V dramatickém závěru vyhrál Harini Logan 2022 Scripps National Spelling Bee

Kdyby to byl baseballový zápas, jako ten Světová série Little League, jediná další celostátní událost, kde středoškoláci ovládají reflektory, by zamířila do extra směny.

Po dvou silných soutěžících, kteří šli po 18 kol, která skončila nerozhodně, skončil čtvrteční Scripps National Spelling Bee jako první: kouzla proti 14letému Harini Loganovi a 12letému Vikramovi Rajuovi.

Ti dva měli 90 sekund na to, aby správně napsali co nejvíce slov. Každý soutěžící zachrastil více než 18 hláskováním během rychlopalného kola a porotci museli nahlédnout do videa, aby určili, kdo měl ta správná slova.

Logan, jejíž neuvěřitelných 21 správných pravopisů z 25 v bleskovém kole již spustilo memy na Twitteru, vyšla vítězně ve svém čtvrtém a posledním vystoupení u včely. Obyvatel San Antonia získal titul v roce prvenství pro populární událost, která se poprvé od roku 2019 vrátila k plně osobnímu formátu. Pandemie zrušila událost v roce 2020 a v loňském roce byl formát upraven zohlednit protokoly COVID-19, přičemž první tři kola budou virtuální.

Raju, druhý na druhém místě, napsal správně 15 slov v hláskování, odpověděl o něco pomaleji než Logan, který se sotva nadechl, zatímco sebevědomě hláskoval slova, o kterých většina diváků pravděpodobně nikdy neslyšela.

Bylo to možná vhodné zakončení Včely, která poskytla více dramatu než kterýkoli jiný v nedávné paměti se dvěma obnoveními během finále. Zdálo se, že bleskové kolo bylo navrženo tak, aby očistilo vzpomínku na rok 2019, kdy tříhodinová událost skončila nerozhodným výsledkem. považoval za zklamání v kultuře, která ráda slaví jednotlivé vítěze.

Za posledních 20 let se Včelka stala událostí srovnatelnou s největšími sportovními soutěžemi, kde soutěžící udělali velké skoky v koncentraci a porozumění.

Mluví o tom, že tráví šest až 10 hodin denně procvičováním slov, což odpovídá času, který tráví zlatá olympijská medailistka Simone Bilesová v posilovně. Intenzita kultury nevyhnutelně vedla k přehodnocení, zda se tato milovaná zábava, která se koná od roku 1925, nestala příliš intenzivní nebo příliš tajemnou.

Koneckonců, většina lidí, kteří sledují Včelu, nezná slova – několik posledních slov zahrnovalo scyllarian (korýš), pyrrolidon (organická sloučenina) a myricetin (flavonoid), což nejsou přesně termíny, které se objevují v každodenní konverzace.

Tlak na soutěžící byl patrný již při vyhlašování výsledků losování. Raju se otřásl dojetím, a i když řekl, že se vrátí do posledního roku způsobilosti, očividně ho dojala obludnost okamžiku. Koneckonců, je mu teprve 12.

Tento rok byl také dramatičtější než obvykle. Jeden pravopisec byl obnoven po odvolání po semifinálovém vyřazení, protože mu nebyly sděleny relevantní informace o kořeni slova, které hláskoval. A samotná Logan byla nakrátko vyloučena během kola, kde musí pravopisci vysvětlit definici slova. Soudci během reklamní přestávky rozhodli, že její odpověď, původně nesprávná, by mohla být aplikována na sekundární význam slova.

Slovo znamenající kolo se letos vrátilo zdánlivě v boji proti kritice, že se Spelling Bee příliš soustředila na soutěž a nestačila na kořeny soutěže, která se označuje za vzdělávací akci.

Pokud soutěžící jen chrlí písmena, učí se vlastně něco nebo jen memorují? Kreslení čar mezi esoterickými slovy a jejich významy je jedním ze způsobů, jak posílit stanovený cíl včely, „pomáhat studentům zlepšit pravopis, rozšířit si slovní zásobu, naučit se pojmy a rozvíjet správné používání angličtiny, které jim bude pomáhat po celý život“.

Samozřejmě, jako každá soutěž v roce 2022, není imunní vůči kritice a některé z nich se přibližují tomu, co se dnes o sportu říká – děti začínají dělat pokročilé věci příliš brzy a cítí příliš velký tlak. V roce 2018 se do Včelky probojovaly dvě osmileté děti a v roce 8 vyhrála jedenáctiletá. I když se na obzoru nezdají žádné korekce kurzu, je to přetrvávající obava.

Navzdory dramatičnosti letošního ročníku je téměř zaručeno, že bude mít nejnižší hodnocení v nedávné historii. Po letech vysílání na ESPN se Bee letos přestěhovala do Ion, vysílání s širokým záběrem, ale obecně nízkou sledovaností. Přivedlo to také slavného hostitele, LeVar Burton, poprvé.