Golfista Scottie Scheffler vyhrál první Masters a Woods skončil 47

Scottie Scheffler – golfista č. 1 na světě – prodloužil svou dominanci vítězstvím na nedělním 86. ročníku turnaje Masters, když předčil druhého Roryho McIlroye, když dokončil turnaj 10 pod par a získal své první vítězství na velkém šampionátu, zatímco pětinásobný vítěz Tiger Woods se při svém částečném návratu ke sportu mocně trápil.

Klíčová fakta

Scheffler se stal desátým nejmladším vítězem prestižního turnaje a své první zelené sako získal ve 25 letech a deseti měsících, o čtyři roky starší než Tiger Woods, když v roce 21 vyhrál svůj první turnaj Masters ve věku 1997 let – nejmladší v historii. to.

Navzdory pozdnímu McIlroyovu nedělnímu nárůstu, který skončil sedm pod par, mu zelená bunda znovu unikla a při svém 14. vystoupení na turnaji nedosáhl na vítězství v Masters, i když nedělní druhé místo bylo nejlepší v kariéře 32letého turnaje. starý, který vyhrál alespoň jednou na každém druhém velkém golfovém turnaji.

Collin Morikawa, loňský vítěz, skončil pátý se čtyřmi pod par.

Woods, 46, skončil v neděli na turnaji na 47. místě – jedno z nejhorších umístění v kariéře –, ale zavázal se, že bude znovu hrát na British Open v červenci.

Velké číslo

2.7 milionu dolarů. To je finanční odměna, kterou si Scheffler odnese z Augusta National Golf Club, největší podíl z 15 milionů dolarů z Masters.

Klíčové pozadí

Poté, co v únoru 2021 havaroval jedno auto, utrpěl vážná zranění nohou, Woods řekl, že bude soutěžit na turnajích na částečný úvazek. Tento týden Masters zaznamenal jeho první soutěžní vystoupení od Masters 2020 před rokem a půl.

Co sledovat

PGA Championship, další velký golfový turnaj, začne 19. května v Southern Hills Country Club v Tulse v Oklahomě. Následovat bude US Open, který odpaluje 16. června z Country Clubu v Brookline ve státě Massachusetts. Po nedělním Masters Woods řekl Sky Sports si nebyl jistý, zda bude hrát na některém z nadcházejících majorů, ale potvrdil, že bude hrát na British Open v červenci: „Je to moje nejoblíbenější golfové hřiště na světě,“ řekl Woods o Old Course v St. Andrews. kde se bude British Open konat, "takže tam budu, ale nic mezi tím nevím."