Juventus porazil Bolognu, ale příští týden je návštěva AC Milán velká

Tlak kolem Juventusu narůstal během reprezentační přestávky a nedělní návštěva Bologne v Turíně byla první příležitostí, kdy Bianconeri měli šanci skutečně reagovat na kritiku a odpor, který se na ně v posledních dvou týdnech valil.

Než se domácí fotbal pozastavil na poslední přestávku, muži Maxe Allegriho prohráli s novými chlapci ze Serie A Monza, což je výsledek, který je zasáhl média a jejich vlastní příznivci. tento předchozí sloupec vysvětleny.

To znamenalo, že v úvodních sedmi kolech ligy vyhráli pouze dvakrát, zatímco strana také prohrála obě své UEFA.EFA
Zápasy Ligy mistrů poprvé v historii klubu.

Aby toho nebylo málo, ultra skupiny Juve byly pobouřeny jednáním Leonarda Bonucciho v Monze, kdy kapitán klubu donutil své spoluhráče, aby přešli do venkovní části a „omluvili se“ za svůj výkon.

"Bonucci nikdy nebyl vůdcem a nikdy nebude: ani v Trevisu, ani v Pise, ani v Bari, ani v Miláně a rozhodně ne v Juventusu," prohlášení skupiny Ultra (h/t fotbal Itálie).

„Brát profesionální hráče jako obětní beránky, aby zírali na Curvu a přitom se jim posmívali a uráželi, dávat legitimitu protestům jen měsíc do sezóny, je prostě ABSURDNÍ. Jediným výsledkem může být vytvoření slabého týmu, který je zatížen negativitou a komplexem obětí.

„To je přesný opak toho, co je v tomto sportu potřeba. Poškozujete své spoluhráče a tým víc než jakýkoli neschopný trenér nebo ředitel."

Když vezmeme v úvahu všechny tyto faktory, nebylo překvapením, že v neděli bylo na stadionu Juventusu vidět obrovské množství prázdných míst s oficiální návštěvností pouhých 34,662 41,507 diváků na místě, které má kapacitu XNUMX XNUMX.

Nicméně hned od výkopu proti Bologni bylo jasné, že tým je odhodlaný věci na hřišti zlepšit, hrát s pozitivitou a odhodláním, které v předchozích zápasech citelně chybělo.

Živý první poločas byl přerušen rychlým protiútokem ve 24. minutě, kdy Dušan Vlahović zařídil první gól Juventusu krajana Filipa Kostiće a ustřelil Bianconeri do vedení 1:0.

Juve trvalo pouhých 15 minut druhého poločasu, než tuto výhodu zdvojnásobilo, tentokrát skvělá práce Kostiće, Manuela Locatelliho a Westona McKennieho dala Vlahovićovi příležitost vrátit se domů.

Arkadiusz Milik zvýšil na 3:0 jen o pár minut později, ale Bianconeri se stále hrnuli dopředu a nechtěli se v žádném okamžiku spokojit s výsledkem. To byl velký posun v mentalitě, kterou ukázali od návratu Allegriho před více než 18 měsíci a ukázali, čeho je tento tým schopen, když hraje s úmyslem a intenzitou.

Tyto atributy v tomto týmu tak dlouho chyběly a vidět je tak pevně pod kontrolou – i když klíčoví hráči jako Paul Pogba, Federico Chiesa a Ángel Di María chybí kvůli zranění – je dobrým znamením do budoucna.

Samozřejmě je třeba mít na paměti, že to byla pouze Bologna, tým sedící jeden bod nad sestupovou zónou a který byl před touto poslední porážkou již nějakou dobu žalostně chudý.

Přesto poté, co Juve před prohrou s Monzou remizovaly Salernitana a Sampdoria, zoufale potřebovali pozitivní výsledek a šéf Max Allegri se rozhodně nenechal unést.

"Nevyhráli jsme měsíc, takže bylo dobré mít jasné a suverénní vítězství," řekl trenér DAZN krátce po závěrečném hvizdu. "Nyní se musíme držet nízko, pamatujte, že jsme stále ještě cestou zpět a především musíme vrátit naši Ligu mistrů do správných kolejí."

Zápas proti Maccabi Haifa v polovině týdne jim to umožní a po prohře s PSG a Benficou to musí být považováno za zápas, který musíte vyhrát. Pak přijde příští sobotu mnohem těžší test, Juve cestuje na San Siro, kde se utká s šampionem Serie A AC Milán.

To je zápas, který ukáže, zda Juventus, který jsme viděli v neděli, byl skutečným a hmatatelným zlepšením, nebo zda to byl prostě tým s vynikajícími hráči, který poslal vážně podprůměrného soupeře.

Starou dámu čeká velký týden, je načase zjistit, zda je připravena na své zblízka.