Messiho Argentina prohrála se Saúdskou Arábií v šokujícím rozrušení

Saúdská Arábie porazila v úterý v úterním zahajovacím utkání na mistrovství světa 2 v Kataru Argentinu vedenou Lionelem Messim 1:2022, což byl dosud největší rozruch a vystavil jednoho z favoritů turnaje reálnému nebezpečí. předčasný odchod.

Klíčová fakta

Saúdský tým si dokázal zajistit historické vítězství poté, co útočník Saleh Alshehri a křídelník Salem Aldawsari vstřelili branky zády k sobě v rozmezí pěti minut na začátku druhého poločasu.

Argentinský kapitán Messi vedl svůj tým v 10. minutě od začátku zápasu, když skóroval z penalty poté, co saúdský tým uznal faul v šestnáctce.

Navzdory tomu, že si během hry udržela téměř 70 % držení míče, byla Argentina potrestána za to, že nedokázala prolomit obranu Saúdské Arábie.

Messiho naděje na konečné zajištění mistrovství světa nyní spočívají ve schopnosti jeho týmu vyhrát vítězství proti Mexiku a Polsku, dalším dvěma členům jeho skupiny, které jsou oba na žebříčku mnohem výše než Saúdská Arábie.

Velké číslo

36. To je počet zápasů, ve kterých Argentina zůstala neporažena před svou šokující úterní prohrou. Porážka znamená, že Argentina nedosahuje světového rekordu Itálie 37 zápasů bez porážky v poklusu.

Klíčové pozadí

Mistrovství světa je jedinou velkou trofejí, která se vyhnula Messimu, který je vedle portugalské superstar Cristiana Ronalda považován za nejlepšího fotbalistu své generace. Argentina vstoupila do turnaje jako jeden z favoritů na vítězství s dlouhou sérií bez porážky a oživeným Messim. Prohra se Saúdskou Arábií pravděpodobně vyvolá vzpomínky na Mistrovství světa v roce 1990, kde obhájce světového šampiona Argentinu, tehdy vedenou Diegem Maradonou, ohromila výhra Kamerunu 1:0 nad nimi v prvním zápase na turnaji.

Ocenění Forbes

S letošním příjmem 130 milionů dolarů byl Lionel Messi nejlepším hráčem na žebříčku Forbes ' seznam nejlépe placených sportovců 2022.

Další čtení

Saúdská Arábie ohromila Messiho a Argentinu v jednom z největších šoků v historii mistrovství světa (ESPN)