Messi a Julian Alvarez vedou Argentinu k výhře 3:0 nad Chorvatskem v semifinále mistrovství světa

Argentinský superhvězdný útočník Lionel Messi pomohl svému týmu postoupit do úterního finále mistrovství světa, kde bude usilovat o první titul po 36 letech, výhrou 3:0 nad nedohrávaným Chorvatskem, které chtělo zopakovat svůj úspěch z roku 2018.

Klíčová fakta

Vítězství Argentiny nad Chorvatskem – smolařem na mistrovství světa 2018 – ji posouvá do finále mistrovství světa, kde se utkají s vítězem středečního zápasu Francie – Maroko o svůj první titul na mistrovství světa po 36 letech.

Argentina, která si minulý týden zajistila postup do semifinále po rozstřelu v překvapivě těsném zápase proti Nizozemsku, spoléhala na Messiho, světového nejlépe placený sportovec podle Forbes a 17letý veterán s národním týmem.

Messi, který hraje za Paris Saint-Germain, využil penaltu odpísanou chorvatskému brankáři Dominiku Livakovićovi ve 34. minutě, zakopal pokutový kop do sítě a pomohl Argentině dostat se brzy do vedení 1:0.

O pět minut později přidal 22letý Julian Alvarez vlastní gól po chybném přešlapu chorvatského obránce Borny Sosy a upravil tak skóre na 2:0.

Patnáct minut do druhého poločasu Messi řídil míč po hřišti a našel Alvareze na centru, aby útočník Manchesteru City vstřelil druhý gól v zápase.

Chorvatsko postoupilo do semifinále na druhém turnaji Světového poháru za sebou za zkušeným záložníkem Lukou Modričem, zneklidňující Brazílii, favorit na vítězství, v penaltovém rozstřelu ve svém čtvrtfinálovém zápase minulý týden.

Messi a Modrič, záložník Realu Madrid, se již dříve dostali do finále mistrovství světa (Messi v roce 2014 a Modrič v roce 2018), ale ani jeden nevyhrál.

Tečna

Francie, která se snaží zopakovat své turnajové vítězství z roku 2018, v sobotu ve čtvrtfinále vyhrála nad Anglií, přičemž se spoléhala na dva góly záložníka Aureliena Tchouameniho a veterána Olivera Girouda – nejlepšího útočníka Francie. vedoucí střelec— srazit svého evropského rivala. Maroko, se mezitím stal první africkou nebo arabskou zemí, která postoupila do semifinále, když v sobotu ohromila Portugalsko při výhře 1:0. Maroko postoupilo do čtvrtfinále po další nešťastné výhře nad Španělskem v zápase, který dospěl až do rozstřelu. Jedinými národními fotbalovými týmy z Afriky, které se předtím dostaly do čtvrtfinále, byly Ghana (2010), Senegal (2002) a Kamerun (1990). Hostitelská země Katar byl prvním týmem, který v turnaji minulý měsíc vypadl, a zapsal se do historie, protože poprvé vypadla hostitelská země jako první.

Překvapující fakt

Messi vstřelil svůj první z 95 gólů za argentinskou mužskou reprezentaci v nesoutěžním (přátelském) utkání proti Chorvatsku v roce 2006, kdy Modrič debutoval za chorvatský mužský tým.

Velké číslo

25. Tolik zápasů mistrovství světa Messi odehrál, čímž vyrovnal německý rekord Lothara Matthause v počtu turnajových zápasů pro jednoho hráče (Matthaus stanovil rekord v roce 1998, ačkoli začal hrát v roce 1980 jako člen západoněmeckého týmu ).

Poznámka redakce: Dřívější verze tohoto příběhu chybně uvedla, že Argentina prožila 36 let bez účasti ve finále mistrovství světa. Země se dostala do finále, ale nezískala titul za 36 let.

Další čtení

Na co se dívat ve finále mistrovství světa: Messiho poslední vzdor, Neymar vs. Pelé, Marocký běh na věky a další (Forbes)

World Cup Shocker: Chorvatsko vyřadilo oblíbenou Brazílii, i když Neymar vyrovnal Pelého gólový rekord (Forbes)

Pepe se stal nejstarším hráčem, který skóroval ve vyřazovacích bojích Světového poháru – zde jsou další rekordy dosažené v Kataru (Forbes)