Zuřivý Xavi nadával FC Barceloně v poločase, ale jeho dvě „revoluce“ proti Galatasaray nefungovaly

Trojité střídání Xaviho Hernandeze v poločase během domácí remízy FC Barcelona 0:0 s Galatasaray v posledním 16. zápase Evropské ligy bylo indikátorem toho, že na Camo Nou není všechno v pořádku.

FC Barcelona měla své šance hned na začátku, které nedokázali využít s Ferranem Torresem, který byl opět obzvlášť marný. Pak ale sundali nohu z plynu a ztratili intenzitu potřebnou k tomu, aby překonali těžkého nepřítele, který byl šťastný, že může hrát o remízu, a odvezli si čistý štít zpět domů do Turecka, kde je nyní Barca bude muset porazit v nepřátelském prostředí, aby postoupila. čtvrtfinále.

Podle El ChiringuitoXavi byl během přestávky na své svěřence rozzuřený, poslouchal je a obvinil je z nedostatku koncentrace a ambicí, díky nimž si v minulých týdnech užívali svůj nejlepší okamžik v sezóně.

Trenér se pokoušel udělat celkem dvě „revoluce“, které ale neměly žádný dopad. Nejprve to bylo jeho šťourání se sestavou, což se některým mohlo zdát zbytečné vzhledem k tomu, že Katalánci odcházeli ze čtyřzápasové vítězné série, která směřovala do této.

Sergino Dest, Eric Garcia, Nico Gonzalez, Adama Traore, Memphis Depay a Ferran Torres bylo šest nových jmen v základní jedenáctce, která se o víkendu neobjevila při startu proti Elche v La Lize.

Dohromady i jednotlivě však měli malý dopad na Nica, který byl na míči příliš pomalý, v poločase zahákl, než ho později následovali na lavičku Depay, Ferran a Adama.

Xaviho drastické trojité střídání, když nastoupil Gerard Pique, Sergio Busquets a Ousmane Dembele, přineslo do hry Barcy trochu více plynulosti. Ale stále se nezdálo, že by byli blízko ke skórování, což přimělo taktika k představení Pierra-Emericka Aubameyanga za Memphis a Luuka de Jonga na úkor Adamy.

Barca na plný úvazek překonala nechtěný rekord tím, že poprvé za 93 dní prohrála bez gólu a příští čtvrtek musí najít zadní část sítě, pokud si nepřeje udržet čisté konto a pak zamíří k penaltovému rozstřelu před bouřlivým davem. Istanbul.