline

Mikaela Shiffrinová ve čtvrtek nedokončila druhou etapu závodu v alpském kombinovaném lyžování na olympijských hrách v Pekingu v roce 2022 – její poslední sólový závod na hrách – výsledek, který zakončil únavnou jízdu hvězdné americké lyžařky, které se nečekaně nepodařilo zachytit medaile.

Klíčová fakta

Poté, co předvedla slibný výkon ve sjezdové části závodu, kde skončila pátá a bojovala o medaili, Shiffrinová minula branku ve slalomové části a skončila na boku.

Čtvrteční neštěstí bylo podobné tomu, co se stalo minulý týden, když nedokázala dokončit své dva nejlepší podniky. v obřím slalomu a slalomu, kde byla silnou adeptkou na zlatou medaili.

Výsledek také znamená, že trojnásobný olympijský vítěz odjede z Pekingu bez individuálních medailí.

Kombinaci vyhrála Švýcarka Michelle Gisinová, která úspěšně obhájila zlato získané na olympijských hrách v Pchjongčchangu v roce 2018.

Co sledovat

Poslední šance Shiffrinové získat medaili na hrách v Pekingu se naskytne v sobotu v závodě družstev v alpském lyžování. Pokud by se Američance podařilo získat zlatou medaili, stala by se teprve druhou lyžařkou, která vyhrála zlato na třech olympijských hrách za sebou.

Klíčové pozadí

Shiffrinová, která vyhrála dvě olympijské zlaté medaile, prožila minulý týden těžký start do své olympijské kampaně poté, co sklouzla z dráhy a byla diskvalifikována jak ve slalomu žen, tak v obřím slalomu. Její neúspěch ve slalomu byl překvapivý, protože ji ostatní lyžaři široce chválili za její silnou techniku, důslednost, metronomickou přesnost a schopnost dokončit tratě. Shiffrinová se zúčastnila dalších dvou závodů v alpském lyžování na olympijských hrách v Pekingu super-G a sjezdu, kde se jí podařilo dojet na devátém a 18. místě.

Tečna

Navzdory zklamání na olympijských hrách v Pekingu je tato 26letá hráčka obecně považována za jednu z nejlepších alpských lyžařek na světě a má rekordy, které to podporují. Kromě dvou zlatých olympijských her a jedné stříbrné medaile získala šest zlatých medailí z mistrovství světa, tři celkové tituly Světového poháru a 73 vítězství v závodech – pouze za 86 Ingemara Stenmarka a 82 Lindsey Vonnovou.

Další čtení

Shiffrinová na olympiádě opět minula bránu; žádné individuální medaile (Associated Press)

Mikaele Shiffrinové se nedaří dokončit slalomovou část kombinované soutěže. (New York Times)