Messi vyhrál první titul mistrovství světa, když Argentina porazila Francii v penaltových kopech

Topline

Lionel Messi dovedl Argentinu k titulu mistra světa v napínavém zápase s Francií, který skončil penaltovými kopy po nerozhodném výsledku 3:3, po hattricku gólů Francouze Kyliana Mbappého, které nestačily na to, aby čelila argentinské legendě v honbě za trofejí. .

Klíčová fakta

Napínavý zápas, v němž Argentina první hodinu ovládla Francii s vedením 2:0, se stal v 80. minutě strhujícím začátkem, kdy Francouz Kylian Mbappé vstřelil dva góly pod dvě minuty.

Nerozhodný stav 2:2 skončil v základní hrací době a zápas poslal do prodloužení, během kterého Messi vstřelil svůj druhý gól a zajistil tak svému týmu vedení nad Francií 3:2.

Mbappé však nesměl zůstat pozadu: další velká věc tohoto sportu vstřelila třetí gól – stal se prvním hráčem, který kdy ve finále mistrovství světa vstřelil hattrick – a zápas znovu srovnal na 3:3 a poslal ho na pokutové kopy. , ve kterém Francie minula dva pokusy, čímž Argentina získala titul.

Messi, největší legenda tohoto sportu a mezi jeho nejuznávanějšími hráči, ještě nezískal titul mistra světa, když dovršil 35. narozeniny a přiblížil se typickému důchodovému věku pro profesionální hráče.

Klíčové pozadí

Messi – všeobecně považovaný za největšího ze své generace – čelil francouzskému útoku vedeném 23letým Kylianem Mbappém, mnohými považovaným za dědice argentinské hvězdy zjevného jako nejlepšího hráče světa. Messi a Mbappé vstoupili do finále jako společní lídři turnajové tabulky střelců s pěti góly a třemi a dvěma asistencemi. Tímto vítězstvím Messi nyní vyhrál všechny významné trofeje ve fotbale. Dvojité góly argentinského talismanu budou také daleko odhalovat ducha neuspokojivého výkonu ve finále 2014, kde Argentina prohrála s Německem 0:1 poté, co krátce po poločase promarnil příležitost ke skórování. Výsledek také znamená, že žádný tým nezvítězil na Světovém poháru od roku 1962, kdy brazilský tým vedený legendárním Pelem.