Lyon Stun Holders Barcelona získá rekordní osmý titul v Lize mistrů žen

Olympique Lyonnais získal svůj titul v Lize mistrů žen, když porazil obhájkyni titulu FC Barcelona, ​​která před nimi v průběhu sezóny zametla všechny, jen aby nestačila na tým, který dosud nikdy neporazila.

V průběhu dvou sezón přišly Barceloně pouze tři porážky v bezvýznamných zápasech, když se prodírala španělským ligovým šampionátem a Ligou mistrů a v loňském finále zničila anglického mistra Chelsea 4:0. Nikdy však neporazili Lyon, který je v předchozím utkání ve finále v roce 4 utloukl 1:2019.

Bylo to první finále Barcelony proti tehdejší dominantní síle evropského klubového fotbalu. Nyní, po pěti přímých vítězstvích v soutěži, byl Lyon v minulé sezóně sesazen Barcelonou a stylem, kterým katalánská strana v této kampani překonala všechny vyzyvatele, s plynulým stylem přihrávek, na který soupeři jakoby neměli odpověď. povzbudil mnohé, aby věřili, že to byli oni, ne Lyon, byli nyní supervelmocí v ženské hře.

Poté, co ve dvou předchozích kolech Ligy mistrů UEFA vytvořili na jejich domovském Camp Nou světový rekord v návštěvnosti, nejméně 13,000 3,500 fanoušků z Barcelony cestovalo ze Španělska do severní Itálie, aby se zúčastnili zápasu, což je bezprecedentní hnutí fanoušků ženského fotbalu, aby sledovali zápas klubu. To je ve srovnání s 32,257 XNUMX držiteli lístků z Francie v davu XNUMX XNUMX.

Přesto, když se tito dva konečně střetli tváří v tvář v dnešním tolik očekávaném finále, zdálo se, že Lyon neztratil nic ze strany, která ve finále 30 vstřelila Barceloně čtyři góly během 2019 minut a znovu vyhrála zápas ve zničujícím prvním zápase. - v poločase vedla 3:0 před Barcelonou nejlepší hráčkou roku, Alexia Putellas stáhla těsně před přestávkou jeden gól.

Ve druhém poločase už žádné další góly nepadly, protože Lyon vydržel získat zpět svůj evropský titul a stát se mistry Evropy neuvěřitelně poosmé za dvanáct sezón. Kapitánka Wendie Renardová, která se jako první fotbalistka v historii zahrála v deseti finále Evropského poháru, zvedla nad hlavu trofej rekordně poosmé.

Rozhodující druhý gól Lyonu vstřelil rekordní střelec všech dob soutěže Ada Hegerberg, který také v roce 2019 zaznamenal hattrick proti FC Barcelona. Její 59. gól v soutěži, hlavička ze vzdálené tyče z 23. minuty, znamenal, že nyní skóroval ve čtyřech různých finále Evropského poháru, což se naposledy povedlo skvělému Alfredu Di Stefanovi, který skóroval v pěti po sobě jdoucích finále za Real Madrid v letech 1956 až 1960.

Reprezentantka Spojených států Catarina Macario přidala třetí ve 33. minutě a stala se první ženou ze své země, která skórovala v UEFA.
EFA
Finále Ligy mistrů žen. Spolu se spoluhráčkou Lindsay Horanovou se Macario stala teprve čtvrtou a pátou hráčkou ženského národního týmu Spojených států, která se stala vítězkou Ligy mistrů po Ali Krieger a Gině Lewandowski, hrajících za 1. FFC Frankfurt v roce 2008 a Alex Morgan, hrající za Lyon v roce 2017. .

Lyonská trenérka Sonia Bompastor se také zapsala do historie jako první trenérka, která dovedla svůj tým k vítězství v soutěži od doby, kdy Martina Voss-Tecklenburg dovedla Duisburg k titulu v roce 2009. Jako kapitánka prvních dvou vítězných týmů Lyonu v letech 2011 a 2012 bude Bompastor také sestoupila jako první žena, která hrála a trénovala vítěznou stranu Ligy mistrů UEFA.

Před zápasem Bompastor trvala na tom, že její strana by se mohla vnutit Barceloně a zároveň tvrdila, že „kouzelník nikdy neodhalí jejich triky“. Poté přiznala, že „můj týmový rozhovor byl velmi snadný. Tohle je nejkrásnější zápas a nejkrásnější soutěž, o jaké si klub může snít. Od začátku bylo myšlenkou vyvinout na ně tlak a donutit je bránit vysokým blokem.“

O Hegerbergovi Bompastor řekl: „Ada je jedním z vůdců skupiny. Je to síla, je vzorná. Je velmi profesionální, ať už na hřišti, ale i mimo něj. Mám z ní radost, protože, jak víte, prošla se svým zraněním velmi těžkým obdobím."

"Vrátila se s úrovní, která jí umožnila získat zpět sebevědomí, ale opravdu musela hodně tvrdě pracovat, aby se dostala tam, kde dnes večer je." Dnes večer vstřelila branku, také ukázala, že je lídrem a proti tomuto barcelonskému týmu vedla. Jsem za ni, za sebe a klub rád, že je zpátky ve své nejlepší formě.“