Kansas City Chiefs stále myslí na prohru AFC Championship Game

Byl druhý den minikempu roku 2022, 15. června, ale defenzivní lajner Kansas City Chiefs Chris Jones byl stále zaujatý hrou AFC Championship 2021.

Než Chiefs nakonec prohráli 27:24 s Cincinnati Bengals, byl zápas ve čtvrté čtvrtině nerozhodný na 21. A 3. a 7. zdánlivě Jones nechal bengálského quarterbacka Joea Burrowa mrtvého.

Ale když Jones popadl Burrowa za rameno, rozehrávač se přikrčil, aby ho pokrčil rameny.

"Unikly mi některé z největších her této hry," řekl Jones. „(Používal jsem to jako motivaci celou offseason. Mám pocit, že (pokud) bych ty pytle udělal, hra by byla jiná."

Hlavní trenér Andy Reid řekl, že je dobré pro všechny hráče, včetně Jonese, a trenéry, aby převzali odpovědnost za prohru v play off a použili ji jako inspiraci.

"Vím, že si to Chris vzal k srdci," řekl Reid. „Pokud se všichni dokážeme podívat do zrcadla a být zodpovědní a neukazovat prstem na toho druhého, stane se to důležité… To vás dělá lepšími. Z toho prostě vyrosteš."

Chiefs by samozřejmě bez Jonese nikdy nedosáhli čtvrtého vystoupení v řadě AFC Championship Game.

Jejich nejlepší defenzivní hráč loni vedl Chiefs s devíti saky – dvakrát tolik než Frank Clark, který byl v týmu druhý. A Jones si v roce 22.4 vydělá 2022 milionu dolarů – téměř dvakrát více než další nejlépe placený obránce, safety Justin Reid.

Jones, který spěchal z vnitrozemí na nechvalně proslulé 3. a 7. místě proti Bengals poté, co počátkem roku 2021 hrál většinou na hraně, řekl, že chce, aby obrana měla letos větší drzost.

Útok byl však pravděpodobně více vinen než obrana za prohru AFC Championship Game.

Chiefs zaznamenali ve druhém poločase pouhé tři body a rozehrávač Chiefs Patrick Mahomes dokončil 8 z 18 přihrávek na pouhých 55 yardů a dva zákroky ve druhém poločase a prodloužení.

Stejně jako Jones, i Mahomes, který si letos vydělá týmových 29.5 milionu dolarů, byl při diskuzi o hře během minicampu jako stand-up a vzal porážku na svá bedra.

"Ve druhém poločase jsem nehrál vůbec dobrý fotbal, pravděpodobně můj nejhorší fotbal v play off, jaký jsem kdy hrál," řekl. "Musím být lepší v tom, co tam je, a dát na tabuli nějaký typ bodů, abych se dostal na Super Bowl."

Zatímco Chiefs usilují o své třetí vystoupení v Super Bowlu v Mahomesově éře, vědí, že budou muset udělat lepší práci, když týmy rozloží. V poločase vedli nad Bengals 21:10 a mohli být ještě o více bodů výš – kromě nedokázal skórovat z jednoyardové čáry těsně před poločasem.

"Používáš to pro nějaký typ motivace," řekl Mahomes, "jen se to snažíš použít jako věc k učení." Kdykoli se trápím já nebo se trápí tým, najděte způsob, jak získat pozitivní hry, protože kdykoli máte takové vedení, nechcete o něj přijít."

Chiefs dostanou šanci na pomstu, když ve 13. týdnu odcestují do Cincinnati, aby si 4. prosince zahráli proti Bengals.

Mezitím Jones řekl, že zmeškaný pytel mu zůstal „1,000 %.

"Pro mě je to teď moje hnací síla," řekl.