Německo se stále zlepšuje, ale remíza 1-1 proti Anglii ukazuje na nedostatky

60-65 minut to bylo celé Německo proti Anglii. Ale konečný výsledek bude další remíza proti topside pro hlavního trenéra Německa Hansiho Flicka. Flick je stále neporažený po 11 zápasech na čele s Německem a ještě neporazil jeden z velkých týmů.

Remíza 1:1 proti Anglii je jen posledním příkladem toho, že ačkoli se Německo výrazně zlepšilo, má před mistrovstvím světa ve fotbale 2022 v Kataru stále co dělat. Die Nationalmannschaft začínal s progresivním skóre 3-4-2-1 a vždy se zdálo, že je pravděpodobnější, že skórují v prvním intervalu, a nakonec si zajistil vedení poté, co Joshua Kimmich našel perfektním míčem v boxu Jonase Hofmanna (50').

Německo poté pokračovalo a hledalo vteřinu, která by hru odložila. Zaujal především Jamal Musiala hrající vedle Thomase Müllera ve smíšené roli číslo 8/10 a krajní obránce David Raum.

Musiala, který mohl hrát i za Anglii, zajistil Německu stabilitu i kreativitu. Raum mezitím ukázal působivou pracovní rychlost na levém křídle a jeho křížky byly neustálým problémem pro anglickou zadní linii.

"Odehráli jsme skvělý zápas, ale neodměnili jsme se," řekl Flick po zápase. „Pravděpodobně jsme mohli skórovat vteřinu, ale proti Anglii jsme hráli s působivým útokem. Předvedli jsme však druh fotbalu, který si představujeme, že budeme hrát."

To byla nepochybně pravda, prvních 60 až 65 minut. Ve skutečnosti lze téměř nakreslit přímou paralelu mezi tím, že Musiala odchází za Wernera a Německo ztrácí stabilitu proti Třem lvům. Devatenáctiletý hráč dokončil 19 ze svých 16 přihrávek (19% míra dokončení) a během prvního poločasu si vytvořil několik šancí.

Ve druhém poločase pak došlo k několika případům, kdy mladá hvězda Bayernu dokázala generovat útoky, získávat míč na vlastní polovině a rychle posunout svůj tým vpřed. Ne všechno, co Musiala udělal, se toho večera proměnilo ve zlato, ale jasně ukázal svůj obrovský potenciál a pokles byl jasný, jakmile byl pryč.

V Timo Werner, Leroy Sané a Serge Gnabry Flick přivedl tři hráče, kteří byli primárně pohodlní na křídle, což omezovalo schopnost Německa rychle hrát přes střed. Tato střídání se zhoršila, když Leon Goretzka nastoupil za Thomase Müllera.

Výsledkem bylo, že Anglie byla schopna najít cestu zpět do zápasu a nakonec našla vyrovnání poté, co byl Harry Kane svržen do pole. Angličtí kapitáni nastoupili a snadno proměnili.

"Ukázali jsme dobrý pohyb, byli jsme velmi aktivní a agresivní a vytvářeli jsme si šance," řekl po zápase německý záložník Ilkay Gündogan. „Nikdy není možné udržet Anglii úplně mimo zápas, ale stále jsme byli dominantním týmem. Proto je trochu zklamáním inkasovat pozdní vyrovnání."

Ale pro Flicka a jeho tým z toho plyne důležité ponaučení. Zatímco Německo se pod Flickem zlepšilo, Die Nationalmannschaft musí být lepší proti prominentnějším jménům. Trenérský tým musí v klíčových momentech lépe reagovat a nechat mladého Musialu; dokončit hru…

Manuel Veth je hostitelem Bundesligový Gegenpressing Podcast a Area Manager USA na adrese Transfer na trhu. Byl také publikován v Guardian, Newsweek, Howler, Pro Soccer USA a několika dalších prodejnách. Sledujte ho na Twitteru: @ManuelVeth