Josh Green dosáhl v kariéře vysoce a ukazuje další zlepšení s Mavericks

Nebylo to na růžích ustláno, ale Josh Green se začíná otáčet a zapůsobit. Poté, co strávil dvě sezóny v NBA, utápěl se na lavičce a snažil se zorientovat, konečně dostává šanci, aby se ukázal.

Místo aby vypadal ztraceně na podlaze, křídlo třetího ročníku začíná dávat dohromady produktivní záblesky, které ospravedlňují jeho volbu č. 18 v draftu NBA 2020 a Dallasu. vyzvednutí své opce na čtvrtý rok. Přestože je na okrajích stále trochu zrezivělý, vypadá, že se vyvíjí jako hráč s rozvíjejícími se dovednostmi a sebevědomím.

V posledním zápase Dallasu, při prohře 98:97 s nedostatečně obsazeným Denverem Nuggets, odehrál Green jeden z nejlepších zápasů své kariéry. Získal kariérní maximum 23 bodů, přičemž dal osm ze svých devíti pokusů o gól z pole. Překonalo tak jeho dosavadní maximum 18 bodů, které bylo nastaveno v minulé sezóně.

"Myslím, že jsem v tom zůstal konzistentní a bral otevřené rány," řekl Green o tom, jak se cítil při střelbě do míče. „Poslední čtyři zápasy jsem nestřílel nejlépe, ale každý zápas jsem střílel jedno opakování. [Je to] jedna z věcí, kde ano, jsou to slečny, ale byl jsem spokojený s tím, jak vypadaly. Takže pro mě je to jako vyjít ven a pokračovat v jejich střílení.“

Green má pravdu o svém nedávném střeleckém propadu. Než v neděli večer vystřelil v bodování, střílel pouze 33.3 % celkově a 12.5 % na 3 body oproti svým předchozím pěti hrám. V této sezóně však má v průměru 6.7 bodu při 63.6 % celkové střelby a 53.1 % z hloubky.

Zda si dokáže udržet svá žhavá střelecká čísla, s občasným škytáním, záleží na příležitostech, které dostane, a na důvěře, kterou má při vystřelování míče. I když míč nejde dovnitř, hledá jiné způsoby, jak pozitivně ovlivnit hru.

Jednou z nejviditelnějších schopností, které Green přináší, je jeho rychlost a atletika. Při správném řízení to může být plus v ofenzivě a rušivá přítomnost v obraně. V této sezóně zatím našel zdravou rovnováhu obou.

Ze všech pětičlenných sestav Mavericks, které spolu odehrály alespoň 19 minut, se Green objeví ve třech. Čistá hodnocení těchto sestav jsou plus-7.5, plus-33.2 a plus-47.1 podle NBA.com. Když je na podlaze s Lukou Doncicem, Mavericks jsou plus-23.1. Dallas má čisté hodnocení plus-18.9, když je Green spárován s Christianem Woodem.

I přes svůj pokrok si Green stále vydělává na své příležitosti. Ve většině zápasů této sezóny odehrál 19 nebo méně minut. Pouze pětkrát hrál více než 20 minut, včetně neděle, kdy hrál 30 minut.

Green by měl vidět, jak se jeho hrací doba prodlouží, pokud bude pokračovat ve svém pokroku a bude se nadále rozvíjet jako hráč NBA. Vzhledem k práci, kterou vynaložil, aby se dostal do tohoto bodu; je povzbuzující vidět, jak z mladého hráče vyrůstá solidní přispěvatel do Mavericks.