Kansas City Chiefs vyhráli Super Bowl nad Philadelphia Eagles

Kansas City Chiefs vyhráli v neděli Super Bowl LVII na arizonském State Farm Stadium, když porazili Philadelphia Eagles 38:35 v zápase, ve kterém se střetl dvojnásobný rozehrávač NFL MVP Patrick Mahomes z Chiefs proti druhému MVP, rozehrávači Eagles Jalen Hurts. .

Klíčová fakta

Poté, co Chiefs vyrovnali 35:35 pozdě ve 4. čtvrtině, Eagles dostali penaltu za držení s pouhými dvěma minutami do konce hry, čímž dali Chiefs první down a vytvořili vítězný gól z pole Harrison Butler s 8. zbývají sekundy.

Pro Chiefs to byl druhý Super Bowl za čtyři roky.

Mahomes byl podruhé jmenován MVP Super Bowl (vyhrál ho také v roce 2020) poté, co skončil s 21 na 27 (na 182 yardů), 3 touchdowny, bez interception a 44 rushing yardů.

Zásadní nabídka

"Zatím neřeknu dynastii," řekl Mahomes poté, co byl jmenován MVP. "Ještě jsme neskončili."

Klíčové pozadí

Když zamířili do šampionátu, oba týmy měly 14-3 záznamy, přičemž Chiefs začínali na 7. místě v indexu fotbalové síly ESPN, zatímco Eagles začínali na 9. místě. Hlavní trenér Andy Reid čelil Eagles poté, co ho Philadelphia v roce 2012 vyhodila. 14 let jako trenér bez vítězství v Super Bowlu. Hlavní trenér Eagles Nick Sirianni má také historii v Kansas City: byl propuštěn z týmu jako trenér širokých přijímačů poté, co Reid v roce 2013 nastoupil. Šance na výhru byly téměř rozděleny mezi dva týmy – Chiefs na 51.8 % a Eagles na 48.2 %, podle simulací ESPN. Rozdíl 1.5 bodu mezi oběma týmy, mírně favorizující Eagles, byl jedním z pouhých tří rozdílů pod dva body v posledních 40 Super Bowls. Byli prvními nejlepšími hráči z AFC a NFC, kteří soutěžili o Super Bowl po pěti letech.