Manchester United je nyní bez Cristiana Ronalda lepším týmem

Po výhře Manchesteru United 2:1 na hřišti Fulhamu v neděli večer byl jejich manažer Erik ten Hag informován, že jeho nepřítomný hráč Cristiano Ronaldo nahrál výbušný rozhovor.

Portugalská legenda později té noci oznámila, že „nemá respekt“ k Ten Hag a že se cítí být „zrazen“ United.

Rozhovor přirozeně způsobil v klubu spoustu dramatu a intrik, ale brutální pravdou je, že Ten Hag si musí tajně ulevit.

Bude vědět, že teď na Old Trafford není pro Ronalda cesta zpět a téměř jistě odehrál svůj poslední zápas za klub.

To se nebude týkat Ten Haga, ale bude to spíše důvod k tiché oslavě, protože ví, že United se v této sezóně bez Ronalda stali lepším týmem.

Holanďan se nikdy příliš nesnažil využít Ronalda, stále nehybnějšího útočníka na hranici 38 let, ale byl připraven to udělat, i když hráč dal najevo, že chce klub opustit.

Na začátku sezóny Ten Hag využil Ronalda 37 minut proti Brightonu a odehrál ho celých 90 minut proti Brentfordu a oba zápasy prohrál.

Poté se rozhodl důvěřovat svému instinktu a vyřadit Ronalda ze své základní sestavy pro další čtyři zápasy Premier League a United odpověděli vítězstvím ve všech.

Bez Ronalda se United začali tlačit kupředu s větším tempem a plynulostí a jejich útočící hráči vypadali, že nejsou zatíženi tím, že nemusí Ronalda hledat.

To je problém s hraním Ronalda; mladší hráči v úctě k němu vždy hledají, aby mu získali míč, i když to není ta nejlepší volba.

Ronaldo nabízí United velmi málo mimo pokutové území; jeho pohyb je omezený a jeho tlak neexistuje. Jeho největší předností v minulé sezóně bylo to, jak ožil v této oblasti, využil šance a vstřelil celkem 24 gólů.

To už se ale v letošní sezóně neděje. Místo toho vstřelil během 10 zápasů a 520 minut pouze jeden gól v Premier League a zdá se, že před brankou je váhavější. Chytá se šancí, které využil k pohodlnému proměňování.

Tři nejlepší výkony United v sezóně, výhry proti Liverpoolu, Arsenalu a Tottenhamu, byly všechny dosaženy bez Ronalda v základní sestavě.

Celkově jsou statistiky z této sezóny o Ronaldovi ještě více zatracující a odhalují jeho ostrý a klesající vliv na stranu.

V Premier League v této sezóně United vyhráli 25% svých zápasů, když Ronaldo nastoupil, a 70%, když nebyl v základní sestavě.

Když začal, United vyhrají průměrně 1 bod, vstřelí 0.5 gólu a inkasují 1.8 utkání, ale když nezačne, vyhrají průměrně 2.2 bodu, vstřelí 1.8 gólu a inkasují 1.3 gólu.

V další výmluvné statistice United urazí průměrně 103 kilometrů, když startuje, ale to se zvýší na průměrných 107.5 kilometrů, když ne.

Během léta, kdy Ronaldo oznámil, že chce odejít, byl z klubu cítit neklid, protože byl tehdy jejich nejlepším střelcem a hráčem roku.

Nyní dal znovu jasně najevo, že stále chce odejít, United by to měli přijmout jako příležitost jít dál bez něj.