Napětí nohou Jamese Hardena donutí Sixers, aby se na příští měsíc přizpůsobili

Philadelphia 76ers ve středu večer neutrpěla jednu, ale hned dvě prohry. Nejen, že prohráli s Washington Wizards 121:111, ale hvězdný strážce James Harden utrpěl natažení šlachy pravé nohy a očekává se, že příští měsíc vynechá, podle ESPN. Adrian Wojnarowski.

Harden vede Sixers s 10.0 asistencemi na zápas v této sezóně – Tyrese Maxey je dalším nejbližším s 3.4 – a má druhá nejvyšší míra využití v týmu za Joelem Embiidem. Vzhledem k tomu, že šest ze sedmi dalších soupeřů Sixers má aktuálně 500 nebo více, Hardenova nepřítomnost přichází v obzvláště nevhodnou dobu.

Jediná výhoda je, že to donutí Sixers dočasně se přizpůsobit životu bez něj, což by se jim mohlo vyplatit v play off.

Sixers se do značné míry spoléhali na Hardena jako na svého primárního tvůrce polovičního soudu. Dělá průměr 93.0 dotyků na hru, téměř o 14 více než Maxey a téměř o 28 více než Embiid, a jeho doba držení (8.9) převyšuje hodnotu nejbližšího hráče v týmu (Maxey na 5.3).

Na související poznámku, Sixers v současné době běží na druhé nejpomalejší tempo jakéhokoli týmu v celé lize. Mají v průměru pouze 95.61 majetku za 48 minut, před pouze podobně heliocentrickým Dallas Mavericks.

Není náhoda, že tři ze čtyř Maxeyho největších bodovacích výstupů mladé sezóny přišly s Embiidem. Útok má tendenci zpomalit na plazení, kdykoli jsou Embiid nebo Harden na podlaze, ale Maxey může zrychlit tempo častěji, když jsou oba na lavičce.

Během zbytku pravidelné sezóny musí Sixers zjistit, jak nejlépe maximalizovat Maxeyho, když jsou Embiid a Harden oba zdraví. Hardenovo zranění nohy je připraví o šanci to udělat na příští měsíc. Hardenova nepřítomnost by však měla Maxeymu a Embiidovi umožnit více pracovat na jejich dvoučlenné chemii, zejména jako partneři typu pick-and-roll.

Maxey není ani zdaleka tak pasažérovi jako Harden, ale je pravděpodobně stejně smrtící – ne-li ještě víc – jako tříúrovňový střelec. Zatímco Harden se už nedostane k okraji jako ve svých nejlepších letech, Maxeyho rychlost mu umožňuje foukat pomalejšími obránci. Zaznamenává také absurdních 46.8 procenta ze tříbodového rozpětí při kariérním maximu 6.9 pokusů na zápas. 9 z 18 na jeho dosavadní pokusy ze střední vzdálenosti.

Pokud se Sixers dokážou udržet na hladině během několika minut s Maxeym na podlaze a Embiidem mimo, hlavní trenér Doc Rivers se po Hardenově návratu rozhodne změnit své vzorce rotace. Spíše než ohromovat Embiida s Maxeym a Hardenem s Tobiasem Harrisem, mohl vést pomalejší, napůl kurtově orientovanou jednotku s Embiidem a Hardenem a sestavu run-and-gun s Maxeym a Harrisem lemovanou střelci.

Sixerovi však bude Hardenův odchod velmi chybět, dokud se nevrátí. Před svým loňským příchodem Maxey vedl tým s 4.6 asistence na zápas, zatímco Embiid (4.5) a Harris (3.7) nezůstali pozadu. Harden je zdaleka nejlepším předjíždějícím hráčem v týmu, což také pomohlo vytvořit spoustu jednoduchých pohledů kolem ráfku pro Embiid.

Namísto toho, aby prováděli svůj útok na půli kurtu přes Hardena a spoléhali na něj, že vytvoří pokusy o střelu pro své spoluhráče, budou se nyní Sixers muset vrátit zpět k více rovnostářskému útoku, ve kterém se Embiid, Maxey a Harris budou na začátku dělit o povinnosti tvoření. sestava. I když počítají s tím, že se po jeho návratu vrátí k útoku zaměřenému na Hardena, získání více opakování v běžné sezóně bez něj by jim mohlo pomoci najít jejich nejlepší sestavy mimo Harden před play-off.

Dokud se Harden nevrátí, De'Anthony Melton pravděpodobně zapadne do základní sestavy jako jeho dočasná náhrada. Melton nastoupil do dvou ze tří zápasů, které Embiid vynechal, a pravděpodobně by začal středeční prohrou s Wizards, kdyby nevynechal zápas s nízkou ztuhlostí zad.

Melton není ani zdaleka tak střelec, ani přihrávač jako Harden, ale po pomalém začátku sezóny se dostal do drážky na obou koncích podlahy. Zadní hřiště Maxey-Hardena může být občas obrannou překážkou, ale Melton nyní může každou noc převzít ten nejtěžší úkol na perimetru. Také srazil 40.7 procenta svých tříbodových pokusů a průměrně 2.3 asistence za pouhých 22.5 minuty na zápas. Bude to chlapík s obousměrným lepidlem, který si od Embiida, Maxeyho nebo Harrise moc neodnese.

Sixers musí více experimentovat se sestavami tří stráží s Maxeym, Hardenem a Meltonem, protože na začátku sezóny ukázali velký příslib. Tyto skupiny mají čistý rating plus-16.6, i když za pouhých 56 minut. (Upozornění na velikost malého vzorku!)

Hardenova nepřítomnost jim zabrání vyzkoušet si přesně tuto skupinu na příští měsíc, ale dá jim šanci zjistit, jak optimalizovat sestavy Maxey-Melton. Sixers mají strašlivé čisté hodnocení minus-23.6 za 54 minut s těmi dvěma na podlaze a mimo Harden.

Hardenovo zranění nohy je nepopiratelnou ranou pro tým Sixers, který už má za sebou zdrcující začátek. I když jejich plán ke konci měsíce trochu změkne – mají kolem Dne díkůvzdání jeden zápas proti Charlotte Hornets a dva proti Orlando Magic – do té doby mohou být hluboko pod 500.

Budou muset co nejlépe využít těchto zápasů bez Hardena, pokud jde o přípravu na play-off, i když se bez něj zakopou do jamky na začátku základní části.

Pokud není uvedeno jinak, všechny statistiky prostřednictvím NBA.com, PBPS statistiky, Čištění skla or Reference na basketbal. Všechny informace o platu prostřednictvím Spotrac or RealGM. Všechny kurzy přes Sázková kancelář FanDuel.