Obránce FC Barcelona Jules Kounde „velmi zklamaný“ po porážce Manchester United v Evropské lize

Obránce FC Barcelona Jules Kounde prozradil, že je „velmi zklamaný“ porážkou svého týmu s Manchesterem United, protože „cílem bylo vyhrát Evropskou ligu“.

Katalánci se opět zřítili na kontinent předčasně o lVe čtvrtek jsme na Old Trafford vedli s Mancunian 2:1 a celkově 4:3.

Finalista Světového poháru po prohře v play off trval na tom, že i když výsledek přišel jako zklamání, nelze jej nazvat „neúspěchem“, protože jeho tým soutěžil.

"Byly to dva velmi těsné zápasy proti jednomu z nejlépe připravených soupeřů," prohlásil Kounde ve svém pozápasovém rozhovoru.

„Jsme mladý tým, zlepšili jsme se a budeme dále růst. Musíme jít o krok dál a příští rok to vyhrajeme,“ slíbil.

Kounde se raději podíval na pozitiva a poukázal na dobrý první poločas, který Blaugrana předvedli, kde dominovali svým hostitelům.

"Ale ve druhém poločase jsme inkasovali příliš rychle a ztratili jsme kontrolu. Musíte dát soupeři uznání, které si zaslouží,“ řekl o United, který nám to „velmi zkomplikoval“.

Kounde chtěl poděkovat cestujícím Culers, kteří přišli podpořit jeho tým, „protože jsme během hry cítili jejich ducha.“

"Jsem zklamaný nejen kvůli šatně, ale také kvůli nim, protože si kvalifikaci zasloužili," dodal Kounde.

Barca je v čele tabulky s jasnými osmi body díky příspěvkům Koundeho v obranné linii, která inkasovala pouze sedm gólů ve 22 zápasech, a nyní se pozornost obrací zpět k La Lize, kde se v neděli utká s Almeirou.

Navzdory dalšímu katastrofálnímu neúspěchu v Evropě má Barca stále dvě trofeje, o které může bojovat v semifinále Copa del Rey.

2. března a 5. dubna se utkají se zahořklými rivaly Realem Madrid doma i venku o šanci postavit se Osasuně nebo Athletic Clubu.