Jak Xavi odměnil hráče FC Barcelona za vítězství ve speciální výzvě prostřednictvím vítězství ve Valencii

Xavi Hernandez odměnil své hráče FC Barcelona poté, co vyhráli výzvu, kterou jim jejich hlavní trenér určil před nedělní porážkou Valencie 1:0.

Blaugrana bojovala před davem 89,000 XNUMX diváků na Camp Nou, zatímco Xavi také sledoval z tribuny kvůli vyloučení.

Vypadalo to, jako by je čekalo přímočaré slunečné zimní odpoledne, když je Raphinha v 15 minutách vedl, když zakončil geniální míč Sergia Busquetse do vápna kulkou.

Katalánci se však znovu snažili své šance proměnit a Xavi později kritizoval je za to, že nevědí, jak zabíjet hry.

Na začátku druhého poločasu byl Ronald Araujo vyloučen, protože byl posledním mužem, který sestřelil Huga Dura. To způsobilo napjatých zbývajících 35 minut, kdy Barca musela hrát na zadní noze pro druhý zápas v řadě po jejich mistrovské třídě v defenzivě proti Realu Madrid na Bernabeu ve čtvrtečním semifinálovém utkání Copa del Rey.

Barca vyhrála stejným skóre i tam, 1:0, a přestože měl své výčitky se stylem hry projeveným v obou záležitostech, Xavi pochválil sílu svého týmu v zápase La Ligy, který jim zajistil 10bodový náskok v zápase. v horní části tabulky se snížilo na devět, když Madrid remizoval s Betisem.

Xavi také dodrží své slovo a odmění své hráče poté, co vyhráli výzvu, kterou jim dal tím, že porazil Valencii.

As AS odhaluje v pondělí má Xavi v úterý a ve středu prázdniny, což znamená, že budou mít celkem 72 hodin volna od konce jejich tréninku dnes odpoledne a kdy se budou muset ve čtvrtek znovu hlásit do služby.

Utkání ve Valencii bylo Xavim a jeho svěřenci považováno za „finále“, přičemž výsledek madridského zápasu v Benito Villamarin v Seville prý způsobil rozruch ve skupině hráčů Whatsapp, která byla bombardována oslavnými emoji a memy.

Devítibodový náskok je největší, čím se Barca v tomto volebním období chlubila před svými zahořklými rivaly, a pokud by vyhrála proti Athletic Club a pak porazila Los Blancos v El Clasicu na Camp Nou 19. března, mohl by deficit dosáhnout až 12, což v podstatě znamená. předává Barce svou první španělskou korunu v nejvyšší soutěži od roku 2019.

Xavi zde opět prokázal skvělé manažerské schopnosti při odměňování svých hráčů, ale také dodržel svůj slib, i když ne všechno bylo růžové.